Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen ruhában vannak a...

Milyen ruhában vannak a gyerekek az óvodában?

Figyelt kérdés
Kislányom novemberben kezdi az ovit, és mivel akkoriban már hidegebb lesz, nem tudom, milyen ruhát adjak rá. A bélelt nadrágban talán bent melege lenne, ezért azon gondolkozom, hogy talán jöbb lenne, ha a nadrág alá adnék harisnyát ruhával vagy leggings-t hosszúujjú felsővel. Viszont nem tudom, hogy az óvónők figyelnének-e arra, hogy amikor kimennek az udvarra, akkor visszaadják rá a másik nadrágot? Hogy lenne a legpraktikusabb? Lehet, hogy butának tűnik a kérdés, de mivel most készülök neki ruhákat venni, jó lenne kitalálnom, mit is akarok.
2012. okt. 2. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a legpraktikusabb a harisnya tunikával vagy szoknyával. Vagy harisnya helyett még a leggings is jó. Én is hasonló ruhákat vettem a kislányomnak. Egyébként hallottam, hogy némelyik ovodában kérés is a harisnya+szoknya (vagy fiúknak harisnya+rövidgatya) pontosan ezért, hogy könnyebb legyen őket öltöztetni.
2012. okt. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem buta a kérdés, nem egyszerű.

Kiscsajszim most kezdte a második évet oviban.

Most vékonyabb nadrágban van és pólóban odabenn.Vagy szoktunk még menni vékony harisnyában és szoknyában.

Télen harisnyában és nadrágban megyünk és benn az oviban a nacit szoknyára cseréljük.Bent pólóban van.Meleg van.

Ha kimennek visszaveszi a nadrágot vagy overál nacit.Van bennt egy kimondottan egy udvari amit ott hagyunk.

Kezdő ovisokra biztos jobban odafigyelnek.Köv évben pedig már önállóbb lesz.

2012. okt. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én a Tesco-ban vettem ilyen kettes csomagolású tréninggatyát. Zokni, supinált szandál (orvosi javaslatra), mackóalsó, atléta, vékony hosszú ujjú felső.

A kislányoknál legtöbbször harisnya+rövidgatya, szandál, végkony hosszú ujjú+kis puffos rövid ujjú póló.

2012. okt. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én jobban szeretem a lányomon a leggings-et mint a harisnyát. Jobban fel tudja húzkodni magára, kényelmesebb neki egész napra, és legalább a dadusokat sem kell ezzel fárasztani, hogy segítsenek a lányomnak.

Úgyhogy így szoktam felöltöztetni télen (egyébként elég meleg van a csoportszobában):

-mackónadrág, zokni, szandi, trikó, póló (vagy rövid ujjú vagy hosszú ujjú) - ha kimennek akkor leggings + kinti naci + pulcsi, kabát, stb

- ha nem mackónaci, akkor leggings + hosszabb póló, ha kimennek, erre a leggingsre húzza rá a kinti nacit

- vagy leggings + rövidebb póló és akkor még kap egy szoknyát is

Ha nincs kint még olyan hideg, akkor értelemszerűen nem veszi fel a leggingset a kinti naci alá.

Egyébként a lányok általában szoknyában vannak bent, így a lányom kedvenc viselete a leggings+szoknya+póló (jobban szereti mint a mackónacit)

Igyekszem NEM harisnyát adni rá, tudom, hogy utálja azt fel és lehúzni pisilésnél, kényelmetlen neki és nehéz használni.

2012. okt. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk az oviban úgy fűtenek, mintha ingyen lenne. Nekünk rettentően bevált a cicanadrág, feltankoltunk belőle rendesen. Reggel azt húzza fel hideg időben a gatya alá, bent csak levesszük a farmer- vagy kordnadrágot és cicanadrágban van (pólóval). Kintinek vagy a hazamenőset veszi fel (nem tükörbársonyban jár) vagy egy melegítőnadrágot. Ezt is rá tudja húzni a cicanadrágra, az óvónőknek is egyszerűbb így a dolguk meg a picikémnek is.


Bélelt nadrágban vagy két rét ruhában semmiképp nem kell lenni a csoportszobában. Vagy vékony benti nadrág vagy cicnadrág, szoknyával, hosszabb pólóval, de háromévesen akár sima pólóval is nyugggodtan. Hozzá max vékony hosszúujjú. De majd a beszoktatásnál látni fogod, milyen idő van odabent.


Durva lenne, ha télen kivinnék őt cicanadrágban! Még jó, hogy felöltöz(tet)ik!

2012. okt. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem, nekünk is ilyesmi lenne jó. A szoknyát valamiért minden vécézésnél lefelé tolja, mint egy nadrágot, és aztán nehezen húzza vissza, ezért ruha vagy inkább a leggings lesz pólóval. Még gy kérdés: többen is szandált írtatok benti cipőnek. Jobb a szandál, mint a vászoncipő?
2012. okt. 2. 15:44
 7/11 anonim ***** válasza:
2.vál vok:Nekünk volt már zárt vászon cipőnk, szandink, most éppen pántos gumipapucsban van.De valószínű kicserélem neki szandálra.Neki ez kényelmesebb mint a vászon.Izzadós a lába....nem szerettük annyira.
2012. okt. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Adj rá gumis derekú szoknyát, azt nem baj, ha lefele tolja.

Enyémnek volt vászoncipője is és szandija is. Ő jobban szereti a szandit (ebből is tépőzárast, hogy ne kelljen neki segíteni, hanem egyedül is tudja).

Mindkettő jó, a lényeg, hogy kényelmes legyen, mert egész nap a lábukon van!!!

2012. okt. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
leggings,tunika.
2012. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A vászoncipő nem tartja a bokáját. A benti cipő van rajta legtöbbet egész évben. Ha megteheted, vegyél neki olyat, ami egészséges, lehetőleg supinált. Hótaposónak például jó ákármi, ami elég meleg és nem ázik át azonnal, de benti cipő tényleg a legfontosabb lábbeli.
2012. okt. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!