Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam rajong az...

2 éves kisfiam rajong az apjáért, velem alig van el. Miért van ez? Sokat játszom Vele, egész nap foglalkoztatom, nevetünk, bolondozunk, játszótérre járunk.

Figyelt kérdés
1 hónapja bölcsis, azt hittem, hogy ha hiányzom majd neki egész nap, akkor változik a helyzet, de azóta is CSAk APA az Isten. :(((
2012. okt. 17. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez majd változik, most Apa a sláger, holnap pedig csak rajtad csüng. Elhiszem, hogy most rosszul esik, de ez teljesen természetes. Inkább örülj, hogy ennyire szereti az apukáját.
2012. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Barátnőm kisfia nem bölcsis, ennyi idős és ő is az APA-korszakát éli.
2012. okt. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezzel nem vagy egyedül. Én azzal magyarázom ezt, hogy -nálunk- apa korán reggel elmegy dolgozni és este jön haza, én meg egész nap itthon vagyok a gyerekekkel. A kicsi 8 hónapos, ő még értem rajong, a nagy most múlt 4 éves, nála apa az Isten. A férjem engedékenyebb is mint én, szerintem ez is közrejátszik!
2012. okt. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az én párom is engedékenyebb, szerintem minden apuka az. Nálunk ez már vagy egy éve tart és tényleg kezdem nehezen viselni. :(
2012. okt. 17. 14:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam is ilyen. Pont most a hetvegen mosta a ferjem az autot es korulotte surgott-forgott a kisfiam termeszetesen. Kimentem, hogy kesz az ebed es szabalyosan bezavart, mivel megtortem az izgalmas automosast az apjaval. :) Tegnap gyurmaztak es gondoltam en is tarsulok hat elzavart, hogy o csak apaval akar gyurmazni. Hetvegente neha a ferjem elviszi autoversenyre es olyankor teljesen be van sozva. Mar reggel olyan izgalomba van, hogy csak az apjaval hajlando reggelizni, aztan elkezdenek keszulodni es mintha en ott sem lennek. Minden heten viszem uszni a kisfiam es ket hete mar elofordult, hogy csak akkor hajlando jonni ha a ferjem is jon velunk. Igy harman megyunk. :) Az nem jo, hogy akkor maradjunk otthon mert hat imad uszni de apa is kell hozza. Azt szereti ha apa olvas neki meset pedig ugyanazok a mesekonyvek. Nallunk is bolcsis es en viszem reggel 9-re a ferjem meg 3-kor hozza el. Egyszer nekem kellett mennem erte mert a ferjem uzleti uton volt es nem karat hazajonni. Gondolhatod majdnem ott ajultam el. Uvoltott, hogy nem jon velem haza. :(
2012. okt. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Huhh akkor nem csak én szenvedek.... Hogy tudjátok ezt kezelni? Nekem egyre többet van sírhatnékom. Egyszem gyerek, ráadásul elég nehezen sikerült és mindent megteszek érte, mégis ezt kapom. :((
2012. okt. 17. 19:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet. Ha mókáról van szó, csak APA, de ha éhes, szomjas, fáj ez vagy az... akkor ANYA. Sőt, éjjel ha felébred és játszani van kedve, akkor is APA, ha fáj a hasa, akkor meg ANYA.

Néha én is sírok kicsit, de a férjem megvigasztal, hogy ez azért van, mert kisfiúnk van és én nem tudok katonázni és versenyautózni :) viszont jól főzök és táplálom őket, ami nehezebb feladat. Ettől kicsit megnyugszom, de a lelkem mélyén úgy várom, hogy ez a korszak véget érjen.

2012. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2 éves és már legalább 1 éve megy nálunk is az APA korszak. :) Én nem bánom, inkább boldog vagyok, hogy olyan férjet választottam, akit így szeret a gyermekünk. Mert hát kettőnknek (ha lesz tesó, többünknek) választottam. :)

Igaz nálunk Apa sokat dolgozik, a kisfiunk csak reggel találkozik vele egy pár percre, meg a szabadnapokon. Így minden pillanatot kihasznál, hogy Apával lehessen. Na meg Apa sokkal jobban tud ugratni az autópályán a kocsikkal, motorokkal. Sokkal jobb pályát épít, stb.

Mindenhova megy a férjemmel,együtt szerelnek, barkácsolnak. Mindenben utánozza Apát, borotválkozik, felveszi a ruháit, övtáskáját. :) Mindenkinek apáról beszél, pedig még nem is beszél rendesen. :)Csak apa öltöztetheti, apával lehet pisilni.

Ha viszont éjjel megébred, vagy fáj valami, akkor Anya kell. :) Ez így van rendjén.

Egyébként szerintem nem kell megijedni és féltékenynek sem szabad lenni. A kisfiamon úgy veszem észre, hogy egyre bújósabb. Mostanában sokszor előfordul, hogy csak gondol egyet, megölel és azt mondja:sze (szeretlek). :) Ilyenkor azt gondolom: nincs itt semmi gond! :)

Biztosan nálatok is változik majd a helyzet, légy türelmes! Minden gyerek meghálálja a szeretetet!

2012. okt. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Lányok mindenkinek a bíztató szavakat! :) Remélem, hamarosan kicsit felém is billeg majd a mérleg nyelve, addig meg szépen tűrök és nézem őket, ahogy együtt bohóckodnak. :)
2012. okt. 19. 22:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális, teljesen természetes, hogy a fiúk rajonganak az apukájukért :)
2012. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!