Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha az anyuka otthon van,...

Ha az anyuka otthon van, akkor szerintetek mikor érdemes egy gyereket bölcsibe vinni, érdemes-e egyáltalán, vagy csak az oviba?

Figyelt kérdés
Mármint egy gyerekkel van otthon, nem kell dolgoznia, stb. MIkortól van szüksége a gyereknek társaságra, esetleg, hogy pedagógusok is foglalkozzanak vele? Esetleg félnapos megoldás? Mi a véleményetek?
2012. szept. 14. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg nem is mehet bölcsibe annak a gyereke, aki nem dolgozik. Munkáltatói igazolást kell vinni.

Persze biztos vannak kiskapuk, főleg ott,ahol nincs teltház.

2012. szept. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Államiba nem mehet, max magán bölcsibe, de úgy gondolom a játszón és különböző programokon való részvétel is kielégíti az igényeit.
2012. szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Bölcsire azért van szükség,mert sajnos sok anyuka rákényszerül hogy visszamenjen dolgozni.A gyermeknek valós igény a társaságra és a foglalkozásokra 3 év környékén van.Én csakis akkor adnám bölcsődébe,ha muszáj lenne,ha olyan élet helyzet alakulna ki.két kisfiú anyukája vagyok,és többek között azért tolódott ki a szülés nálam hogy megtehessem hogy csak oviba adom őket
2012. szept. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg amit a hármas válaszoló írt, arra gondoltam. Magánbölcsire gondoltam, tudom, hogy államiba nem vennék föl. Nagyon nézelődtem, be akartam adni, közben a sok betegség visszatartott, főleg, hogy most mindenhol azt olvasom, hogy 1 hét bölcsi-ovi után már szinte minden gyerek beteg.

Főként a társaság miatt akartam beadni, hogy több időm lenne néhány dologra, bár mellette is meg fogom tudni oldani, illetve, kistesót szeretnénk és a terhesség alatt talán könnyebb lett volna, bár eszembe jutottak a betegségek:) Szóval, érdekelne minden vélemény.

Mondjuk, ha 3 éves korig egy gyereknek valóban elegendő az, hogy nagyrészt csak a szüleivel, főként az anyjával van, akkor talán várhat a dolog.

2012. szept. 14. 16:03
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Ismerek olyat, aki (igaz nem magán) bölcsibe járatja a gyereket, de csak délig. Így szabadidő is van, és a gyerkőc is lehet társaságban. Nem biztos, hogy minden bacit el fog kapni, ez nagyon változó. Szerintem 2 éves korától nem baj, ha szocializálódik.
2012. szept. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%
18 hónaposan legkésőbb.
2012. szept. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!