Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek van otthon ventolinja...

Akinek van otthon ventolinja gyerek számára, mikor használja?

Figyelt kérdés
Mikor már nehezen lélegzik, vagy ha vírusos betegsége van, (és abból kialakulhat a hörgőszűkület, de még nincs), megelőzésként is?
2012. szept. 29. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mi akkor használjuk,amikor hallom hogy már kezd sípolni,vagy pl.most meg volt fázva és hogy ne fulladjon be,amikor sokat köhögött,akkor hatott,vagy futás után,ha köhög,akkor is gyors segítség...ő asztmás-hörghurutos sajnos,megelőzésként jobb,mint a rectodelt kúp,az végső esetben jó megoldás,előtte ventolint használunk,vagy berodualos inhalálót de a ventolin jobb,csak megfelelően kell használni! ha kezd sípolni,akkor 1 órán belül 3x lehet használni,tehát 3x1-2 puff,nálunk mindig a 2. puff használ,ezt az orvos mondta.
2012. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én az elmúlt pár napban befújtam neki esténként egyet.az oviban elkapott valamit,nem vészes,de folyik az orra,meg köhécsel is.estére inkább befújok,hogy ne köhögjön,tudjon aludni.egy puffot csak.ezen kívül reggel este inhalálom salvus vízzel,szívom az orrát.nyár elején írták ki az inhalálót,azóta már ez a negyedik alkalom,hogy sikerül megúszni rectodelt nélkül az inhaláló és pár puff ventolin segítségével
2012. szept. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Mi két hete jártuk meg a kórházat, akkor kaptuk a ventolint. Ma estére a lányom megint lázas lett.

A láza lement lázcsillapítóval, de úgy döntöttem, egy puff ventolin nem árthat, és hátha megússzuk egy kis vírusfertőzéssel (gondolom az, majd doki hétfőn megmondja).

Erre az apja összeveszett velem, minek adok neki, még nem lélegzik nehezen. Annyira összevesztünk, hogy sértegetett, majd elment itthonról.

Akkor most hülyeséget csináltam, vagy nem baj, ha ilyen esetben elővigyázatosságból kap ventolint.

Azért kihangsúlyozom, hogy nem akarom ezzel a gyógyszerrel "tömni", de úgy gondoltam, kialakuló vírusos betegségek mellett nem árt néha.

2012. szept. 29. 22:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez mindíg eseti dolog. Kinél hogy írja fel az orvos a használatát. Ha nem írja fel akkor nem szabad használni. Ha felírja akkor pedig előírás szerint. Mi esetire kaptuk mert mást kap napi rendszerességgel. Tehát én akkor adom naki ha már sipol, befullad. Óvastosan kell bánni vele mert nagyon megpörgeti a szivet.
2012. szept. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A doktornő felírta nekünk a gyógyszert, és úgy emlékszem, hogy a fenti esetben is lehet már adni.
2012. szept. 29. 22:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Miközben írtam te is írtál. Nem tettél semmi rosszat ha most befújtál neki, hisz beteg, de ha nem fullad vagy sipol akkor inkább ne használd. Nekünk nagyon bevállt a spiropent szirup hörgőtágító hatása és köhögés csillapító hatása van. De azt hiszem az is vényköteles. Mielőbbi gyógyulást kívánok, és ne veszekedjetek hisz mindketten jót akartok a gyermeketeknek és ráadásul beteg is. Ilyenkor érzékenyebb. Méginkább kell neki a nyugalom és a szeretet!
2012. szept. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát sajnos le is köpött az apuka, úgyhogy...:-(

Itt már csak a különmenés a megoldás.

De köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2012. szept. 29. 22:15
 8/11 anonim ***** válasza:

22.12-es

nekünk is van itthon spiropent,de azt mondta a pulmonológus,hogy ha köhög,inkább a a ventolint adjam,mert ugyanaz a hatása,mint a spiropentnek,de azonnal hat,mivel egyből a tüdőbe kerül,ráadásul kikerüli a tápcsatornát.mielőtt ezt mondta,én is inkább adtam napi 3X3 mili spiropentet,de azóta inkább befújok.nem is,köhög éjszaka


kérdező,nem csináltál semmi rosszat.az én fiam nem szokott fulladni,sípolni,de ha köhög,akkor annyira,hogy hány.fél óráig is elköhög egyhuzamban.én ilyen esetben fújok neki.ha nem köhög,akkor nem fújok

apuka meg egy barom

2012. szept. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, a férjed egy barom szerintem is!

Én Ventolint csak akkor használok, ha hallom hogy nehezebben lélegzik vagy sípol. Nekünk így is rendelték, hogy eseti alkalomra, mert állandóra neki másik, szteroidos gyulladáscsökkentő pipája van.

Szerintem az sem mindegy, hogy mennyi idős a gyerkőc, illetve mi a betegsége. Az én lányom asztmás, neki ezért van sokféle gyógyszere.

2012. szept. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22,12-es vagyok. Asztmás a gyerekem és az Édesanyám is az volt. Tehát képben vagyok elég rendesen a Ventolinnal kapcsolatban. Mint írtam is a Ventolin eseti szer mert főleg egy kisgyereknek de még egy felnőttnek is megpörgeti a szivét. Ha tartósan fennáll az állapot akkor majd kap a gyermek szteroidos szert ami úgymond kiváltja a Ventolint és nem annyira pörgeti meg a szivét. Nálunk ez a Flixotade és a Severent jelenleg. A Ventolint nem ajánlom hosszú távra. Az Apuka nem százas, a gyerek előtt pedig ne veszekedjetek mert akár idegi alapon is befulladhat szegényke. Mielőbbi gyógyulást kívánok nektek!
2012. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!