Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiscsoportos unokám több mint...

Kiscsoportos unokám több mint 2 hónapja szinte folyamatosan beteg (köhögés, hasmenés több virusos fertőzés). Sokat fogyott is mert étvágytalan, lelkileg is megviselt. Önként kivehetjük az oviból vagy csak orvos engedélyével?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezzel az a gond, hogy sose erősödik fel az immunrendszere az ovihoz. Még nem kötelező neki az ovi, de ha elkezdi szeptemberben, akkor ugyanez lesz. Szoktassák, erősítsék, adják neki a c-vitamint, immunerősítőt, protexint , vigantolt.
2013. febr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem venném ki, max. nem aludna ott, hanem ha megoldható, akkor ebéd után vigyék haza. Plusz sok gyümölcs, vitamin. A lelkét pedig ápolni kell, erősíteni az önbizalmát az ovihoz. A fiam is kiscsoportos, igaz csak január óta jár, szerencsére még nem lett beteg.
2013. febr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell az orvos engedélye, mert 2014. szeptember 1-ig nem kötelező az óvoda 3 éves kortól, csak 5 éves kortól.

Az Önök helyében én kikérném a gyermek kezelőorvosának a véleményét mindenképpen. Sajnos a legtöbb gyerek így "vészeli át" fizikálisan legalábbis az első hónapokat a közösségben. Lelkileg is megviseli a sok betegeskedés is, meg a sok hiányzás-újra beszokás, gondolom. Persze a szülőknek kell dönteniük, de alaposan meg kell gondolni, mert semmi sem garantálja, hogy szeptembertől nem kezdődne elölről az egész...

2013. febr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Az a baj ,hogy mostmár nem is akar menni oviba pedig az első3-4 hónapban imádott járni.Reggel fél óra mire 2 hiszti között felöltözteti az anyukája.Lehet délig járós lesz.
2013. febr. 18. 07:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez ment a kiscsoportba végig. Nem engedtem neki. Mert sajnos nagyon valószínű, hogy szeptembertől is ugyanezt csinálná. A vége felé egészen javult a helyzet.

A délig járás jó ötlet. Engednek is meg nem is! Elég is az szerintem. De kivenni nem venném ki, mint ahogy nem is tettem egyik gyerekemnél sem. Higgye el egészségileg erősödni fog, de meg kell szokni az ottani bacilusokat.

2013. febr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg olyan dolog ez, hogy hozzá kell edződnie. Azzal, hogy kiveszitek, tovább toljátok ezt az időszakot.
2013. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért írok, mert nagyon sajnálom,amikor arról hallok, hogy kisgyerekek szenvednek.

Öcsém ikrei ugyanígy voltak. Aztán hallottam egy ismerős dokitól a 21C-Immunytiről. Megpróbálták. Napi fél szem az esti italba, por formában, vírusos időszakokban, illetve óvodakezdéskor 2-3 hétig. Mostmár 2 éve, hogy nem kellett hiányozniuk betegség miatt.

3 éves kislány anyukája vagyok, mi is használjukakislányomnál 1,5 éves kora óta, mert bölcsis. Semmi sem betegíti meg, vagy nagyon röviden és könnyen zajlik, nem kellett még betegség miatt hiányozni.

Próbáljátok ki!

Jó egészséget!

2013. márc. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ezen muszáj sajnos átesnie de az csak akkor megy ha folyamatosan megy oviba ha kiveszitek akkor nem fogja megszokni. Segít a túlélésben a multivitamin, sok C-vitamin én por formájában veszem és mézes teába teszem, jók a probiotikumok is én most a kidset vagy van immunpro vagy restore is picikéknek ha nem tud bevenni még kapszulát. Tartsatok ki mert ezzel segítetek neki nem azzal ha kiveszegetitek, mert így csak szívni fog amikor visszaviszitek mint most is.
2013. szept. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!