Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi baja lehet egy 4 év körüli...

Mi baja lehet egy 4 év körüli gyereknek, ha néha felnőtt fogkrémmel mos fogat?

Figyelt kérdés

Amikor a férjem fürdeti este a gyereket, kb 3 hétben egyszer fordul elő, észrevettem hogy a mi fogkrémünkből tesz a fogkeféjére. (két fürdőszobánk van, én mindig az emeleten fürdetem a gyereket, ott van a saját fogkréme, de az apjával néha a földszinten zuhanyoznak együtt, olyankor mosnak együtt fogat is, csak lusták voltak felmenni a fogkrémjéért, ezért a felnőttet használták) Erre most lettem csak figyelmes, párszor fordult elő, gondolom ettől még semmi baja nem lesz.

Csak kíváncsi lennék mi van akkor, ha egy ekkora gyerek felnőtt fogkrémet használ?


2013. jan. 31. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Elvileg azt mondják, hogy a fluortartalma nagyobb és ha lenyeli, akkor a maradandó foga sárgább lehet vagy foltos. A fiam egy ideig felnőtt fogkrémmel mosott fogat rendszeresen kb. olyasmi korától, mint a tiéd. Szerette a mentolosat. Azóta kijöttek a maradófogai és nincs panaszunk rá. De lehet, hogy tudna valaki nagyon mást is mesélni erről.

Vegyél mégegy tubussal, hogy lent is legyen, az a tuti. :)

2013. jan. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a flour tartalma miatt mondjak, hogy nem jo mert a gyerekfogkrem keveset tartalmaz. Ha rendesen ki tudja oblogetni es nem nyeli le akkor szerintem semmi baja nem lesz.
2013. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy szereti a mentolosat, a neki való meg nem mentolos. Meg persze az is tetszik neki, hogy az felnőttes. Lassan már a sajátjával nem is akar fogat mosni.

Kiköpi, azzal nincs gond.

2013. jan. 31. 16:12
 4/6 anonim ***** válasza:

En mindig felnött fogkremmel mostam fogat, a gyerekeknek valo "krokodilos" rozsaszin tubusos fogkremet csak elmajszoltam :D

Soha nem volt panasz a fogaimra. 27 eves vagyok es a 2 bölcsesseg fogamon kivül minden fogam megvan, tömes nelkül!

2013. jan. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Akkor lehet hogy ez is csak ugyanolyan felhajtás, mint a gyerektej, gyerekvíz, stb, csak hogy vegyünk mindent külön a gyereknek is, költsük csak a pénzt.

2013. febr. 1. 10:49
 6/6 anonim válasza:
Én úgy tudom h gyerekkorban (kb 5 éves korig) a mentol légzés depressziót okoz! Ezért nem ajánlott semmiféle mentolos dolgot használni a gyerek bőrére, fogára...
2013. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!