Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha lefekvés előtt, vagy éjjel...

Ha lefekvés előtt, vagy éjjel (mikor pl vizet kér) észreveszed a gyerekeden, hogy lázas, azonnal mész vele az ügyeletre, vagy megvárod a másnapot?

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
nem kezelem otthon. hütöfürdö, kóp vagy szuszpenzio másnap doki ha angyon magas akkor azonnal kúp és kórház mert ha lázgörcsöt kap akkor meg mentöket kell hivni.sok folyadékot itatok vele , mellette maradok és óránként mérem
2013. jan. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ügyeletre nem akkor viszem mikor észreveszem, hogy lázas hanem ha annyira beteg, vagy csillapíthatatlan a láza.

egy lázcsillapítót be tudok neki itthon is adni, nem az ügyelet dolga a láz csillapítása, persze ha csillapíthatatlan akkor igen.

ha lemegy a láza a lázcsillapítótól és hűtőfürdőtől és nincs egyéb panasz akkor másnap se viszem orvoshoz,

2013. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Csak lázzal" az ember nem megy ügyeletre.

A lázat csillapítom.

Ha nem lehet csillapítani valami miatt, akkor ügyelet esetleg.

Nekem 3 gyerekből egynél volt egyszer olyan betegség, hogy három napon át 39 felett volt a láza. A hűtőfürdő levitte, csak gyorsan vissza is kúszott. Ezért kb. 3-4 óránként hűtőfürdőztük éjjel nappal, ami elég fárasztó volt, de akkor épp erre volt szükség. Tényleg nem gyakori.


Én még másnap sem biztos hogy elviszem az orvoshoz, kivéve ha pici baba, csak akkor amikor már vannak egyéb tünetei is. (Köhögés torok vagy fül fájdalom, ilyesmi), mert akkor meg kell nézni, hogy mitől van, és azt kezelni. Ha az első "csak lázas" napon viszem, akkor legtöbbször nem derül ki, és egy vagy két nap múlva mehetünk megint.

2013. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem megyek ügyeletre éjjel.

Ha lázas éjszaka a fiam, fel sem szoktam kelteni megméri pontosan mennyi, mert a légvételéből, ha ráteszem a kezem a homlokára, már kb. érzem, hogy csillapítani kell.

Kap szuszpenziót félálomban, aztán fél óra múlva megnézem, csökkent-e a hője.

Ha 24 órán túl is folyamatosan lázas, akkor egyrészt kell már más tünet is legyen, másrészt felhívom a dokit/ügyeletet, mi a teendő.

2013. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy sima láz miatt nem vinném ügyeletre, ilyenkor adok neki lázcsillapítót, aztán reggel meglátom, mi van. Ha nagyon nyugtalanító a dolog, akkor először amúgy is inkább csak telefonálok, volt már erre példa. Egyszer éjjel felébredt, mondta, hogy nagyon fázik, és elég ijesztően remegett. Bebújtattam magam mellé, adtam rá egy csomó takarót, már nem is fázott, de akkor is remegett, na akkor kicsit megijedtem, felhívtam az ügyeletes orvost, akkor mondták, hogy ne aggódjak, szokott ilyen lenni, most megy fel a láza, azért remeg. Fel is ment neki (nem durván magasra, de tényleg belázasodott), adtam neki lázcsillapítót, aznap éjjel velem aludt, másnap vittem orvoshoz. Úgy vagyok vele, hogy feleslegesen nem hurcolászok beteg gyereket sehova, csak ha tényleg szükséges.
2013. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ügyeletre csak akkor vinném, ha nem tudnám levinni a lázát. Másnap viszont leviszem az orvoshoz, mert a kislányomnak az első napon semmi más tünete nem szokott lenni, csak a láz, de ha lázas, eddig vagy torok vagy mandulagyulladása volt.
2013. jan. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek. az én lányom koraszülött volt, sokat aggodalmaskodtunk miatta. 1 éves koráig ha ilyen eset történt, mindig vittük az ügyeletre. de mostantól már nem fogom:)
2013. jan. 25. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!