Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, ha egy 17 hónapos...

Normális, ha egy 17 hónapos kisfiú még nem beszél?

Figyelt kérdés

unokaöcsémről van szó. értelmes okos gyerkőc, kis örökmozgó :) de még nem beszél, ami szerintem normális, csak a család szerint nem az..

az autóra azt "mondja", hogy brrr, meg az apát szokta már néha mondani, egyébként még babanyelven beszél, de megérteti magát.

a Ti gyermeketek mikor kezdett el beszélni? (szavakat mondani)


2013. jan. 18. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:

lehet hogy nem éri elég inger nem hallja a szüleit beszélgetni nem szólnak sokat hozzá de ha nem így van akkor se lehet rámondani hogy vmi baj van.


a fiam másfél éves 30 szót mond értelmesen. köszi hejte tente adjál enni inni apa anya mama szvl. tisztán . babanyelven kb. egyéves koráig magyarázott most is elgagyog magában de ismétel sokat .

majd minden héten biztosan tanul egy új szót de szerintem sürübben bár nem számolom :P

2013. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fiúknál ez normális. Náluk általában később indul meg a beszéd, mint a lányoknál. Persze ez nem minden fiúra igaz.

Az én fiam is csak ennyit mondott kb. 17 hónaposan. 2,5 éves kora után indult be nála jobban a beszéd.

A kislányom már 15 hónapos korától sokkal többet beszél, mint mikor a bátyja volt ennyi idős.

2013. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 22 hónapos, most kezd a szavakkal próbálkozni. A kutya nála auvva az autó buá a busz bu a víz zzz. Teljesen egészséges, ebben a korban még hangutánzással fejezik ki magukat. A bátyjai később kezdtek beszélni. Ők is teljesen egészségesek, mire oviba kerültek folyékonyan beszéltek. Az unokaöcséd korának megfelelően fejlődik.
2013. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamat (3.gyerek) egész biztosan elég inger éri, én délelőtt egy órás főzést, mosás berakást leszámítva csak vele foglalkozom, délután megjönnek a tesók, ők "babáznak" vele meg együtt csinálunk programot. Hétvégén vagy megyünk vagy hozzánk jönnek vendégek, gyerekekkel vagy csinálunk vmi programot, szóval ÁLLANDÓAN beszélünk mellette-hozz-vele stb. és egy szót sem mond. 17 hónapos. Voltam vele vizsgálaton is és semmi baja, ért mindent, csak nem akar még beszélni, még ráérünk azt mondták, mert fiúknál később indulhat a beszéd.
2013. jan. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fiam 24hónaposan kezdett el beszélni, 2 hónap után 5 perc csendért imádkoztam. Előtte a gyerek szókincse anya, nem, apa, "eeeeeeeeeee"fejhangon.

Lányom 16hónaposan 80!tisztán érthető szónál járt, és össze is kapcsolta őket. Mégis megkapom, hogy bezzeg én 2 évesen mindent tisztán mondtam, szép hosszú mondatokkal, a lánykámnak vannak hibái az új szavaknál, vagy nehezebb hosszabb szavaknál, illetve a khang nincs meg. A fiam meg elhadarja a mondani valóját, ember legyen a talpán aki megérti, ha épp lelkes és belekezd a meséjébe. Na erre kapom meg, hogy a gyerekeim le vannak maradva.

2013. jan. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét fiam 3 év felett kezdett beszélni, és fél év alatt lett mások számára is érthető. Eszembe nem jutott aggódni, nem vagyunk egyformák. Nyugi! Bátyám 3 éves koráig nem szólalt meg, ma pedig ő az USA egyik vezető neurológusa. Na.
2013. jan. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TKI Ibolya ***** válasza:
Nálunk ugyan az a helyzet mint a 4-es válaszolónál azzal a különbséggel,hogy az én fiam 22 hónapos és én még főzés közben is dumálok!Az első kettő ilyen idősen már símán beszélt azt gondoltam ez a harmadik babának gyerek játék lesz.Nem így van .Pár szót mond és azok is inkább hangutánzó szavak.
2013. jan. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én fiam lassan 25hónapos,de még csak kb 10szót mond.:(
2013. jan. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem minden gyerek egyforma, ebben a korban ez még nem kell, hogy probléma legyen. természetesen figyelni kell a gyereket, na de hát úgyis normálisan rengeteget foglalkoznak vele.


(Én babakoromban kis zseni voltam, bár a nagymamám éjt nappallá téve foglalkozott velem, énekelt, mesélt...1,5 éves koromban olyan verseket, énekeket tudtam, hogy magam is csodálkozom rajta. De igaz, mert megvannak a hangfelvételek. Aztán felnőtt koromra sajnos elhülyültem és a Nagyi sem él már. :-( )

2019. ápr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!