Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jön a kis tesó nagy kezdi az...

Jön a kis tesó nagy kezdi az ovit Te egész napra vinnéd vagy csak délig? (8 órától van ovi! )

Figyelt kérdés
Kis tesó februárban érkezik!Kérlek írd le a véleményed!Előre is köszönöm!
2012. aug. 29. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Olyat nem lehet, hogy 14 oraig hagynad ott?

En kabe addig hagynam a nagyot az oviban, ha lehet. Igy egyutt is van a 2 teso, de neked is tobb ido jut magadra es a kicsire is. Nem kell kapkodni, hogy gyorsan megcsinald a hazi munkat delelott, mert ha 8-tol kezdodik az ovi, akkor legjobb esetben 8:15-re ersz haza, de mar legalabb 11:45 -kor el kell indulnod a nagyert. Es mire elkeszited magad meg a kicsit, az is legalabb egy negyed ora, igy legjobb esetben 8:15-11:30-ig van idod. Aztan ha hazaert a nagy, egy kicsit foglalkozni kell vele, te is es o is szeretnetek egyutt lenni minden nap egy kicsit, kozben a kicsit is el kell latni.

Konnyebb a hazimunkat elvegezni egy gyerek mellett. Minden nap kenyelmesen vegezhetnel vele delelott, hogy delutan mar csak a gyerekekkel kelljen foglalkoznod.

Viszont egesz napra nem vinnem el, mert akkor mar nem jutna ra is ido, mert akkorra megerkezik apu, es o is szeretne lehet kulon foglalkozni a gyerekekkel.

2012. aug. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos válasz volt!!!Köszönöm!Kb fél 3-kor kelnek addigra mennék érte itt fél négyre már nem nagyon van gyerek az oviba!Csak azt nem szeretném ,hogy ne azt mondják lepasszolom a gyereket!(már hallottam ilyet)De ez a válsz valóban jó mert igazad van februártól több dolgom lesz!
2012. aug. 29. 11:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk már megjött a kistesó, a nagy jövő héten kezdi az ovit, és ha bírja ott fog aludni, nálunk 12 re lehet menni, vagy 15 után.


Nekem az a tervem, hogy de. a kicsivel mindent megcsinálok, meg a déli alvása alatt, ő már csak egyszer alszik egy nap.

ÍGy a délutánok meg már csak a játéké. eddig sem volt ennyi időm, most talán jobb lesz.:)


Nálatok az lesz a baj, hogy a nagy haza fog hozni mindenféle betegséget a télen egy csecsemőnek, én ezért nem vittem tavaly, csak most, közel 4 évesen.

Nem maradt le semmiről, hogy egy fél évet itthon volt még pluszba, sőt előnyére változott.

És nem egy csecsemő volt beteg mindig a nagy, ovistól.

2012. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hasonló a szituáció nálunk is, csak a nagyobb már fél éve jár oviba (januárban kezdtük), a kicsi pedig decemberben érkezik.

Szóval én uzsonna után tervezem hazahozni a nagyot. Az kb. 3-kor van. Reggel tutira nem fogunk 8-ra beérni, s a házimunka mellett a saját vállalkozásunkat is én kezelem, szóval ebédig semmiképpen nem fogok végezni a teendőimmel. Nem is tartom szerencsésnek, mert mire hazaérnénk, a nagy tutira elaludna a kocsiban. Akkor pedig vagy lent hagyom az egyiket, míg a másikat felhozom (társasházban lakunk), vagy addig körözök a kocsival, míg a nagy ki nem aludja magát. (Ha egyszer a délutáni alvásból felébred, nem lehet vissza"altatni".) Egyébként pedig úgyis az lesz a mérvadó, hogy mikor szopizik a kicsi. Ő - remélhetőleg - tökéletesen fog tudni aludni akár a babakocsiban, akár a kocsiban, s lehet, észre sem veszi, hogy közben hazahoztuk a bátyust.

2012. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ ment a zöld kezecske!Hát valóban maradhatna még egy évet de annyira imád gyerekek közt lenni ,hogy úgy gondoltuk ez jó lesz neki is!Kicsi ovi 13 gyerek és sokakat ismer!Remélem nem lesz azért annyira sok betegség de igyekszem felkészülni rá!Köszönöm!Nekem is nagy dilemmám az alvás mert mire hazajövünk már szerintem olyan fáradt ,hogy nem is fog enni!Hát azt hiszem ott fog aludni alvás után meg jön haza addigra én igyekszem mindent elintézni és akkor a délután csak a gyerekeké!Remélem jó lesz minden!
2012. aug. 29. 12:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is feltettem nemrég ilyen kérdést, nálunk novemberben érkezik a kistesó. Belinkelem a kérdésem, olvasd el, hátha lesz hasznos válasz a számodra is.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Egyébként én ebéd után haza fogom hordani, később pedig, ha beszokott, megpróbálkozunk az ottalvással.

2012. aug. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is most kezdi az ovit, mehetett volna januártól, de pont akkor szültem úgyhogy eltoltuk. Már megszokta a húgát, nagyon szereti, de januárban nem ment volna a beszoktatás.

Most szívesen megy, de én csak fél napra viszem.

8-ra megyünk, 12:45-kor, ebéd után megyek érte.

Aludni itthon is tud, du. nálunk már nincs foglalkozás.

2012. aug. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A belinkelt kérdés is nagyon jó volt!Kislányom is már egy kicsit unja magát itthon egyedül meg úgy -hogy megy az oviba fél háromig!Én is gondolkodtam azon hogy majd később lenne ott alvós de óvónő szerint az általában még nehezebb mint ha egyből erre szoktatnánk!Mindenkinek köszönöm a segítséget!További jó gyereknevelést! :)
2012. aug. 30. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!