Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok, ha elpakolom a...

Mit gondoltok, ha elpakolom a 2,5 éves kislányom játékait, akkor hajlandó lesz végre azzal az egy elől hagyott dologgal legalább 10 percig egyfolytában játszani?

Figyelt kérdés

Két szintes a házunk. A kislányom szobája az emeleten van, de a földszinti nappaliban élünk, ezért itt az összes játéka is. Minden szem előtt van, rengeteg játéka van, a barátnőm viccelődött is, hogy olyan mint egy játszóház:)

Az a baj, hogy egyáltalán nem játszik semmivel, kapkod egyik dologtól a másikig. Elővesz egy könyvet, de a szeme sarkából meglátja a gyurmát, akkor azt is kinyitogatja, de közben akkor a duplóhoz vagy a babához rohan és így tovább.

Elvárható lenne, hogy türelmesen üldögéljen és csináljon is valamit, mert így egyfolytában nyaggat, mert látszólag unatkozik és csak ténfereg a lakásban vagy hajigál, nyitogatja a szekrényeket, turkál mindenhol, hogy valami újat találjon.



2012. dec. 1. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem elvárható, kicsi meg hozza.
2012. dec. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rakd el a felét, hogy egyáltalán ne legyen szem előtt..

A többit pedig rendezd át, ami hátul volt, most legyen elöl.

Szerintem ez be fog válni.

2012. dec. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is szelektálj és csinálj csomagokat, adagokat. Nekünk kicsi korában volt rengeteg csörgője, rágókája meg ilyesféle dolgok. 6 csomagot csináltam belőle és naponta hetente váltogattam, így mindig újdonság volt számára. Azóta is sokat elvan egyedül, szépen ücsörög több ideig valami mellett. Most már nincs annyira sok játéka, szinte minden elől van, de így is megtalálja amivel éppen játszani akar. Viszont ha Karácsonyra megkapja az új játékait, akkor ezeket a régiket biztos elpakolom és majd előveszem pár hét, hónap múlva. 21 hós kislány
2012. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen nállunk is az hozta meg a változást mikor a nappaliból bepakoltam a szobájába a játékokat egy nagy magas polcra és mindíg mikor felkeltünk,átöltöztünk,kiválasztottunk2-3-at és kivittük a nappaliba!Azóta sokkal hosszabban játszik velük és hát így van olyan játék ami csak másfél két hetente kerül a kezébe és úgy tud neki örülni mintha új lenne!

Ti meg csináljátok azt hogy veszel neki egy kis kosarat és abba pakoljátok majd úgy viszizek le a földszintre a nappaliba,az még külön varázs neki,olyan mintha vásárola a boltba és kosárba teszi akár műanyag bevásárló kosarat is vehetsz neki amibe belepakoljátok azt a 2-3 játékot csak azt segtened kell levinni a lépcsőn de sztem tuti teszene neki!

2012. dec. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mindent felvittem a szobájába, csak a könyvek felét, a gyurmát és a ceruzákat, kifestőket hagytam lent a nappaliban, mert itt van a kis asztala is.

Egyenlőre úgy néz ki, hogy beválik, mert sokkal nyugodtam mint délelőtt volt.


Én is úgy gondoltam, hogy naponta lehozunk 2-3 játékot, nem engedek többet, csak másnap.

Kíváncsi vagyok, lesz e változás és megoldást jelent e ez.


Már takarítani sem lehetett a sok játéktól, nem beszélve arról, hogy a karácsonyfát is fel kell majd valahova állítani.

2012. dec. 1. 15:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell, naponta cserélgetni bőven elég 2 hetente, és ne a gyerek jelenlétében cseréld .... Egyébként a felnőttek kapkodása átragad a gyerekre is!
2012. dec. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!