Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a teendő, ha megtanul a...

Mi a teendő, ha megtanul a gyerek káromkodni?

Figyelt kérdés
28 hónapos fiam megtanult egy igen csúnya kifejezést,káromkodást.Még a nyár közepén történt,de úgy megragadt a kis fejében,hogy semmi pénzért nem felejti.Sok anyukától hallottam már,hogy abszolút ne reagáljak rá,akkor majd elfelejti,de ez nem jön be.Oké,a bölcsiben is ragad még rá,tudom,de mégis,hogyan kezeljem?Rászóljak?

2012. nov. 3. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak valahol hallotta, akkor amit sok anyuka mondott: nem reagalni ra. Mert aminek nem tulajdonitassz jelentöseget, ö sem. Ha ugysem hall otthon, a neveleseben elsödleges szemelyektöl (alt.:anya, apa) ilyen szavakat, akkor ezt teljesen el fogja efelejteni. (Mas, ha valaki nap mint nap hallja a neki peldakepet, "Istent" jelentö szülötöl.)
2012. nov. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne szólj rá, csinálj úgy mintha meg sem hallanád! Ha figyelsz rá, tiltod, annál jobban mondja majd!!!
2012. nov. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos,azt kell mondjam,a káromkodás megtanulása elkerülhetetlen.Meghallhatja oviban/bölcsiben/utcán,bárhol máshol,és ugye bár a gyerekek szeretik a "tiltott gyümölcsöt."Az is tény,hogy minél jobban tiltod annál inkább csinálja.3 éves,idén óvodát kezdő kislányom van.Míg otthon volt nagyon figyeltem a neveltetésére,abszolút jól nevelt volt.Az oviban meg csak úgy ragadtak rá a rossz szokások.1 hónapba telt,mire sikerült visszatérítsem a lányomat a normális kerékvágásba,azaz,hogy mit szabad és mit nem.Sajnos,ez van,fel kell venni a ritmust.

2012. nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3., nem irtad, hogyan? Hogy mi a Kerdezö teendöje, ahogy 1 honap alatt elerted a gyerekednel?
2012. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok:

Nem tiltottam neki.Egyszer elmondtam,hogy ez csúnya dolog és kész.Utána sokszor kiszaladt a száján,de engem nem érdekelt.Leállt vele.

2012. nov. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen ignorálás az első, de ha nem megy, akkor beszélni kell vele a szintjén.

Mi megkérdeztük mit jelent az ? Maga sem tudta, innentől kezdve nem is volt érdekes, ha már mi sem tudjuk.

Amikor már nagyobbak,akkor meg meg lehet mondani, itthon sőt a mi családunkban ez a beszéld nem fog menni, vagy eltiltás lesz. De még nálatok kicsi. Ignorálás, rákérdezés. Rákérdezés se lehet múködik még ekkoránál. Akkor viszont rálehet szólni szerintem igen szigorúan, ha nem ér neki semmi.

2012. nov. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát én próbáltat azt, hogy nem figyeltem a csúnya beszédre, szintén nem jött be. Mikor már meguntam az ocsmánykodást, ami képes kijönni egy 4 éves szájából, letérdtem hozzá, megfogtam a karjait, és közöltem: az okos , normális nagyfiúk így nem beszélnek! Ezt nem tűröm tovább, ha nem akar megharagitani, azonnal fejezze be, meg ne halljam mégegyszer! Elismételtettem vele, miért vagyok nagyon mérges, és hogy beszélünk! Nála ilyen esetekben a ködölés és a semmibe vevés nem hat. Szerintem van olyan eset, mikor igenis szigorúan kell beszél i, fogalmazni.
2012. nov. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hosszú távon az számít, hogy a szülők milyen példát mutatnak. Az én szüleim is elmondták néhányszor, hogy így nem illik beszélni, de ez önmagában nem hatott volna - viszont tőlük sem hallottam soha egy csúnya szót (vagy ha mégis, akkor már tényleg nagyon durva volt a helyzet). Persze arra nem emlékszem, hogy 2 évesen ez hogy ment.
2012. nov. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tanítás neki te egy "káromkodást". Jaj Pistike, mindenki ki tudja mondani ezt. Azt a kirelejzumat- na ezt próbáld meg. Nálunk bevált.
2012. nov. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!