Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha Április 1-től viszem...

Ha Április 1-től viszem először a kisfiamat, a nyári szünet kezdetéig sikerülhet megszoknia az óvodát?

Figyelt kérdés
Áprilistól kezdenénk az ovit. Nem tudom, mikor vannak a nyári szünet hetei (azt hiszem, 6 hét), a nyár elején, vagy augusztusban? Attól tartok, hogy mire megszokná, jön a csoport összevonások időszaka, ami a nyárra jellemző a legtöbb óvodában. Érdemesebb lenne emiatt esetleg inkább kihagyni még a nyarat, és szeptemberben kezdeni a beszoktatást? Mi a véleményetek?
2013. febr. 10. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lányom anno május közepén kezdte az ovit, aztán jött 4 hét szünet augusztusban, de nem volt gond. Szerette. Igaz, olyan könnyen nem szokott be, de utána már jó volt.
2013. febr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom április 24-én töltötte a 3 évet, én már nem kezdtem el a beszoktatást, mert nem láttam értelmét. Szeptemberben kezdte az ovit.

Az, hogy mikor van az ovódai zárás, minden évben változó. Mikor vége van az iskolának, kb. június 15 körül, ott van vége hivatalosan az ovinak is. Onnantól már összevont csoport van egészen az iskolakezdésig.

Én csak szeptemberben vinném.

2013. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is április elején ment a fiam én örülök hogy nem hagytam magam bár engem lekoptattak azzal hogy otthon vagyok a kicsivel minek viszem na nem is ott kezdtük az ovit...mindegy a lényeg hogy azért volt jó mert nem kellett annyit nyuzni az öltözéssel reggel több idő volt elbucsuzni nekünk mindenképpen jó volt,többet tudtak kint játszani homokozni stb jobban elvolt! Persze minden gyermek és anya más! Nekem ez a véleményem! Nálunk a nyári szünet juli közepe és agusztus! Ráadásul mehettünk bicóval és azt nagyon élvezte :D
2013. febr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kihagytam egy u betűt :D
2013. febr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok!
2013. febr. 11. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!