Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek kinek van igaza,...

Szerintetek kinek van igaza, vagy mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
Ma sétálni voltunk az egész családdal és láttunk egy kisebb balesetet, vagyis pontosabban már csak azt láttuk, hogy egy óvodás korú kislány elesett a biciklijével és szaladtak oda a szülei. Apuka felnylábolta a kislány, aki ott hüppögött a válán, anyuka elkezdte tolnia biciklit. E közben pedig ordibáltak egymással, hogy vajon melyikük a hibás azért, mert a gyerek elesett a bicajjal. Egyik okolta a másikat, ordibáltak, szegény gyerek meg csak lapított az apja vállán. Annyit sikerült kihámozni a szitokáradatból, hogy apuka szaladt elöl, a gyerek utol akarta érni, és a gyorsaságtól borult fel. Szóval anyuka lehordta apukát a sárga földig, hogy lehet ilyen idióta, stb. Erre anyukám mindjárt rákontrázott, hogy ö neki is ugrott volna a férjének, ö is jól megmondta volna neki a magáét, hugom szintén. Én csendben hallgattam, mert más véleményem vagyok. Ilyen dolgok elöfordulnak, azzal nem érek semmi, ha zeng az utca a hangomtól. Ha tényleg a párom hibájából történt volna, max. csúnyán nézek rá, és megmondom hogy vigyázhatott volna, és nem a gyerek meg az utca elött alázom meg. Én gondolom rosszul?
2012. szept. 10. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A te elgondolásod a helyes, viszont nem véletlen, hogy annyi kapcsolat megy tönkre, nagyon sokszor éppen azért, mert a másikat minden alkalommal megpróbálják megalázni.


Ilyen esetben lényegtelen, hogy ki volt a hibás, emiatt NYILVÁNOSAN nem szabadna veszekedni.

2012. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek testi és lelki épsége fontos, vagy a szülők igazságérzete? Akárki is hibázott, azt nem a szipogó gyerek füle hallatára kellene megbeszélni, sakál módjára üvöltve. Legfontosabb, a gyereknek nem lett komoly baja, aztán lehet szépen megnyugtatni, és este, ha elaludt a szülők megbeszélhetik, ki miért is hibás. Ez a lehető legrosszabb megoldás volt részükről, és ne haragudj, de amit anyukád, és húgod mondott, az is hülyeség. Szép is lenne, szegény gyerek épphogy magához tért a nagy ijedtségtől, és végig kell néznie, hogy a szülei egymásnak esnek. Én anyatigris vagyok, de ilyen helyzetben nem tenném ki a gyerekemet annak, hogy asszisztáljon ahhoz, ahogy kikaparom az apukája szemét. Sokkal nagyobb sokk ez a gyereknek, mint amit az esés okozott.
2012. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem nagyon jól gondolod! Primitív dolog az utcán ordítozni és lehurrognia egy házaspárnak egymást. Szegény kislány... Nem elég, hogy elesett a kiabálástól is biztos megijedt! :( Egyik sokk a másik után....
2012. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Neked mennnyi idősek a gyerekeid?
2012. szept. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 krisztivan ***** válasza:
100%
Sajnos attól mert gyereke lesz valakiknek,még nem lesz hozzá való eszük is.Sose veszekednék a párommal az utcán,pláne nem a gyerek elött.
2012. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is neked van igazad. Nemcsak az utcán nem kell megalázni a másikat, de főleg a gyerek előtt nem szabad ilyet csinálni. A picúr egyrészt csak jobban megijed a helyzettől, nem elég, hogy perecelt egy nagyot, még az anyukája reakciójából is azt veszi le, hogy baj történt. Másrészt az anyja ezért a "bajért" egyértelműen az apukát okolja, tehát a pici is ezt raktározza el magában. Egy ilyen dolgot egymás közt kell megbeszélni, lehetőleg akkor sem emelt hangnemben. Egyébként én magát a helyzetet sem értem, miért is okolta egyáltalán az apát az anyuka? Játszottak a picivel, és egy teljesen mindennapos baleset érte a kicsit. Gyerekekkel sok ilyen előfordul, de nem lesz belőle komolyabb bajuk. Nem arról volt itt szó, hogy apuka késsel tanította célba dobni a lányát, hanem kergetőztek, a kicsi meg bicajjal üldözte. Miért is hibás ebben valaki? Jobb lenne, ha nem játszanának, csak ülnének egy steril szobában, ahol nem érheti baleset a kislányt? Na, szóval neked volt igazad, az anyuka minden szempontból rosszul reagált a dologra, de minden ember hibázik néha, és főleg, ha a gyerekünkről van szó, néha hajlamosak vagyunk túl reagálni, vagy rosszul kezelni dolgokat.
2012. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Már azt hittem, én gondolkodom rosszul, de szerencsére nem :) Az én kisfiam másfél éves. Nálunk is elöfordul hogy elesik, megbotlik, beüti magát valamibe (mind minden más normális gyerek :)), de soha nem jutna eszembe ilyen műsort rendezni előtte. Anyukám simán neki ment volna apumnak, ha mellette esik el mondjuk az unoka. Hiába mondtam, hogy szerintem rossz ötlet a gyerek elött veszekedni, szerinte rögtön le kell kezelni az ilyen eseteket, mert akkor a pasi a fejünkre nő és sose fogja tudni hol a helye...
2012. szept. 10. 21:44
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves 6os! Anyukám pont így képzeli el a dolgokat, steril szoba, semmi "rosszalkodás", stb. Kisfiam elesik, reakciója: jaj, édes kicsikém, mi történt, elestél, jaj szegénykém, fáj istenem, miért nem figyeltetek, stb. Sőt, tegnap közölte, hogy a fiam biztos agysérült, mert az apja régebben (karácsony környékén nagyjából) szokott vele olyat játszani, hogy feldobta egy picit a levegö aztán elkapta. Nem tudom, én egy csomo ilyet láttam már, akár városban, akár játszótéren, akár ismerösöknél, nem hinném hogy az összes gyerek agykárosult lesz :) hacsak nem a plafonig dobják :)
2012. szept. 10. 21:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

