Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iskolaotthonos tanítás?

Iskolaotthonos tanítás?

Figyelt kérdés
akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban megosztaná velem? v szimplán vélemények is érdekelnek. ilyen sulit néztünk ki a kisfiamnak, nekem tetszik, de nincs tapasztalatom. köszönöm!
2012. szept. 24. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
én maradnék a hagyományos oktatásnál. a legtöbb barátnőm gyereke most kezdte ebben a rendszerbe,de eddig csak panaszkodnak.mert nagyon lestrapálja a gyereket.
2012. szept. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem a lányom ilyen osztályba járt,nekünk nagyon megfelelt,igaz ez 10 éve volt.A kisebbik lányom most elsős,és tudom mi a különbség.Ami a lényeg volt,hogy nem napközi volt hanem ugyanazzal a tanítónénivel voltak egész nap(illetve kettővel)nagyon játékos volt,egy jó átmenetet adva az óvodából a suliba.Otthon nem volt házi feladat(vagy minimális,mondjuk olvasás),gondolom ha valami nehezebben ment volna akkor szóltak volna hogy gyakoroljunk,de nem tudom,mert ilyen nem volt.Nem járt a gyerek x kilós táskával,a könyvek többsége be volt szedve.A napköziben itt nálunk az 1-4. osztályig vannak gyerekek,egy tanítóval,itt meg mint mondtam csak a saját,így jobban figyelnek a gyerekre,az ő érettségi szintjére,nincs kapkodás.A kisebb lányom a simába jár,nem napközis,rengeteg a házi feladat,és még az elején vagyunk,nagyon fárasztó neki az iskola.Panaszkodik hogy rövid a szünet,sok egyszerre a 4-5 óra.Iskolaotthonosban ez el volt osztva,közben játék volt.
2012. szept. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem a sima jelenti azt amikor pl:elsőben 11-12ig tanulás,utána meg a napközi,ami 2ig játszást jelent,majd neki álltak a házinak,gyakorlásnak.

Itt sem volt sok könyv cipelése,és otthon már nem volt dolgunk a házival.


ezért tetszik jobban a régi rendszer.

2012. szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is iskolaotthonos voltam. Emlékeim szerint olyan, mint amit a második leírt. Sokkal jobb, mert végig volt program, kivittek minket az udvarra játszani minden nap, hosszú szünetek voltak, és délután is lefoglaltak minket. Aztán napközis is voltam, de azt gyűlöltem. Összetereltek minket egy terembe minden osztályból azt a pár embert, akit nem engedtek haza a szülei egyedül, ott járkált valami frusztrált nőszemély, hogy mindenki írja-e a házi feladatot, amiben az volt remek, hogy otthon úgyis újra kellett csinálni, mert sejtheted, hogy 9-10 évesen mire jutottunk egyedül. Vagy ha épp a mi osztályunknak nem volt, akkor ott untuk szét a fejünk, mert csöndben kellett lenni, hogy mások meg nyugodtan írhassák. Persze a másnapi felmérőre lévő könyv úgysem volt épp ott senkinél, ha aznap nem volt óra a tárgyból. Akkor este hatkor nekiállni otthon a szülők legnagyobb örömére, mert én ilyenkor már csak hisztiztem, hogy nem akarom. (viszonylag érthető is volt szerintem azután, hogy 8-4ig, vagy 5ig suliban voltam...)
2012. szept. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! igen, én is voltam napközis, ami a borzalommal volt egyenlő, pont amiatt, amit az utolsó válaszoló leírt. ültünk egy osztályban, együtt mindenki, megírtam én a leckémet, de otthon kezdtem újra anyuval. akkor ezek szerint jól gondoltam, h nem mumus ez :)) ha 4-kor pl. elhozom a suliból, akkor a nap hátralévő részét együtt tudjuk tölteni. nálam ez nagyon nagy jelentőséggel bír. ill. az, hogy kicsit játékosabb, pont mint egy elsős.
2012. szept. 25. 07:17
 6/8 anonim ***** válasza:

2 fiam is iskolaotthonos osztályba jár és nem kell reggel ,és délután is nehéz könyvet cipelni ,és 2-3 ig leckeirásvan

itthon nem kell tanulni max olvasás.

2012. szept. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár nekem csak most szeptembertől van tapasztalatom erről, azt látom én is, hogy egyrészt az a jó benne, hogy az osztálytársaival és a saját tanítójával van egész nap. A leckét megírják (bár persze ha jár valami külön sportra mondjuk a gyerek, akkor az lehet, hogy épp leckeírás idején van), a könyvek bent vannak, igaz, én meg szoktam kérni, hogy hozzon haza párat, hadd lássam, mit tanultak aznap.

Nekem is rémes emlékeim vannak a napközis tanárokról, konkrétan szadista is volt köztük nálunk.

2012. szept. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, akkor azt hiszem ilyenbe vágjuk a fejszénket :) amit kinéztünk a férjemmel 2 tannyelvű, ill. sima, v művészeti képzéses, az ovis barátai is oda készülnek, mint kiderült :) és eddig dícsérték, akiknek a gyereke oda jár. remélem a kisfiamnak is tetszeni fog.
2012. szept. 27. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!