Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi vagyunk bénák az apjával...

Mi vagyunk bénák az apjával vagy ez a jelenség másoknál is előfordul?

Figyelt kérdés

Ugye, normál esetbe a szülő tanítja a gyermekét mindenféle jó és klassz dologra. Hol játékosan, hol "szigorúbban".

Rengeteg féle képen tanítjuk a lányunkat különböző dolgokra. Leginkább azt vesszük figyelembe, hogy adott időszakában mire "vevő", mi az, ami abban a pillanatban érdekli.


Sok dolgot tud, egész ügyes gyermek. Viszont minden áldott alkalommal ledöbbenek, hogy bizonyos dolgokat hónapokig mutathatunk neki, gyakorolhatunk vele, de tőlünk nem tanulja meg, viszont a nagyszülőktől, más rokonoktól/barátoktól pedig csak úgy szívja a tudást magába!


Ilyen pl. a pohár megfogásával egyidejűleg a felemelése és ivása közben.

Ezt anyukám tanította meg neki laza 20 perc alatt, míg én bevallom őszintén 2 hónapig próbáltam.


Mit ronthatok el? Mit csinálunk rosszul az apjával?


2012. okt. 22. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul. Pl. magyarázod, hogy használja a szalvétát, de nem, a ruha ujjába törli a száját, pedig ezerszer kéred. Bekerül a közösségbe, egy hét múlva meg letol, hogy rossz oldalra tetted a szalvétát és a villát.
2012. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, a közösség ilyen.

De a lányom 15 hónapos és a nagyszülőket havonta 1× látja... Szóval, így azért kicsit más a helyzet.

2012. okt. 22. 19:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy akkor jött el az ideje. A pohárral én is sokat szenvedtem. Aztán egyszercsak a kezébe adtam pár hónap pihentetés után és ivott, tökéletesen. Van ilyen.
2012. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én így voltam kisfiamnál a szívószállal ivással. Az Istennek nem akarta megtanulni tőlem, pedig rengetegszer próbáltam. Aztán egyik alkalommal, mikor elmentünk ismerősökkel a boltba, vettünk szívószálas innivalót, meglátta az ismerős kisfiút inni, és egy perc múlva már csinálta utána. Na erre én se kaptam szikrát. Szóval nem vagy egyedül ezzel.
2012. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hónapok óta próbáljuk rávenni h mondja ki

az alma szót. Erre anyukám kimondta 1x hogy alma. Na azóta a lányom azt hajtogatja :)

2012. okt. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szüksége van külső megerősítése, mintára egy külső személytől is, nem csak tőletek.
2012. okt. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Könnyebb javaslatot mondani, ha elmondod, hogyan próbálod elérni nála az adott dolgokat.


A kisgyermek alapvetően utánzással tanul. Tehát a felnőtt a mintája (meg a többi gyermek, akiknek szintén a többi felnőtt a mintája, akiket alapul vesz). (Más kérdés, hogy iskolás korban már szelektál az alakulóban levő értékrendszere szerint, a korábban a felnőttektől megtanultak közül.)


7 éves kor alatt a direkt tanítás kevéssé hatásos, sőt, hosszú távon gátolja a kisgyermek fejlődését. Egyszerűen az a lényeg, hogy arra ügyelj: TE HOGYAN csinálod az adott dolgot, és a kicsi gyermeked kellően érzékelhesse: láthassa, hallhassa stb. azt. :)


Mégse trükköz közben, mégse legyél "magamutogató", ne erőltess semmit a gyermeknevelésben, mert sokkal inkább metakommunikációból (gesztusokból, mimikából, mozdulatokból) ért a kisgyermek, mintsem szavakból!


Ennyi a dolog lényege, ezt javaslom. :)


A felesleg gyakran gátlást okoz.


Egy szakember.

2012. okt. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!