Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodás gyerekek anyukái! Hogy...

Óvodás gyerekek anyukái! Hogy tolerálják a munkahelyen ha szinte minden 2. héten beteg a gyerek és otthon kell vele maradni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 8. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor bébisittert fizetek, ő van vele. Első 1-2 nap, amikor tényleg beteg maradok itthon, de amikor már gyógyulgat jön a felvigyázó.

Ez van, a gyereknek nem gond,szereti, nekem kell a meló hely...

2013. febr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mivel meg van szabva, mennyi táppénz jár a gyerek után, te sem maradhatsz otthon minden 2. héten, szabadság is véges.

Ahogy az előző írta, 1-2 napot tolerálnak, de heteket már nem. Még ha a fizetésed el is megy a bébiszitterre... :(

2013. febr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csináljátok felváltva Apukával.
2013. febr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi úgy oldjuk meg, hogy az orvoslátogatás napján otthon vagyok velük, és max még egy nap, aztán anyukámmal vannak.

Én pont azon gondolkodom, ha sok betegeskedés lesz, akkor majd apuka is itthon fog maradni velük legalább egy napot.

Így nem tudjátok megoldani?

2013. febr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Disi ***** válasza:
Én szeptembertől megyek vissza dolgozni és pont ma közölték velem, hogy ezt egyáltalán nem fogják tolerálni. Szigorú létszám-stopp van és ha én túl zűrös vagyok(márpedig valószínűleg az lennék), akkor megoldják nélkülem... pedig várnak vissza, de sajnos senkinek nem hiányzik egy zűrös anyuka :( mi is most agyalunk apukával, amikor lehet anyukámmal lesz de nekünk is keresnünk kell valakit akit bármikor lehet ugrasztani. sajnos nálunk sem olyan a családi háttér, anyukám pedig már a korából kifolyólag nem bírja úgy.
2013. febr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerencsére nagyon megérto a fonoknom, de igyekszem nem visszaélni vele.a bolcsi- és ovikezdés nálunk is igy nézett ki, 2 hetente beteg volt a fiam. ha éjszaka lett rosszul, én maradtam itthon aznap, ha orvoshoz kellett menni, én vittem, de aztán felváltva voltunk itthon a férjemmel és anyukámmal, néha apu is. tobbszor volt, h csak kohogott és szirupozni kellett, akkor keresztanyámmal is volt, aki épp munkanélkuli volt akkoriban.

szoval igyekeztem ugy megoldani, hogy a kicsinek is jo legyen, de a munkahelyen se éljek vissza a fonok megértésével. Ha reggel hivtam, h nem megyek, akkor is ok volt, sot, volt, h a férjemmel volt otthon a kicsi,még lázasan, látták, hogy kivagyok az éjjelezéstol, és hazakuldtek. Igaz, kis kollektíva vagyunk (kb 10en), egymásra vagyunk utalva a munkában, de huzzuk is egymás helyett ilyen esetekben. azt hiszem, szerencsém van:)

2013. febr. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagy szerencsém van, mert egyrészről olyan munkám van, amit eltolhatok, másrészről nagyon megértő a főnököm és tudja, hogy ez ezzel jár és azt is, hogy nem élek vissza vele, na meg a céges laptop és telefon nálam van és ha olyan meló van, akkor itthonról is elvégzem.

Pedig ráadásul nekem 2 ovis fiam van...

Pont 1 éve kezdtem újra dolgozni 5,5 év gyes után, de szerencsére az átlaghoz képest ritkábban lettek betegek a gyerekek, ill. a párommal felváltva maradtunk otthon.

Idén pedig anyós nyugdíjas lett, így megoldjuk vele, vagyis első nap maradok és viszem őket dokihoz, de utána ő vigyáz rájuk.

Hozzáteszem: szept. óta a héten betegedtek le először a gyerekek!!! :)

2013. febr. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem kirúgnának. A fiam hiába tartósan beteg, senkit nem érdekel ez manapság. Én is bébiszittert pénzelek, nettó 100 ezres fizuból.
2013. jún. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!