Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munkaügyes kérdés GYEDről...

Munkaügyes kérdés GYEDről visszatérés?

Figyelt kérdés

2011 augusztusában szültem.Az új munkatörvénykönyv

"2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről 1"

Akkor rám még az előző érvényes 1 évre járó szabadság,nem?



2013. febr. 15. 19:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

2011. augusztus 1 után született babáknál a gyed első hat hónapjára jár a szabadság.


Hogyan vegyük figyelembe a 2011. augusztus 1-i Munka Törvénykönyve változásokat?


Lassan egy hónapja, hogy a Munka Törvénykönyve néhány ponton változott és ezen rövid időszak alatt is sok kérdéssel és problémával találkoztunk a napi munkánk után.

Szembesültünk azzal a problémával, hogy sok esetben a HR-es kollégák már kiterjesztő értelmezéssel alkalmazzák az új törvényi szakaszokat és olyan most lejáró fizetés nélküli szabadságok (gyes, gyed-ről visszatérő kismamáknál) esetében is az új szabadság elszámolást használják, ahol egyébként még nem lehetne.

Az augusztus 1-én életbe lépett változások alapján az Mt. 130. § (2) bekezdés c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[A munkaviszony szünetelésének időtartamára a következő esetekben jár szabadság:]

„c) a gyermek gondozása vagy ápolása miatt kapott fizetés nélküli szabadság [138. § (5) bekezdés] első hat hónapjára;”

Ezen változás alapján a JÖVŐBEN a korábbi szabályoktól eltérően nem az első egy évben, hanem csak az első 6 hónapban gyűlik a szabadsága a kismamának.

A gyakorlatban ez egy gyermek esetén, körülbelül 10-15 nappal kevesebb felgyülemlett szabadságot jelent.

2013. febr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Sajnos neked már csak 6 hónapot vesznek igénybe, mivel a törvény 2011. aug.1-én érvénybe is lépett!
2013. febr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
EGész pontosan a tgyás idejére és a gyed első évére jár neked szabadság. ez valamivel kevesebb, mint egy év szabi.
2013. febr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
a gyed első 6 hónapjára jár csak neki szabi
2013. febr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Plusz a tgyás idejére, ahogy írtam.


Ez a része a törvénynek NEM változott!



"115. § (1) A munkavállalónak a munkában töltött idő alapján minden naptári évben szabadság jár, amely alap- és pótszabadságból áll.

(2) Munkában töltött időnek minősül az (1) bekezdés alkalmazásában


...

c) a szülési szabadság,


d) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §) első hat hónapjának,

...

tartama.

2013. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm :( Sajnos mindenből csak minuszban jövök ki ...táppénz , ez , kompenzációt sem kapok ....keserűséggel tölt el ...
2013. febr. 15. 22:07
 7/27 anonim ***** válasza:
Ahogy írják, csak fél év. Még nekem is pedig én májusban szültem, de mivel gyedre csak novemberben mentem, ezért már rám is az új szabály vonatkozik.
2013. febr. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Jézusom, nem értitek? NEM CSAK FÉL ÉV! Hülyítitek itt egymást, gratulálok.


A változás az, hogy míg korábban a tgyás idejére ÉS a gyed első évére járt a szabi, ma már csak a tgyás idejére PLUSZ a gyed első fél évére jár.


A változás óta szült anyukáknak így ÖSSZESEN 168 NAPRA PLUSZ 6 HÓNAPRA JÁR A SZABADSÁG.

Nem csak 6 hónapra! MAjdnem egy évre!


Értem én, hogy mindenki hajtja a magáét, de benneteket még a TÖRVÉNY SEM GYŐZ MEG??????

Pedig az előző kedves válaszoló még be is linkelte.

Komolyan, az agyam eldobom.

2013. febr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Szerintem mindenki arról beszélt hogy a gyed-re mennyi jár,hisz változás ebben következett be.

Köszönöm a kiegészítést ,csak nem tudom min buktál ki ennyire...

2013. febr. 16. 09:38
 10/27 anonim ***** válasza:

Mindenki kijavította az egyetlen helyesen válaszolót, aki azt írta, hogy majdnem egy évre jár összesen. Ezen buktam ki. Bocsi, igazad van nem kellene, de utálom, amikor okoskodnak olyanok, akik nem értenek hozzá, és félretájékoztatnak.


NYilván itt nem lett volna akkora baj, mert ha kevesebbre számítasz, akkor jól jön, hogy mégis több, de sajnos ezek az okos válaszolók más témában is ugyanígy félretájékoztatnak (csak egy minimális eltérés, ami lehet másnak igen sok pénzébe fáj). A te kérdésed volt a negyedik, ahol rosszul válaszoltak.


Szép napot.

2013. febr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!