Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Középső csoportos gyereket...

Középső csoportos gyereket ebéd elött hazahozni? Annyira nem szeret oviba járni, már tavaly is járt akkor se szerette, nem sír (jó, azért szokott), de nem barátkozik, nem szereti. Enni se nagyon eszik. Itthon vagyok a kistesóval.

Figyelt kérdés
megtehetném, hogy ebéd elött haza hozom, de jövőre mindenképp kell rendesen járnia egésznapra, a kicsi is megy bölcsibe.mit tegyek?
2012. szept. 18. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
neki már közösségben a helye. Többet ártasz vele, ha kiveszed.
2012. szept. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha oviba jár az étkezését minden képp ki kell fizetni, nem?

Én nem hoznám el. Tavaly az enyém sem rajongott nagyon érte, meg sokat volt beteg, én is kicsivel vagyok itthon, de én nem hoztam el ebéd előtt. Az a fél óra már nem oszt nem szoroz, attól nem fogja még rosszabbul érezni magát.

Nameg jövőre akkor csak arról kell meggyőzni, hogy ott kell aludni, mert addigra az ebédet már megszokja.

Az enyém is idén középsős.


A nem barátkozásról nem beszéltél az óvónénivel? Nekünk is volt ilyen gondunk, eleinte azért nem szeretet járni, mert nem volt barátja, elég sokat sírt is miatta. Én beszéltem az egyik óvónéninkkel, hogy ez a gond, segítsenek picit be neki. 2 hét múlva a gondok ezen része le volt tudva, hirtelen mindenki a barátja lett. :)) Nem tudom mit csináltak vele, de azt ügyesen csinálták. :))

2012. szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát engem állandóan hazahoztak az oviból, végül összesen kb. 1 hónapot jártam, mert utáltam az egészet. Pocsék kaja, hülye óvónő, hülye csoporttársak...

Mégis normális ember lett belőlem.

2012. szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Engem is mindig elhoztak, mert gyűlöltem az óvodát. Mondjuk borzalmas is volt az... Katonás rend, kiabálás...


Nem lenne megoldás megpróbálni másikat keresni neki?


Én nem akarnám olyan helyen hagyni, ahol rosszul érzi magát (már, ha megalapozott oka van rá, nem pedig csak az, hogy inkább otthon akarna lenni!), mert én pl. a mai napig emlékszem rá, mennyire utáltam, pedig már 27 vagyok.

De még egyszer mondom, nekem a konkrét óvoda volt rossz, nem pedig a tény, hogy szülőkkel akartam volna inkább lenni.

2012. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem!
2012. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Ilyen idős korban még elég neki, ha csak délelőtt van ott, de azért lenne jó, ha ott is ebédelne, mert akkor összekovácsolódnak a gyerekek.

De ha minden kötél szakad, hazahordanám ebéd előtt, hiszen van rá lehetőség, jövőre meg lehet, hogy érettebb lesz. Addig is kéne szorgalmazni, hogy barátkozzon.

2012. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha megteheted, akkor igen, vidd haza ebéd előtt. A mi ovinkban is van egy kislány, akit ebéd előtt hazavisz az anyukája. Attól a gyereked a fő foglalkozások idejében ott van az oviba, ami délelőtt van. Ebéd után már úgyis alvás, uzsonna, és játék van.

Én a lányomat ebéd után hozom haza, de most őszintén mit számít az a fél óra. A hazajárós kislányt 12kor viszik haza, én pedig 12:30-ra megyek a lányomért.

Jövőre amikor menned kell dolgozni, akkor már nincsen választása a gyerekednek, az enyémnek sem lesz, addig pedig ezt a kis időt kihasználjuk együtt.

Lehet, hogy ez idő alatt változik is, hogy hazaviszed, lehet, hogy jól fogja magát érezni az oviba, mert tudja, hogy anyja jön érte. Megszereti, és szépen lassan elmondod majd neki folyamatában, hogy lesz majd idő, amikor majd ott is kell aludni, Én legalábbis nagyon sokat mondom a lányomnak már most.

2012. szept. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem.

Ha ebéd előtt hazahozod, akkor kábé 8-12-ig lenne bent?


Kérlek ne vedd rossz néven, de ezzel csak elveszitek a helyet az olyan gyerekektől, akiknek muszáj lenne járni, mert dolgozna anyuka, de nem veszik fel, mert nincs hely.


Kiscsoportban még elmegy, de középsőben szerintem már nem.

Miért nem tud beilleszkedni? Óvónők nem mondanak valamit?

2012. szept. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha az én gyermekem nem érezné tartósan jól magát közösségben és én itthon lennék, akkor elhoznám délben. Akár ebéd előtt, akár utána az már részletkérdés, de elhoznám.

Az ovi nem kötelező és csak akkor jó dolog, ha a gyermek szereti. Ha nem szereti, szerintem nem kell erőltetni. Egy év alatt még olyan sokat fog változni, hátha jövőre már könnyebben fog menni neki a beszokás.

2012. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!