Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ekkora probléma a...

Miért ekkora probléma a délutáni és az esti alvás?

Figyelt kérdés
Kisfiam két éves múlt a nyáron és egy tortúra a nappali alvás majd az esti is. Reggel 8-9 közt kel a délutáni alvásnál visítva megy a szobába, kb egy órát hagyjuk aludni. Az esti alvás pedig megint katasztrófa. Van hogy egy órahosszát is bennt vagyok vele a szobában és nem akar aludni. Többnyire fél 11 elött el sem alszik. Mit lehet tenni ilyen esteben? Próbáltam, hogy nem altatjuk nappal, de akkor meg délután a hisztié és a nyügösködésé. Fogalmam sincs mit csináljak...
2013. jan. 1. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Tanácsot adni sajnos nem tudok, csak jelentkezem, hogy pontosan ez a helyzet nálunk is! Szóval ne érezd magad egyedül! :)) Szintén fiú, jövő héten lesz 2 éves. 9-fél 10-ig alszik, a délutáni alvás kitolódott, fél 3 és 4 között alszik csak el! Fél 5 és 6 között ébred, este 10-fél 11-kor alszik el. Ha nem alszik délután akkor sem alszik el hamarabb! Az egyetlen megoldásnak azt látom per pillanat, hogy reggel fel kell ébreszteni fél8-8-kor. Amikor ekkor ébredt, délután elaludt fél 2-kor, és este max. fél 10-kor. De mivel nincs szívem felébreszteni reggel, így egyelőre elfogadom, hogy ez van. 1 év múlva ovi, akkor úgyis kelnie kell majd időben, és szépen átáll.

Második baba egyébként, az elsővel ilyen gondom sosem volt, ő jó, ha 7-ig aludt reggel, és este 8-kor már durmolt. Pedig nála sem csináltam másként semmit. Csak éppen ő pacsirta típus volt, a fiam pedig éjjeli bagoly. :)

2013. jan. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam lassan kétéves, reggel 7,30-8,00 között ébred. A nappali alvás a nehezebb. Este 22-kor alszik el. Én a reggeli ébredéssel játszok most. Ha elcsípek egy félórácskát, azt nem veszi észre annyira, hogy fáradt, nyűgös legyen miatta, így is jókedvűen ébred, és bízom benne, hogy hamarabb elálmosodik ebéd után. Nappal is ébresztem. Persze csak finoman, általában már magától is ébredne lassan. Ha látom, hogy még fáradt, hagyom kicsit. Ez még általában segít, nem tudom meddig. Most még le sem fárad annyira, mint mondjuk nyáron. Soha nem volt nagy alvó, és látom, hogy mostanában még csökken is az alvásigénye. Ennél többet nem fogok tudni tenni. Legalábbis ötletem nincs rá egyelőre.
2013. jan. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

enyém 2 éves kroa óta nem alszik nappal.

éjszaka 12 órát alszik, nappal nincs szüksége, fél óra pihit tartunk csak.

próbáld meg, hogy reggel 1-1,5 órával előbb felkelted, így lehet fáradtabb lesz és elalszik délután időben. estig meg jól fáraszd le, sokat legyetek levegőn :)

2013. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Az én fiam most 2,5 éves,és pont ezért a "problémáért"kerestem fel ezt az oldalt!Ő a harmadik gyerkőcöm,de kifogott rajtam.Tanácstalan vagyok,reggel fél-8 körül keltem,mert a középsőt visszük az oviba ez idáig ok.Délután fél-1 kor ágyban vagyunk olvasunk alszunk.1/4-4 kor keltem-irány az ovi.DE este általában 11-kor alszik el.9-kor van fekvés és ő csak bohóckodik,beszél folyamatosan.Amikor azt hinném,hogy már elaludt akkor újra kezdi.Borzalmas,bent vagyok velük a szobában és lefekszek egy matracra,ha kimegyek akkor még rosszabb.Ma már a délutáni alvásnál is bepróbálkozott,így 2 óra körül aludt el.A középső testvérével van egy szobában,aki hamar aludna de tőle nem lehet(így is hamarabb alszik el).Tegnap 11:15-kor aludt el kicsi.Úgy döntöttem nálunk rendszerváltás lesz,most gyűjtöm az infókat.Ha valakinek van jó ötlete én is szeretettel várom.Bocsi,hogy nem tudtam segíteni de legalább látod,hogy más is küzd ezzel a problémával.Ja és ha nem alszik délután akkor is 10-ig fent van.
2013. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Délután fél-1 kor ágyban vagyunk olvasunk alszunk.1/4-4 kor keltem-irány az ovi."


Akkor ha jól számolom majdnem 3 órát alszik így nappal.Lehet megkéne próbálni hamarabb ébreszteni,én is a fiamat 1,5-2 óránál tovább nem hagyom aludni(persze finoman ébresztgetem!Próbáld ki hátha beválik.

2013. jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!