Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Vagy igazuk van? Bocsi, ha hosszú lesz.

Figyelt kérdés

A fiam szeptemberben kezdte az ovit. Előtte bölcsis volt, tehát bőven volt alkalma megismerni a közösséget. Októberben megszületett a testvére, novemberben pedig behívtak minket az igazgatóhoz, aki elmondta, hogy nagyon sok baj van a gyerekkel, és ő még ilyet nem kért, de egy ideig vigyük haza délben a gyereket, januártól majd visszatérhetünk rá, hogy újra beszokjon az alvásra. Ezt alátámasztandó pszichológus felkeresését javasolta. Fel is kerestük, ő a testvérféltékenységet jelölte meg okként, és javasolta hogy valóban vigyük el. Megtettük. Azóta többször beszéltünk vele, végül január elején oda jutottunk, hogy én kértem, hogy már heti egyszer hagy aludjon ott a gyerek, mert nagyon szeretne, minden nap azzal megyünk, hogy anya, ma már itt alhatok az oviban? A pszichológus azt mondta, mehet a heti egy nap, készítsünk naptárt, hogy mikor alszik ott, így biztosan nem lesz gond, ha látja, hogy a többi napon még jövök érte. Majd arra is rábólintott, amikor azt javasoltam, hogy ha ez működik, akkor tavasztól legyen heti 2 nap ottalvás, a többin meg hazahozom, és szeptembertől meglátjuk, hogy legyen.

Kértem az óvónőktől időpontot fogadóórára, 4 alkalommal eddig, de nem kaptam, így múlt héten kedden szóltam, hogy jövő héten pénteken itt aludna a gyerek. Azt mondták, még beszélnek ők is a pszichológussal. Szerdán volt a pszichológus, pénteken kérdeztem, hogy akkor melyik nap jöjjön a kicsi, a válasz: amelyik nap szeretne. MOndtam, oké, akkor péntek. Hétvégén megbeszéltük a gyerekkel, hogy pénteket szeretne ő is, elkészítettük a naptárját.


Hétfőn boldogan újságolta minden ovistársának, hogy pénteken ő is itt alszik, mire az egyik óvónő elment, visszajött, majd félrehívott, hogy az igazgatónő üzeni, hogy "vegyem tudomásul, nem alhat ott a gyerek". EZ tényleg így működik?

Vegyem tudomásul? És üzenetben? Mondta az óvónő, hogy menjek fel beszélni, mondtam, hogy oké, a férjemmel együtt be fogunk menni. Ez annyira nem tetszett nekik, próbáltak rábeszélni, hogy egyedül menjek fel (én érzékenyebb vagyok, mint apa, így könnyebben meg tudnak győzni sajnos), de nem hagytam magam.

Most ott tartok, hogy iszonyú mérges vagyok, mert átvertem a gyereket, és felháborítónak tartom, hogy ennyire rugalmatlanok, és hogy náluk az együttműködés abból áll, hogy én csináljak meg mindent, amit mondanak, ők meg sz@rnak a fejemre, bármit kérek.

A kicsit kéne vinnem heti egyszer tornára, de oda a nagyot nem vihetem, és minden második héten délutánra kaphatok csak időpontot, így minden második héten fizetek azért, hogy legyen valaki a naggyal abban a 2-3 órában (amit amúgy az oviban alvással töltene). És ezt is tudják az oviban, de nem érdekli őket. Pedig úgy örültem, hogy a nagy szeretne ott aludni, mert így elég sok pénzt tudtunk volna spórolni a babyszitteren (összesen 12-4 közt van vele, ebből a gyerek 1-3-ig alszik és fizetek óránként 1300Ft-ot:( )

Szerintetek jogszerűen járnak el? Mit tudnék csinálni? Ötletek?


2013. jan. 29. 08:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Másik ovi? Hol van ez az ovi? Beszélj a pszichológussal, hogy mit tehetsz a vezetővel, vagy a védőnővel, hogy ő is javasolja írásban, hogy a gyerek lelki fejlődése miatt ajánlott a rendes óvodai látogatás. Majd írd meg kérlek mi lett a vége.
2013. jan. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Hűűű...nem semmi történet! Ilyet még nem is hallottam!Dehogy kötelezhetnek ilyenre!Mit üzenget neked???De bosszantó!Gondolom nem tudod más oviba vinni,mert ebből már csak szájhúzás lesz, te meg mindig idegeskedsz majd!
2013. jan. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad hogy pontosan mi a baj a gyermekeddel, miért nem alhat ott. Ha testvérféltékenység lenne, akkor pont nem akarna oviban aludni, hanem otthon lenni veletek, nem?

Egyébként mi is járunk tornára a kisebbel, nálunk ott lehet a nagyobb is ha éppen nincs ovi, eljátszik a játékokkal, nálatok mindenki ilyen szigorú, óvónők, gyógytornász? Megkérdezted a gyógytornászt egyáltalán, mert kizártnak tartom hogy mindenki meg tudja oldani a nagyobb tesó elhelyezését, főleg ha nem is jár még oviba. Biztos nem tiltaná ki ha megkérdeznéd.

2013. jan. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Jaj, segíteni sajnos nem tudok,de sajnálom, ami veletek történt. Másik ovi?

Sajnos az én kisfiam alvásával is vannak gondok. az elalvással nem , az ébredéssel annál inkább:(((( még csak x1 próbálkoztunk,és nem tudom meddig odázhatom a dolgot...

Kitartást nektek!

