Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek elsős, másodikos a...

Akinek elsős, másodikos a gyermeke? Hány évesen kezdte az iskolát a gyermek? Hogy érzitek utólag, jó döntés volt? Vagy valamit másképp csinálnátok?

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Húgom másodikos. 2005 márciusában született és 2011 szeptemberében kezdte az elsőt. Ő az egyik legfiatalabb az osztályban. Anyukám azt mondja így utólag sajnálja, hogy nem hagyta még 1 évet oviban.
2013. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fiam augusztusi,7 évesen kezdte a sulit,ő "későn érő" gyerkőc volt.Azóta persze már nagyon meglódult,kellett neki az az 1 év még az oviban.

Szerintem nagyon jó döntés volt,most sem csinálnám másképp.

Az osztálytársai nagyjából egyidősek.

Én csak a tanító választást bánom,mert azzal jól mellé lőttem:(!

A tesó novemberi,így ő is majdnem 7 lesz,mire suliba megy,2 év múlva...

2013. febr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nagyobbik kétszer járta a nagycsoportot,áprilisban volt 7 éves,tehát majdnem 7 és fél évesen kezdte.Nem bántam meg egyáltalán,mai napig jól tanul,soha nem volt vele gond.A kicsi februárban töltötte a 6. évet,ő 6 és fél évesen kezdte ,most szeptemberben,eddig minden oké.
2013. febr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam májusi pont határon volt,hogy maradjon vagy menjen.Nagyon sok álmatlan éjszakám volt hogy mit csináljak.Az ovónő nagyon sokszor elmondta hogy ne görcsöljek már annyit fogadjam el hogy a gyerekem igenis iskolaérett!De én sajnáltam hogy másnak járt a 4év ovi,játék,kacagás neki meg csak három.Szóval sokat tipródtam!Végül nem maradt tovább oviba hanem kezdte a sulit.Soha azóta se bántam meg egy percre sem,most harmadikos!Igaz feketék vannak azóta is mert beszédes és izgága de ilyen alapból is ezen még egy év ovi sem változtatott volna.De! Kitűnő tanuló,okos könnyedén veszi az akadályokat!Nem csinálnék semmit másképp!Pedig amikor kezdte az elsőt kistesója is született,de nem volt ebből sem gond!
2013. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem nyár közepén született a gyerekem, és 4 évig járt óvodába, tehát 7 éves múlt, mikor suliba ment. Nála nem volt kérdés, hogy maradjon, mert bár az ovis teszteken kiválóan teljesített, még „szociálisan nem volt érett”. Alapvetően egy olyan gyerek, aki nem szereti a változásokat, és jó volt, hogy az ovi utolsó évében már elkezdett vágyni az iskolába.
2013. febr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!