Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónapos kislányom ma...

21 hónapos kislányom ma elcsócsált egy Béres C-vitamin 500mg tablettát. A használati utasításban az van, hogy nem ajánlott 10 éven aluli gyereknek. Lehet baja?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy nem, de ha tévedek...?
2012. dec. 29. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. A C vitamin vizben oldodo vitamin, siman ki fogja pisilni.
2012. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

:) Köszi, én is így gondolom.

Sajnos nem én vigyáztam rá és elérte az asztalon a dobozt. Mondván, hogy úgysem tudja kibontani, hát nem vették el tőle. Na, ő ki tudta bontani. :(

2012. dec. 29. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Tuti nem lesz tőle semmi baja, de pár napig ne adj neki c vitamint.

Mi is ilyen vitamint használunk, és amikor beteg a 1,5 évesem akkor 1/2-et kap belőle naponta, 3-4 napig.

2012. dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, a vizelettel kiürül. Ha ez rendszeres lenne, akkor lenne probléma, orvosunk szerint a tabletta formájában bevitt C-vitamin vesekövet generálhat, ezért tartós szedését nem javasolja. Persze ez felnőttekre vonatkozik, a picúrok elvileg nem fogyasztanak ilyet rendszeresen. :)
2012. dec. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az jutott eszembe, hogy ezt én is megcsináltam :) Akkor még csak az a citromsárga leveles C-vitamin volt, na én egyesével kicsomagolgattam és elszopogattam az összeset. Szegény Anyukám, mikor meglátta ... :o. Kb. 4-5 éves lehettem, persze, hogy nem lett tőle semmi bajom. De azért egy szülőnek ez tényleg ijesztő tud lenni!
2012. dec. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lett valami baja a kislányodnak azóta?


Amúgy a nagy dózisú c vitamin max hasmenést okoz, ez több c vitamin útmutatójában le is van írva.

2012. dec. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, nincs baja szerencsére, köszönöm a válaszokat! :)
2013. jan. 2. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!