KÉt külön dologról beszélsz.

Te a vitával nem értesz egyet, a családod meg azzal hogy ki okozta a balesetet (vagy legalábbis nagyrészben).


Igen, apuka a hibás, mert ha tudja hogy nem stabilan bringázik a gyerek akkor ne hozza ilyen helyzetbe.

Abban viszont anyuka a hibás, ha az utcán hangos, kiabálásos veszekedést kezdeményez, de főleg azért hogy a gyerek előtt.

2012. szept. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez egy család életéből kiragadott 2 perces jelenet, ami fölött neked nincs tiszted ítélkezni.


Nem tudhatod a körülményeket, előzményeket. Mi van, ha apuka azon a héten tizedszerre szalad el a gyerek elől és az tizedszerre esik el így, mert apát üldözve nem tud a mozgására koncentrálni és anyuka ötször megkérte már, hogy ne tegye. Vagy most volt lázas beteg a gyerek és még csak óvatosan tekerhet, de apuka már 1 órája üldözteti magát. Esetleg beteg a gyermek, ezerféle betegség van kisgyerekkorban (tudom, mert szakmámba vág), ami miatt nem nyerő, ha a kislány eltaknyol a biciklivel. Talán már volt nagyobb esése, ami után otthon kellett feküdni és másnap utaznak el a nagyszülőkhöz vidékre vagy nyaralni vízközelbe és anyuka nem örülne egy törésnek vagy egy horzsolásnak, ezt apukával megbeszélte, de ő nem hallgatott rá. Az is lehet, hogy anyuka idegileg kimerült, mert éppen válni készülnek vagy most rugták ki vagy terhes és kivannak a hormonjai, mert nem tervezte vagy kórházban van anyja apja, de nem kell tovább sorolnom, mi mindentől lehet kiborulva egy nő és neki olyan a vérmérséklete, hogy ha havonta egyszer betellik a pohár, akkor borul minden.

Örülök, hogy Te, kedves Kérdező ennyire hidegvérű tökéletes ember vagy, remélem nem zavarta meg a nyugalmadat, hogy ilyen nálad alacsonyabbrendű átlaganyukák az utcán mertek kiabálni.


Kívánom neked, hogy kíméljen meg a sors a hozzád hasonlóktól! Szállj egy kicsit magadba!


Még mielőtt rámtámad valaki, én sem szoktam ilyet csinálni, de nem egy embert ismerek, akinél már láttam ilyet és attól még nem kell halálsorra küldeni.


2012. szept. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!