Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 2,5 évesen csak pár...

Akinek 2,5 évesen csak pár szót (15-20) tudott a gyereke, mikor indult be a beszéde? Fejlesztette valamivel, vagy csak mondokázott, sokat beszélt hozzá?

Figyelt kérdés
2013. febr. 6. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

mi kicsit előbb indultunk el, 2 éves korában. beszédbeindító terápiát kaptunk, 2 év3 hónaposan mondatokban beszélt. 3 éves korára utolérte a többieket :)

én nem bírtam ölbetett kézzel várni, szerencsére az orvosunk is küldött :)

2013. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ment a zöld kéz.


Mennyit beszélt 2 évesen?

2013. febr. 6. 21:30
 3/13 anonim ***** válasza:
kicsivel 3 eves kor elött,olyan 1 honappal.most mar nagy a szokincse,de meg erthetetlenül beszel,neha.2,5 evesen alig mondott valamit,inkabb mutogatott.most kezdtünk csak logopdiara is jarni,mert azt mondtak 3 eves kort varjuk meg a kisfiuknal.meg ragozni nem tud,kicsit meg elvan maradva,de szerintem most mar behozza.hiaba mondokaztam,meg beszeltem hozza nem hatott,mondokanal befogja a szam.
2013. febr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Tapasztalatom szerint az ilyen mutogatós, nem beszélős gyerekek nem szavanként tanulnak beszélni, hanem mikor beszélnek már, akkor egész mondatokat mondanak. Behozzák a kortársaikat.
2013. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Pont így vagyunk mi is :) kisfiam májusban lesz 3 éves 2,5 évesen kb 10 szót tudott most kb 70 et :( nekünk döcödősen halad a dolog. Mondókázok ,olvasok, TSMT tornázunk és megpróbálom türelemmel kivárni ...jaj de nagyon nehéz!!! a szavai inkább hngutánzók illetve rövid szavak. Nagyon remélem,hogy hamarosan beindul a dolog... :(
2013. febr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mentek a zöld kezek.


Én is várom, hogy beinduljon végre:-)

2013. febr. 7. 20:45
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkoztam a gyerekemmel az "Én is tudok beszélni" c. beszédjavító könyv segítségével. (Van hozzá egy segédlet, "A megkésett beszédfejlődés terápiája", afféle útmutató). Néhányszor logopédus is látta a gyereket.

Utánna pár hónappal beindult a beszéde, szerintem a célirányos foglalkozás hatására. De elég érthetelen volt a beszéde. Felcserélte a szótagokat, hangokat, saját szava volt dolgokra. Most 3,5 éves, összetett mondatokban beszél, a hangok helyén vannak, némely hangot kihagy, kis ragozási hibák előfordulnak. De ettől függetlenül érthető a beszéde. Rengeteget fejlődött magához képest.

2013. márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi májusban voltunk 3 évesek és a lányom még akkor is csupán 10 szót mondogatott. (saját szavakat használt, a kutya volt a vau-vau, a madár a pipi stb. szóval azt a 10 szót is a maga kis nyelvén használta) Sokat aggódtam miatta, próbáltam fejleszteni, hasztalanul. A védőnőtől és a háziorvosunktól is kérdeztem többször is, hogy ez nagy baj-e, és mind azt mondták, hogy majd az oviban beindul a beszéde. Szeptemberben kezdtük az ovit, vagyis 3 évesen és 3 hónaposan...még ekkor is csak a 10-15 szavát ismételgette, az óvónők nem értették mit akar, csak mutogatott, nem beszélt. Nagyjából október-november környékén indult meg látványosan a beszéde. Annyira, hogy az óvónők napról-napra, tátott szájjal csodálkoztak rá a lányomra, hogy mennyit beszél. Rengeteg új szót mondott kezdetben, majd egyik napról a másikra már mondatokat. Karácsonykor már a "kiskarácsony-nagykarácsony"- t együtt énekeltük :))) Ma pedig be sem áll a szája. Folyékonyan beszél, sok kis csoporttársát már le is előzte. Volt pl. akit logopédiára küldtek a mi csoportunkból, nekünk viszont nem kellett menni. Úgyhogy nálunk az ovi rengeteget segített.
2013. márc. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pont 2,5 éves volt mikor elvittem logopédushoz,mert alig akart pár szót mondani,aki azt mondta hogy nem kell sehova hordanom minden rendben vele,esetleg akkor vigyem vissza ha betölti a 3-at és még mindig nem beszél.És ha van lehetőség minél hamarabb vigyük oviba.Annyit mondott,hogy ugráltassuk trambulinon,hempergessük a földön,és sokat labdázzunk vele,mert ezekben picit gyengébb volt,és van összefüggés a beszéd meg ezek között.De ne aggódjunk,látszik hogy az értelmével semmi baj,és egyszer csak kirobban belőle a beszéd.Szerencsénkre 1 hónap múlva mehetett is oviba,és 2 hét múlva már mondatokat mondott,helyesen szépen.Igaza lett a logopédusnak.Ő raktározta a dolgokat,és aztán egyik napról a másikra beszélni kezdett.
2013. márc. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
k.b. 3 évesen, úgy ahogy sok előttem szóló is megirta. Igy az elmúlt 4 év folyamatos csicsergésének fényében én már kicsit korainak is tartom...
2013. márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!