Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiscsoportosoknál mennyire...

Kiscsoportosoknál mennyire gyakori a bepisilés a délutáni alvásnál?

Figyelt kérdés
Az ovónők mennyire tolerálják a baleseteket a délutáni pihenő alatt, vagy egyáltalán nem szokott lenni bepisilés?
2012. dec. 5. 17:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nálunk nem tolerálják, egyszer pisilt be szeptember óta, úgy adták elő, mintha világ vége lenne!
2012. dec. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekünk családlátogatáson azt mondták, két hétig normális a visszaesés ovikezdéskor, több váltóruhát is kell majd vinni.

Illetve, ha nem rendszeresen, de alkalmanként előfordul, az első évben még az is normális.

2012. dec. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Alkalmanként előfordulhat, de ha rendszeressé válik, akkor gond van.
2012. dec. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekünk is azt mondták, hogy az ovi kezdete utáni hetekben előfordulhat, de "igyekezzünk megoldani a probléát." Kisfiammal szerencsére nem volt gond, de van két kislány a csoportban, akiknek néha még becsúszik, kb 3 hetente (szeptember óta járnak oviba), az óvónő nem igazán tolerálja, hallottam egyszer, mikor a szülőkkel beszélt, hát nem lettem volna szegények helyében.
2012. dec. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem értem ezeket az óvónőket... Nem tanulták pszichológiából, hogy az ürítési kontroll egy relatíve hosszan tartó tanulási folyamat? A járás, és a néhány szavas mondatban való beszéd után is ráér a NAGY DOLOG terén a kontroll kialakulása, akár a 4. szülinapig kialakulnia a szobatisztaságnak.


A vizelési inger visszatartása még nehezebben kontrollálható kisgyermekkorban!! A 4. szülinapig teljesen normális kialakulnia ezen kontrollnak - nappalra, de nem csendes pihenő alatt! Éjszaka ÉS AKTÍVAN nappal amennyiben havi egyszer bepisil egy 4 éves gyermek, "belefér", nem utal se pszichés, se fiziológiai problémára.


A következő még természetesnek számít a kontroll érésének folyamatában: 3 évesen heti egyszer bepisil a gyermek csendes pihenő alatt, ÉS akár aktívan napközben is heti egyszer! Óvodai beszoktatás első hetében akár heti 2-3 alkalommal pihi alatt, plusz aktívan napközben heti egyszer - ez még elfogadható, a kontroll érése szempontjából is!


4 évesek esetén ugyanez, havi szintre értve.


8 évesen pedig nem jelent fejlődési rendellenességet, ha a gyermek félévente egyszer bepisil!

2012. dec. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, hozzáteszem: óvóbácsi vagyok.
2012. dec. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
teljesen egyetértek az útólsóval.tényleg nem egyszerű a dolog,és nem értem miért várnak el ennyi minden egy 3 évestől.öltözzön vetkőzzön egyedül,szobatiszta legyen,dolgát egyedül végezze,popsiját egyedül törölje,orrát kifújja,egyen igyon egyedül,játsszon egyedül meg csoportosan is,fogadjon szót és viselje normálisan hogy 3 év után egyszer csak nincs a családban.szóval legyünk már egy kicsit reálisak.kisfiam írtó lelkis,nem anyás de nagyon ragaszkodik hozzánk,ennek ellenére egy hangos szó nem volt az ovikezdéskor,pedig szoktatás se volt,de 3 hét múlva jöttek a becsurgós pisilések,meg utána alváskor is.ovónő szerint ez normális,ők teljesen jol tolerálták,pedig jól elhúzódott ez a dolog.most középsős és már egyszer bepisilt.egy kis megjegyzés se volt,sőt amikor mondta az óvónéni nekem,és meg a fiamhoz fordultam,rögtön mondta is,nehogy szóljak neki ezért,mondtam nem is akartam,de örülök hogy igy reagálnak.
2012. dec. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálunk maximálisan tolerálják(középső csoportos a kisfiam).Sőt!Ha valakivel előfordul,szinte suttogva mondják el az érintett szülőnek,amikor megy a gyerkőcért(nehogy kellemetlenül érezze magát a kicsi).Mivel a mi ovinkban mosnak is a dadusok,a cuccokat baleset esetén tisztán kapjuk vissza.Állami ovi,Bp.
2012. dec. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát nálunk sajnos elég gyakori volt, kiscsoportban (kb 4,5 éves koráig) 70%-ban bepisilt a lányom délutáni alvásnál. Voltak jobb időszakok, de volt, hogy minden nap pisisen ébredt. Nem volt semmi ok, sem szervi, sem lelki, egész egyszerűen későn érő típus ezen a téren.

Az ovinkban tökéletesen tolerálták, soha egy rossz szót nem szóltak, sőt, mikor haza akartam ebéd után hordani emiatt, mert itthon voltam már táppénzen a tesó miatt, akkor is csodálkoztak, hogy miért tenném? Ők is nyugtattak, hogy ne aggódjak, majd ki fogja nőni, és kész. Soha nem szidták le őt sem ezért, csak átöltöztették. Volt olyan is, hogy a dadustól kimosva kaptam vissza a bugyit, harisnyát. :)

Ja és ez egy állami vidéki ovi, ahol 30 fős csoportlétszám van, szóval nem azért viselkednek így az ovónők, mert annyira unatkoznának, hanem nagyon jó szakemberek, és imádják a gyerekeket. A gyerekek pedig őket. :)

2012. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

De jó olvasni szakmailag korrekt és empatikus óvónőkről is. :)


Kedves 9-es, sajnos azt kell mondjam, kellett lennie lelki oknak. Az, h az esetek 70%-ában bepisilt 3 évesen, az erre utal -pláne 4 évesen-, kivéve, ha nagydolog tekintetében még nem volt szobatiszta, de általában nem szokták ez esetben felvenni oviba a gyermeket. És ha pelusos még , akkor önmagában nem utal semmiféle problémára a bepisilés, pont ezért. :) Mert pelenkához van szokva.

De a tiéd, gondolom, nem pelusos, állami oviban igen ritka a pelusos, nem tudok ilyen esetről, bár elvileg kötelesek felvenni a 3. életévtől a nem szobatisztát is.


Nem biztos, h kinőtte AZ OKOT, esetleg a tünetet (bepisilést), és esetleg más tünettel, vagy elfojtással párosul a kiváltó ok azóta. Tehát jó lenne az eredeti kiváltó lelki okot felfedni.


Persze lehet pusztán szervi háttere is, de ezt egyértelműbben ki tudják szűrni, és leírásod szerint orvos kizárta, ugye? Bár ha megszűnt a tünet, az is arra utal, h szervi oka nincs, esetleg nem is volt.


Bár felmerült bennem, hogy állandósult környezeti tényező is okozhatta, pl. nem megfelelő hőmérséklet.


Kicsit pontosítanom kell korábbi beírásom. A heti 1+1-szeri bepisilést 3 évesen úgy értem elfogadhatónak -se szervi, se lelki problémára nem utalónak-, ha már nagydolog vonatkozásában szobatiszta a gyermek. Ha utóbbiban még nem, akkor nyilván nincs értelme beszélni bepisilésről, így értettem, csak azért nem tettem hozzá korábban, mert sztem ez evidens. :) De biztos ami biztos, most hozzátettem. :)

2012. dec. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!