Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lovagló gyerekek anyukái!...

Lovagló gyerekek anyukái! Mennyi idősen vittétek először lovagolni a gyereket?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 20:45
 1/8 Gondok0808 válasza:
A keresztlányom 5 éves és rendszeresen ül lovon. Az apukája mindig mellette van. Úgy képzeld el, hogy ül a lovon, kapaszkodik az apukája pedig vezeti a lovat.
2013. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm lovakkal foglalkozik. Van is lova, lovagoltat gyerekeket is.

Azt mondta, hogy bőven elég 8 év körül elkezdeni a lovaglást, de a lóval való ismerkedést bármikor. Jó, ha megszokja, hogy a ló nyihog, horkant, ágaskodik. Ne akkor döbbenjen rá, amikor rajta ül, és a ló egy éktelen nagyot horkant.

2013. jan. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk párom dolgozik lovakkal -díjugratás-,de jó ismerős gyerekeket lovagoltat.Igen,jól írták,az ismerkedést el lehet kezdeni egész pici korban,de,hogy lovagoljon az ráér olyan4-5 éves kor körül -ekkor se lovaglás,csak sétál s ló és ül rajta a gyerek.Nagyon nagy terpeszben kell ülni rajta,az csak egy teljesen kifejlődött csípőnek való kis időre!De simogatni,szénával etetgetni,sétáltatni már nyugodtan lehet akár 1 éves gyerekkel is!Mi fiunk 3 éves,rá se ülne még,tart tőlük,azért nagy még a paci neki,de szívesen simogatja,eteti őket!

Fontos,h olyan oktatót próbálj keresni,akinek nem az a fő,h minnél több pénzt lehúzzon tőled -mert sokan ma ebből élnek,h már a 2 évest is felültetik,csak,h dőljön a lé.....

2013. jan. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A lányom most lesz 2 éves, nyáron gondoltam elkezdeni. A szomszéd tart lovakat, így jóformán születése óta látja őket. Eteti, simogatja, ő mondja, hogy fel szeretne ülni. Egyszer már fel is ült rá, bár nem sokáig. Fura volt neki, hogy magas. :)

De akkor lehet, hogy várunk még vele, marad az ismerkedés.

2013. jan. 11. 10:46
 5/8 anonim ***** válasza:

fiam nem volt három éves,amikor először ült pónin

nálunk van egy játszótér,ami mellett lehet pénzért lovagolni.egy csaj veteti a pónit be az erdőbe,van kisebb és nagyobb kör.a fiam annyira szereti,hogy ha nem lenne ilyen drága,minden nap vinném.nézegettem neten,és találtam egy nyári lovas tábort,ahol három éves kortól lehet lovagolni,nem bentlakásos,lehet befizetem majd egy hétre oviszünetben

2013. jan. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lányom 3 éves volt, amikor egy EU-s rendezvény kapcsán hónapokig megerősített rendőri jelenlét volt a városunkban, mindenhol páros járőrök mászkáltak éjjel-nappal, kutyás meg lovasrendőrök is szép számmal. Ő itt látott lovat testközelben először. Ugye a rendőrlovak jól kiképzett állatok, a rendőrök meg nagyon jófejek voltak mindig és nem tudtak ellenállni egy kistündér könyörgésének, úgyhogy naponta legalább 5x simogatott lovat, 1 hét után mind a húsznak tudta a nevét, imádta őket. Az egyik tisztjük mindig megengedte, hogy odaüljön elé a nyeregbe... a lányom imádta, pedig pont abban a korszakában volt, hogy minden szőrös állattól félt, ami nagyobb egy kismacskánál... és a lovaktól meg mégsem.

Mikor lemúlt a rendezvényes időszak és a lovasrendőröket is elvezényelték, nagy volt a bánata. A környéken nagyon drága a lovaglás, úgyhogy nem jár rendszeresen, csak hébe-hóba jutunk lóközelbe. Pónin szokott ülni, mert az kényelmesebb nem kell annyira széleset terpeszteni, de az is max 30-4 perc egy menetre, száron vezetik a jószágot ő meg feszít rajta. Most 4,5 éves... nincs keretem sajnos lovagoltatni, ismeretségünk meg nincs ilyen irányban. Később ha nagyobb lesz, elmehet majd ingyen istállót pucolni aztán cserébe hátha lóra engedik néha, más ötletem nincs.

2013. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy nyáron mégis kipróbáljuk kicsit. Max nem hosszú időre. Akkor lesz 2,5 éves. És nagy mázli, hogy ingyen van.
2013. jan. 11. 16:59
 8/8 anonim válasza:

Lehet, hogy furcsán állok a dologhoz, de szerintem akkor kell elkezdeni lovagolni, amikor a gyerek már értékelni tudja, mert igenis elég nagy dolog, ha valakinek lehetősége van lovagolni. Én is 13 évesen kezdtem, előtte évekig kérleltem a szüleimet, és így utólag teljesen egyet értek velük, mert lévén, hogy lovasoktató mellett "dolgozom" rengeteg kisgyereket látok, akik lovagolnak, és jó részüket legszívesebben azonnal lekapnám a lóról, és küldeném haza a kedves szülővel együtt.

Egyébként lovaglási szintet nézve tapasztalataim szerint igazán kevés a különbség azok között, akik kis-, vagy nagykorukban kezdték a dolgot, a nagyok sokkal gyorsabban tanulnak.

2013. febr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!