Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van köztünk aki bevállalós...

Van köztünk aki bevállalós volt és levette gyerekéről alvásnál a pelenkát annak ellenére hogy az nem volt száraz soha?

Figyelt kérdés

23 hónapos lesz a lányom, 4 hónapja szobatiszta. De alváskor még mindi bepisil.

Merjek rá vállakozni,hogy leveszem a pelust,

Nem fogja kudarcként megélni ha bepisil?


2012. okt. 9. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Én azt mondom, hogy még nagyon korai. Kisfiam szeptember 28-án volt 3 éves, már elég régóta száraz éjjel a pelus, de a mostani éjszaka volt az első, hogy rá tudtam beszélni: aludjon bugyiban, nem kell a peló. Eddig mindig kérte, biztonságérzetet adott neki. Mivel szinte hónapok óta csak fölöslegesen adtam rá, és dobáltam ki a pelusokat szárazon reggelente, ezért úgy gondoltam, hogy megpróbáljuk nélküle - de először őt kellett meggyőznöm. A te picikéd még csak 23 hónapos, nagyon korainak tartom, pláne, hogy bepisil éjszaka. Ez sajnos akár a nappali szobatisztaság rovására is mehet...
2012. okt. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk így volt, de kicsit más paraméterekkel.

A lányom elmúlt már 3 éves, egyik nap közölte, hogy nem kell neki éjjelre a pelus. Mondtam, ok, de mivel minden reggel dugig volt pisivel, mondtam neki, várjon, amúgy beszerzek vízhatlan lepedőt. Két nap múlva levettük, és nulla baleset volt, kiderült, hogy reggelente pisilt bele, mert ugye "minek kimenni, ha rajta a pelus".

Másik gyerekemmel is megvártam amíg szólt, hogy nem akarja, olyan 30 hónapos volt ekkor.


Én nem venném le a 23 hónaposról, hacsak nem ő kéri, de Te tudod. Esetleg, ha megbeszéled vele, hogy szeretné-e és igent mond, akkor talán, de én nem forszíroznám ezt, még kicsi, és nincs hova rohanni.

Minél inkább ő érett a döntésre, annál zökkenőmentesebben megy ez az egész, legalábbis nekem két gyerek után ez a tapasztalatom.

2012. okt. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20 hónaposan lett nappalra szobatiszta a fiam. 2-3 hét múlva levettem a déli alváskor is, pedig soha nem ébredt száraz pelussal. Egy próbát megért, nem pisilt be. Éjjelre 23 hónapos korában vettem le, egyetlen egyszer volt száraz reggelre a pelus. Azóta sem pisilt be sem éjjel, sem nappali alváskor, pedig már elmúlt 3 éves is. Nekünk bejött, egy próbát megér, aztán ha nem sikerül, visszaadod a pelust.
2012. okt. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kisfiam 2 éves lesz a hónap végén, nappalra 20 hónapos kora óta szobatiszta. A déli alvásokhoz már a júniusi nagy melegben sem adtam rá pelust, soha nem pisilt be. Éjszakára viszont még van pelenkája, bár többször előfordult, hogy száraz pelussal ébredtünk.

Viszont sokkal többször van tele, már hajnalban is (ekkor issza a reggeli tejet), ki is kell cserélnem, olyan pisis. Én még várok, bár már nekem is mondták, hogy ha nem adnék rá, tuti nem pisilne be. De nem szeretném, hogy esetleg egy bepisilés miatt rosszul érezze magát.

2012. okt. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kisfiam 26 hónapos kora óta szobatiszta, rá két hónapra éjszakára is szobatiszta lett.

Nyugodtan vedd le róla a pelust, nem lesz baj. Én azt csináltam, hogy a kiságyára a lepedő alá fóliát tettem és ha mégis nagy baj történne, nem ázik át minden. Az is jó ötlet volt, hogy estére harisnyát adtam rá és ettől olyan érzése lett, hogy rajta van a pelus. Télen persze ez kevés.

2012. okt. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én így voltam vele, de jóval idősebb volt a kisfiam. Bőven elmúlt már 3 éves. Nappal már nagyon régóta szobatiszta volt, de éjjelre mindig tiszta pisi volt a pelus. Egyszer mondtam neki, hogy ma este nem lesz pelenka. Megkapta a kedvenc Thomasos bugyiját, és megígérte, hogy nem pisil bele. Reggel a szokásos időben ébredt szárazon, és közölte, hogy akkor most menjünk pisilni. Nagyon megdicsértem hogy nem pisilt éjjel, mire közölte hogy eddig sem pisilt éjszaka, hanem reggel, amikor felkelt.
2012. okt. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még ne vedd le.


32 hónapos a lányom. Már ő kérte, hogy bugyiban aludjon, annak ellenére, hogy a pelus mindig tele van.

És bepisilt... tegnap is, meg ma éjjel is... Ő álmában szokott pisilni. Gondoltam, hátha, ha tudja, hogy nincs rajta, akkor mondjuk felkel, vagy visszatartja, de nem...

2012. okt. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!