Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek már nagyobb ovis...

Akinek már nagyobb ovis gyereke van, és annyira beteges volt, mint most az enyém, hogy ténylegesen 1 hét ovi,2 hét itthon, mikorra lett jobb a helyzet?

Figyelt kérdés
Nem idén kezdtük,tavaly is járt valamennyit de ilyen-olyan gyulladások miatt nem sokat és ki is vettem,most szeptembertől ismét kezdődött,fül,most épp tüszős mandula....van ebből kiút? teljesen el vagyok keseredve,egyrészt be sem szokik sosem,mikor már kezdené megszeretni,beteg lesz...ráadásul januárban érkezik a kis tesó is,szerintem ebben fogok megőrülni! Nektek jobb lett valaha???köszönöm!
2012. okt. 23. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel! Én is hasonlóan voltam a lányommal. Tavaly kéthetente tüszős mandulagyulladása volt. Nagyon durva volt! Aztán szedettek vele valami immunerősítőt novemberben, és decembertől kétszer volt beteg nyárig.
2012. okt. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi,az immunerősítőktől is kivagyok jelen pillanatban,nincs olyan,amit ne ismernék és ne próbáltam volna:) most pl. broncho waxomozunk de szerintem NEM ezen múlik,ebben már biztos vagyok!
2012. okt. 23. 15:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Szintén zenész! :(

Én most a Béres csepp-Cebion csepp verzióval próbálkozom. Háhta ér valamit.

Viszont kicsit az bosszant, hogy sok szülő, aki megtehetné, hiszen vagy otthon van, vagy van nyugdíjas nagyszülő, mégis beviszi a gyerkőcöt az oviba betegen.

Én még mindig szoktatási időszakban vagyok a fiammal, 9 hónapos korában volt utoljára beteg. Bekerült közösségbe, kész vége! Alig vagyunk oviba. :( De amikor benntvagyok vele fél napot, nagy adag pzs-vel felszerelkezem, és törlöm a többi szerencsétlen taknyos gyerek orrát, mert az ovónénik nem veszik észre,max ha már a szája szélén jár az anyag, ki nem fújják nekik csak ha odamennek hozzá, arról meg nem is beszélve, hogy az orrjáratok tisztítása lenne a legfontosabb egy megfázásnál, a csoportban két pici tudja magától kifújni az orrát, a többi nem. Se egy orrszívó, sem egy pumpa, semmi. Az az orrtisztítás, hogy a pulcsiba beletörli....:( A játék gyümölcsök, kiskonyhán, kicsészéken keresztül meg megy a betegség egyikről a másikra! :(

Hát kitartás!!!

2012. okt. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Tavaly nálunk is ez volt a helyzet, aztán a téli szünet után mintha elvágták volna, többet nem betegedett meg. Nekünk a broncho waxom használt, de csak novemberben kezdtük el szedni. Az idén elkezdtük augusztus elején a broncho-t és még nem volt beteg.

2012. okt. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugi,lesz jobb! Az én lányom alig járt bölcsibe, aztán kiscsoportból is elég sokat hiányzott, év végére elértük az 1-1,5 hónapot, hogy addig járt egyhuzamban. Ez már eredmény volt! Most meg augusztus vége óta járt, ez a hét lesz az első, hogy nem megy, tehát gyakorlatilag 2 hónapot bírt rögtön. De most is amit elkapott az nem takonykórság, hanem kéz-, láb-, száj betegség pöttyökkel, tegnap volt lázas, ma már semmi baja, csak mivel ez fertőző vírus, ezért a héten biztosan nem viszem. Kitartást! 4,5 éves kislány anyukája.
2012. okt. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én óvónéni vagyok és sajnos nálunk is ezvan. Nincs mit tegyünk, elkapják egymástól, meg most ez változékony idő is, reggel hideg, nappal meleg, nem tesz jót a kis szervezetüknek. Kitartás, imunerősítés, és megfelelő kezelés, mikor beteg. Csak ennyit tudok tanácsolni.
2012. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! 4-es,nagyon irigyellek,mi eddig 2!!! hetet jártunk egyhuzamban...azóta már csak 1et:( igaz,ő hamar gyógyul de mindig beleesik mindenbe,pedig már rögtön az elején rajtakapom,nem viszem amikor kezdődik az orrfolyás,szívom neki folyamatosan,van fülsapkája is,vitaminok..és mégis...itthon meg halálra unatkozik a betegség 2.,3.napján,mert tul.képp jól van..bár annak örülök hogy orrfolyás után nem fullad be rögtön,ez is valami,mert eddig meg ez volt a gond!
2012. okt. 23. 21:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Tavaly kezdtük az ovit, a gyerekek állandóan betegek voltak. Tavasszal jártak 2 hónapot egyhuzamban, de előtte havonta 2x tuti betegek voltak.

Idén is ez folytatódik a jelek szerint. Annyi különbséget látok, hogy enyhébb lefolyásúak a betegségek (nálunk csak nátha és köhögés szokott lenni).

Viszont idén durvább betegségekkel is beviszi a többi anyuka a gyerekét. Ma reggel vittem az enyémeket 1 hét után először, és 4 csoporttársuk is olyan csúnyán hurutosan köhög, hogy hihetetlen.


Az immunerősítők nekünk sem hatnak. Sok zöldséget és gyümölcsöt esznek, ez sem ér semmit. Kapnak c vitamint. Nulla a hatása.

Szóval én sem tudok, hogy mit tehetnék még, de engem is kikészít. Az meg, hogy "majd iskolára megerősödnek" nem hat meg, mert dolgoznom addig is kell...

De nálunk az óvónő is mindig elkapja, és a konyhás néni is náthás...

2012. okt. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 weca válasza:
minél többet légy vele szabad levegőn télen is csak észerüen öltöztettni és ha mód van rá ne a bödös városba tologázsd autók között pá
2012. nov. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!