Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 év alatt 3 nátha láz...

3,5 év alatt 3 nátha láz nélkül,1 3 napos láz.4 nap ovi után torokfájás, full taknyos és 38C-os a fiam?!

Figyelt kérdés

Szerintetek?

Mondta a fiam, hogy ott többeknek folyik az orra, taknyosak, köhögnek.

Miért lehet így oviba járni?

Ma reggelre taknyosodott be a fiam, de eszembe sem volt vinni.

A munkára nem lehet fogni, mert beviszem taknyosan, ott még betegebb lehet, nemhogy 2 nap alatt elmúljon. Így lehetséges, hogy mégsem tud anyuka dolgozni menni és nem 3 napig, hanem egy hétig, mert nem kezelte ki a gyerekét. Aki behozza a beteg gyerekén, a másikét is megfertőzi.

És így nem egy gyereknek kell gyógyszert venni, hanem a másik 10-nek is.

Miért ilyen felelőtlenek a szülők?

Vagy én látom rosszul??????


2012. szept. 7. 12:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
54%
majd megszokod, hogy szeptembertől júniusig mindig folyik az orra a gyereknek, 2 hetente lázas beteg lesz és hónapokig köhögni fog. Ez nem azért van, mert a sok bunkó szülő betegen viszi a gyerekét, hanem mert gyenge a gyerek immunrendszere. Majd most jól meg fog erősödni...
2012. szept. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
83%
Örülj neki hogy olyan munkahelyed van ahol nem gond. Van ahol ha elmész táppénzre kirúgnak. Persze nem ezért papíron. Én 1,5 év alatt, 2x voltam táppénzen, 3-3 napot, és szóvá tette a főnököm, hogy a gyerekek elvonnak a munkától. Szóval sajnos ez van. Amúgy meg ha mindíg otthonmaradna a gyerek amikor csak taknyos vagy köhög, akkor nem is járna oviba egész télen. Ha nem lázas, vagy nem érzi magát rosszul akkor megy. A te gyereked eddig nem találkozott bacikkal mert otthon volt. Ezen át kell esni.
2012. szept. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

De hisztérikus volt éjjel a betegségtől, mostmeg dél óta csak feküdt lázasan. Mostmár alszik.

Van egy 1,5 évesem is, ő is el fogja kapni és én is a nagy hasammal és a dolgozó párom is.......független, hogy vitaminokon, egészséges kajákon élünk.

Ha az adott gyerek 2 napig otthon maradna, akkor nem fertőzne meg másik 10-et és nem hatványozódna meg a betegek száma és a munkából végülis kiesők száma.

2012. szept. 7. 12:45
 4/33 A kérdező kommentje:

Az, hogy megerősödik az immunrendszerük, nem értem!!!! Mert akkor ugye elkezdik az ovit, ott 1-2 hónapig betegek lennének max és utána SOHA többé. De nem ez van, folyamatosan betegek, hisz folyamatosan betegen megy valamelyik és visszakapja a náthát, influenzát, torokgyulladást és ki tudja mit, amire a szervezet nem szerez immunitást.

Szóval nem folyna folyton az orruk, ha annyira jót tenne nekik ez a takonykórság. Nem?????

2012. szept. 7. 12:49
 5/33 anonim ***** válasza:
60%

De fogd már fel, hogy nem múlik el 2 nap alatt, akárhogy hisztizel te rajta. És nem lehet kéthetente egy hetet otthon maradni a munkából. Vagy mikor dolgoztál te megtehetted volna? Szerinted ki az aki boldogan küld egy beteg gyereket óvodába? A te gyereked érzékenyebb, ezért lázasodott be valószínüleg. És igen, valószínüleg te is és a pici is elkaphatjátok. De a világ nem áll meg mert te gyereket vársz, vagy a fiad óvodába megy. Bevásárlás közben is elkaphatná, vagy a játszón, bárhol.


Az én lányom volt hogy 1,5 hónapig köhécselt, úgy hogy nem volt semmi különösebb baja, amit több orvos, köztük pullmonológus is megerősített, és 2 hétig folyt az orra. Akkor maradtam volna vele otthon 1,5 hónapot? Azóta valószínüleg nem lenne munkám. Légyszi akkor háborodj fel, és szólj hozzá ahhoz hogy lehet e a munkára "fogni" vagy nem ha te is ebben a cipőben jársz.


Próbáld elfogadni, hogy így zajlik az élet.

2012. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy jobbulást a fiadnak.
2012. szept. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
A párom ebbe a cipőbe jár, ő dolgozik és betegen jóval megterhelőbb.
2012. szept. 7. 12:54
 8/33 A kérdező kommentje:
3,5 év alatt nemcsak a lakásba volt, mindenfelé járunk, mégsem volt beteg.
2012. szept. 7. 12:55
 9/33 anonim ***** válasza:

Második hozzászólásodra reagálva:


Nem törvényszerű hogy folyamatosan betegek. Általában 3-4 hónap alatt lezajlik a nagyja, utána nem kapja meg minden gyerek, még ha van is 1-2 köhécselős a csoportban. Ha tovább elhúzódik, akkor utána kell járni, miért gyenge az immunrendszere.

2012. szept. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
83%
sajna ilyen az ovi. hozzá kell szoknod. nálunk tavaly volt beteg, amíg járt, de mindig volt taknyos gyerek az oviban, akik mehettek, nekem már 1 tüsszetés után szóltak, h beteg. az 5. ilyen után elvittem a gyerekorvoshoz, megvizsgáltattam, mondták, h kutya baja és orvosi igazolást vittem, h az én gyerekem nem beteg és megmutattam az óvonőnek ott helyből azt az 5öt, akinek térdig ért a taknya. utána nem szóltak, de beteg gyerek sajna mindig van az oviban.
2012. szept. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!