Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A sumetrolim most akkor...

A sumetrolim most akkor antibiotikum vagy sem?

Figyelt kérdés

direkt rákérdeztem ma a dokitól,hogy antibiotikum e vagy sem(mert 2hét sem telt el hogy szedett antibiotiumot a fiam(2,5éves),állandóan azt ir fel neki,...),és azt mondta hogy ez nem az,hanem gyulladás csökkentő.De itt olvasom most,hogy azt irják ez antibiotikum.A tájékoztatóba nincs beleirva.

Csak hogy adjak neki mellé probiotikumot vagy sem.Meg hogyan kell tárolni?Mert erre is csak annyit ir,hogy különösebb tárolást nem igényel,de az hogy most szobahőmérsékleten vagy hűtőbe,azt nem irja.....


2012. nov. 5. 19:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Antibiotikum, mégpedig a szulfonamidok közül. A betegtájékoztatót olvasd el, hogyan kell tárolni. Probiotikum sosem árt.
2012. nov. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Antibiotikum. Szobahőmérsékleten nyugodtan tárolhatod, hűtőbe ne tedd.

Adj mellé Normaflore-t, benne is van a tájékoztatóban, hogy akár súlyos hasmenést is okozhat-persze nagyon ritkán.

2012. nov. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm!Remek...és képes a szemembe hazudni a doki....alig piros a fiam torka,csak az orra folyik,és fel ir neki még egy antibiotikumot,amire azt mondja hogy ez nem az,úgy,hogy rákérdeztem direkt....nincs a tájékoztatóba a tárolás,csak annyi amennyit irtam,ezért kérdeztem meg itt,hátha tudja valaki.Ráadásul a párom a sumetrolimra allergiás,és felirta ezt.Persze nem feltétlen kell a fiamnak is az lennie rá...remélem nem is lesz.
2012. nov. 5. 20:36
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Bocsi hogy offolok,de honnan tudod hogy a párod allergiás rá? Azonban ha túl sokszor kapja vigyázzatok,met én úgy tudom,hogy csak 1szer eheti az ember az élete folyamán. (Gyógyszerészkönyvben olvastam.)
2012. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokszor kaptam gyerekkoromban (sajnos), és személyes példámon azt mondom, hogy az allergia fokozatosan alakul ki. Eleinte kiütések formájában jelentkezett, aztán később (hónapokkal a kiütés után, mert persze tovább szedették) ödémás lettem. Ma már piros betűkkel szerepel a kartonomon, hogy nem szedhetem ezt a gyógyszercsaládot. A szulfonamidérzékenység a 2. a pennicilinérzékenység után a gyógyszerallergiák között, úgyhogy érdemes figyelni a gyanús jelekre, és akkor azonnal abba kell hagyni. Tudtommal ez a fajta allergia nem öröklődik, de ha valaki túl sokáig szedi az adott gyógyszert, akkor bizony kialakulhat és súlyos is lehet.

Legyen otthon antihisztamin, ha bármi gyanúsat tapasztaltok (pl. kiütés, vagy a felső ajkak duzzadása), akkor adhatod azonnal és persze rögtön álljatok le a gyógyszerrel.

2012. nov. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Antibiotikum!

Gyerek koromban a házi orvosom nem ismert más gyógyszert állandóan ezt szedette velem, gyakran volt mandulagyulladásom, soha nem írt fel mást! Élek és virulok lassan 30 leszek!


Adj mellé probiotikumot, az soha nem árt, de azért a dokit nem értem, nem árt váltogatni a gyógyszereket, a mienk soha nem írja fel egymás után 2× ugyanazt. Sajna tavaly telet végigbetegeskedtünk, 7 atb kúrát kapott a lányom, ha jól emlékszem ebből 2× kapott Zinatot, az összes többi más volt!

2012. nov. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszi nektek.Lehet rosszul fogalmaztam,ezt most kapja először,csak 2 hete is egy antibiotikumot kapott,most meg megint....a párom gyerek kora óta allergiás rá,akkor derült ki.Nincs olyan hónap hogy ne lenne beteg a fiam,és nem hazudok,nem volt még olyan hogy ne antibiotikumot irt volna fel rá.....legutóbb(2hete) az ügyeleten kötöttünk ki az antibiotikum miatt,ugyanis tiszta kiütés lett,főleg az arca,a szeme feldagadt,szétmarta magát szegény,úgy viszketett... Ha tudtam volna hogy antibiotikum,tuti nem váltom ki.....hú,annyira felhúztam magam most...elegem van ebből a dokiból...

Akkor most ezt is az egész üveggel be kell adnom neki mint a többi antibiotikumnál?Vagy hogy?

2012. nov. 5. 21:16
 8/14 anonim ***** válasza:

Sokféle antibiotikum létezik, és ha nem tud kijönni a betegségből a gyerek, akkor a doki indokoltan adja (bár az fura, hogy nem mondja, hogy antibio).

A lényeg, hogy TUDD, hogy mitől lett allergiás korábban a gyerek, és azt soha többé ne szedje! Jegyezd meg a típusát, ha lehet, a hatóanyagát is.

Vannak olyan antibiotikumok, amiknél kevesebb a mellékhatás, másoknál több.

2012. nov. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

nem is az hogy nem mondja,hanem direkt rákérdeztem,és a szemembe hazudta azt,hogy ez nem antibiotikum!

Mióta megszületett antibiotikummal tömi.Ha beteg a fiam,mindig a torkával van valami,és már irja is fel neki....ebből van már elegem.

Azt sajnos nem tudni mi váltotta ki a fiamnál legutóbb az allergiát,mert se az ügyeleten,se ez az "okos"doki nem tudja...csak találgattak,hogy"hát,lehet az antibiotikum,(amit egyébként már többször is szedett és nem volt baja tőle)de lehet bármi..."

2012. nov. 5. 21:35
 10/14 A kérdező kommentje:
az ospamox volt amit legutóbb szedett,és az ügyeleten kötöttünk ki..hogy most ettől vagy nem,az rejtély marad....
2012. nov. 5. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!