2013. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem tudom mi lehet ez az hatalmas probléma amit ennyire nem tudnak megoldani az óvónők. Az én fiam enyhén hiperaktív nem alszik nappali alvásnál és mégis megoldják hogy ne zavarja a többieket. Ez nem megoldás hogy nem alhat ott mert mi van ha erre fogva majd jövőre sem akarják hogy ott aludjon meg utána sem mindig találnak vmi indokot majd.

éN keresnék másik ovit ahol vázolnám ezt.

És ez hogy a gyógytornára vidd a kicsivel együtt, hát aki járt már ott az tudja hogy épp elég arra figyelni akivel a gond van (tudom mert én is viszem a kicsit konduktorhoz) és nagyon nem tudnék figyelni még a nagyobbamra is aki azért 3 éves körüli ahogy kiveszem a sorokból azaz biztos nem fog szépen csendben megülni egy helyben mert megkéred rá. Vagy bocsi ha igen, én még olyat keveset láttam (van egy lányom is aki azért elég nyugis típus de 3 évesen biztos nem ült volna meg 30 percet egyhelyben).

Persze ha nincs más lehetőség (mint amikor vkit helyhiány miatt utasítanak el az oviból 4-5 éves koráig) akkor az ember mindent megold kend egymaga 2 gyerekkel is, de amikor meg lenne hely és lehetőség akkor miért ne járhatna ugyanúgy mint más kisgyerek?

Leírnád kérdező hogy az óvónők szerint mi a baj a fiaddal?

2013. jan. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Mivel a kicsivel otthon vagy, kérhetik azt, hogy délben vidd haza a gyereket, sőt azt is megtehetik, hogy eltanácaolják a gyermeked speciális óvodába ha kezelhetetlen, és a pszichológus is ezt javasolja.

Nem érdemes vitatkozni, mert a végén délig sem maradhat...

2013. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves 5. válaszoló, jártam már ott, egy éve járunk konduktorhoz. Lehet hogy a mi konduktorunk ilyen rugalmas, hogy az sem zavarja hogy mászkál a nagyobb, de végül is gyerekekkel foglalkozik, ehhez van szokva. Az én lányom sem marad egy helyben, de ez nem zavarja a tornát, tudom közben terelgetni, hiszen nem én tornásztatom a babát. De olyan is van aki otthagyja és elmegy "vásárolni", van akit ki is küld a gyógytornász, mert ha látja az anyját a baba, annál inkább sír, és nem csinálja azt sem, amit amúgy tudna.

Bocs az OFF-ért!

2013. jan. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, de nekem ez sántít de nagyon. Megszületett a kistesó és egyből gond lett a fiaddal. Ami amúgy elképzelhető, hogy változott a viselkedése, hisz nagy változás állt be a kis életében, de ha Te mondjuk dolgoznál, akkor is arra kötelezne az óvoda, hogy vidd haza déleben??????? El nem tudom mi lehetett az a hatalmas probléma ami miatt erre kértek?? Nem aludt vagy mi?


Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy az óvodák kihasználják, ha anyuka kicsivel van otthon, nekem is el kellett hoznom a nagyot délben, arra hivatkoztak, hogy nincs elég ágy altatni a gyerekeket. Na már most, jövő hónaptól megyek dolgozni, és érdekes hogy november óta meg mégis van ágy a lányomat ott altatni. Megjegyzem, hogy a csoportlétszám nem változott év eleje óta, sőt tavalyi évhez képest öttel többen lettek.


Annak függvényében, hogy mi volt a baj a gyerkőccel, én lehet másik ovi után néznék.

2013. jan. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5 ös vagyok igen közben láttam hogy írtad hogy ti is jártok. Nálunk ott vannak a szülők a tornán én is örülök ha látom mit csinál a konduktor, hogy hogyan fejlődik miket kell csinálni otthon stb. Gondolom te is figyelsz most ezt nem azért írom hogy bezzeg te meg más biztos nem, csak magamból indulok ki hogy szeretne csak a kisebbre koncentrálni ha már vele van azon a tornán és nem a nagyobbal, legalábbis én így voltam/vagyok vele.

Lehet hogy a kérdező tökre nem így áll hozzá, ez csak saját meglátás volt.

Egyébként nekem is tökre olyan szaga van az egésznek hogy az óvónők haza szeretnék passzolni a gyereket, hogy nekik minél kevesebb dolguk legyen.

Az én gyerekemet (középső) sem akarták bevenni az oviba mondván hogy úgyis itthon vagyok. Hozzátenném 22 en vannak a csoportban tehát nem egy őrült nagy létszám és a lányom ügyes és önálló úgyhogy nem kell vele olyan hú de rengeteg ellátási feladatot csinálni.

De nekik ez egy jó indok úgyis itthon "ülök" vigyem csak haza és lehetőség szerint 5 éves koráig aszaljam otthon .

2013. jan. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

mi ovink telt házas, csak az járhat akinek mindkét szülője dolgozik. ha jön a kistesó és 5 év alatti a nagy, akkor kirakják arra az időre míg be nem tölt az 5 évet. (azért engem baromi foglalkoztat, jövő szeptemberben mi lesz?)


ha a mi ovinkból indulok ki, akkor még rendesek nálatok, hogy egyáltalán délig maradhat :S

beszéljetek a vezetővel, kérdezd meg, pontosan mi a gond azzal ha ott alszik, mond el, hogy heti 1x kénytelen vagy otthagyni mert gyógytornára viszed a kicsit és nem értek be alvás előttig. legyél kedves és diplomatikus és persze kitartó. sok sikert :)

2013. jan. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!