Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rovarcsípés allergia 4 évesnél...

Rovarcsípés allergia 4 évesnél. Gyermekrvost nem sikerült elérjek, sajnos bőrgyógyász sem találtunk már munkaidőben? Súlyosbodhat az állapota? Milyen gyorsan terjed az allergia?

Figyelt kérdés

Délután óta csak a kezdeti állapot tért vissza, nem súlyosbodott, még lehet ennél rosszab is?

Kisfiamot tegnap több szúnyog is megcsípte, ma újabb csípések jelentek meg rajta, de valószínű, hogy nem szúnyog mert allergiás reakciója lett. Hangyára gyanakszunk. Kipirosodott kézfeje, lábfeje, több helyen tűnik úgy mintha csípésnyomokat látnánk aminek nagy piros lett az udvara. Bekentük Fenistillel, kicsit helyrejött a színe kezének és lábfejének, de estére újra bepirosodott és az ujjacskái viszketnek. Nem merjük többet bekenni a géllel. Mire számíthaunk, járt valaki közületek hasonló cipőben? Ha igen, jól jönne pár jó tanács és esetleírás.


2012. aug. 29. 20:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Írása vele egy fél kalcium pezsgőtablettát, Reggel este! Valamint napi 2x fenistil cseppet is lehet adni, valamint bekenni.
2012. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm gyors válaszod, elfelejtettem írni, hogy délután megivott egy fél kálcium pezsgőtablettát, a Fenistil csepp holnapra marad, azt nem is tudtam, hogy létezik. A géllel 2-4x lehet kenni/nap, ez kisgyereknél mit jelent, hány óránként? délután bekentük és most este fürdi után nem mertük újra bekenni, csak ahol látszottak a csípések, és ott is csak enyhén.
2012. aug. 29. 20:33
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Figyelj, én elvinném az ügyeletre a helyedben! Ne itt kérdezősködj, ott majd megmondják. Valószínű a fenistil cseppet fogják mondani, de lehet krémet is írnak rá stb.
2012. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha nem lett rosszabb, nem allergia, 'csak' csunya csipesek. Siman be lehet vinni az ugyeletre erdeklodni, ott adnak helyi kezelest is es elmondjak mi a teendo. Amugy pedig ugyanez ha az ejszakai ugyeletes gyogyszertarba viszitek, a gyogyszertaros is tudja mikor mit szabad. A koromviragkenocs szuper es nincs orahoz kotve, 200 Ft a kicsi tegely.
2012. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nálunk ha ügyeletes bőrgyógyász nincs akkor adnak egy nagy adag kálciumot injekcióval és többet ők sem tesznek, ezért nem vittük be, habár vaciláltunk. Elaludt, szerencsére normálisan lélegzik, remélem ez így is marad.
2012. aug. 29. 21:18
 6/17 A kérdező kommentje:
és köszönöm a válaszokat
2012. aug. 29. 21:19
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kalciumot mindenképpen adjál neki. Nekünk Calcimusc van itthon, abból napi 2 ampullát lehet. A csípésekre, ha nagyon viszketnek neki, vagy dagadtak ecetes vattát is szoríthatsz, lehúzza a dagadást, megszünteti a csípést és kiszívja a "mérget" (méhcsípés és szúnyogcsípés ellen is jó, ez tuti, gondolom minden rovarcsípésre is). Ha már sebesre vakarta, akkor csíphet, de amúgy nem vészes. Én is így kezelem a 3 éves kisfiam csípéseit. A múltkor valami megcsípte az ujját, nagyon feldagadt neki, ecetes vattát raktam rá és betekertem még papírzsepivel mert büdösnek találta. :) 15 perc múlva már nem viszketett neki. Egyébként én érzékeny vagyok a csípésekre, a szúnyogcsípés iszonyatosra dagad, még évekkel ezelőtt ajánlották nekem az ecetet rá, azóta használom.
2012. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja, ha Fenistillel kened be, azt a bőrfelületet talán 24 óráig nem érheti nap!
2012. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Csak halkan írom, h nem ügyeletes bőrgyógyászra gondoltam, hanem ügyeletes gyerekorvosra....
2012. aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Az ecet eszembe sem jutott, pedig rémlik, hogy csípésre többen is használják. Nagyon szépen köszönöm válaszod és a jó tippet. Eddig is minden csípése elég nagyra felnőtt, de az ecet elkerülte a figyelmünket.

A gyógyszertárban kérdeztem mert én is úgy tudtam, hogy nem mehet ki napra ha bekenjük Fenistillel és azt mondták, hogy ki lehet menni. Holnap hátha elég lesz rá az ecet is. Jók ezek az ősi bevált praktikák, csak el-el felejtjük őket. Legalábbis én, örülnék ha az orvosok is inkább egyszer ezekhez nyúlnának nem injekciókhoz és méregdrága gyógyszerekhez. Persze mikor nincs veszély. Télen is a köhögést sóval és szeletelt piroshagymával vészeltük át, pedig pár évvel ezelőtt nem is gondoltam, hogy tényleg ilyen jól működik amikor mondták, hogy próbáljuk meg.

2012. aug. 29. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!