Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szívzörej 4 évesnél, rendszere...

Szívzörej 4 évesnél, rendszeres vagy érdemes tovább vinni vizsgálatra?

Figyelt kérdés
3 évesen vette először észre nála a körzeti,amikor az oviba hurutos köhögéssel volt beteg,hogy zörög a szíve,de azt ígérte figyelni fogja,tenni semmit nem érdemes.azóta eltelt egy év,most megint voltunk és még mindig fennáll a zörej és láthatóan fáradékony a gyerek.A védőnő továbblépne a körzeti nem ad beutalót kivizsgálásra mert hogy ez előszokott fordulni ezzel még 100 évig is jol elélhet.volt valaki igy?hová lehet igy beutaló nélkül fordulnom?aggódjak,vagy ne:

2013. febr. 19. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Baratnöm kislanyanal volt , öket tovabb küldtek. De semmi nem volt.

Meg meg egy osmerösöm fianal, öket is megnezettek.

Hogy 2x volt en elvinnem mindenkeppen.

2013. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igaza van az orvosnak, hogy nem kell kétségbe esni, nem vagy egyedül. Viszont én elvinném azért egy kardiológiai vizsgálatra biztos ami biztos. Már csak azért is, hogy megnézzék nincs e egyéb rendellenesség ami okozza a fáradékonyságát. Mit gondol az orvos magáról? Ő nem kardiológus ne ítélkezzen! A védő nő nem tudna javaslatot írni, vagy ő nem tud segíteni hova vigyed el?
2013. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A fiamnak egy autoimmun betegség miatt kell kardiológiai kontrollra járnia (ultrahang és EKG). Nála is észrevettek egy kis szívzörejt, de a kardiológus megnyugtatott, hogy ez csak egy ínhúr berezonálása, ártalmatlan dolog.

Lehet, hogy nálatok is csupán erről van szó. Szerintem én valahogy megpróbálnék kiharcolni egy UH-t, a magam megnyugtatására (én ugyanis az a típus vagyok, akiben mindig ott mocorog a "de ha mégsem...?").

2013. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

az én lányomnál 3 évesen hallott a doki szívzörejt, beutalót adott kardiológiára. De azt is mondta mellé, hogy azért nem kell pánikba esni, a gyerekek 95%-ánál szokott hallani, és ő be is utal mindenkit, vizsgálja ki kardiológus, az a biztos. Lányomat is megvizsgálták 10 perc alatt, és azt mondták ártalmatlan, semmi gond nincsen. Majd 6 évesen kell legközelebb visszavinni, mielőtt suliba menne.

Szerintem te is kérj egy beutalót, és vidd el kardiológushoz. Ott majd kiderül, hogy minden rendben van-e, és végre megnyugodhatsz.

2013. febr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
igen én is mondtam a dokinak,hogy inkább nézzük meg,de ő azt mondja ne idegesítsük magunkat és a gyereket.egyébként nem 2* talált nála zörejt hanem másfél éve,minden orvosi vizsgálatnál mondja,tehát azóta van neki.megpróbálok azért valakit hátha sikerül megkerülni ezt a dokit,inkább ugráljak 20*feleslegesen.
2013. febr. 19. 11:22
 6/11 anonim ***** válasza:
De ha kitartasz határozottan, hogy de te igenis el akarod vinni a gyerekedet, akkor sem hajlandó adni? Még ilyet nem hallottam. Neki nem mindegy?
2013. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd meg neki, hogy téged pont, hogy megnyugtatna egy ilyen vizsgálat, mert így vagy egyre idegesebb, és ettől a gyerek is. Basszus.

A gyereket pedig meg lehet nyugtatni, hogy egyáltalán nem fáj, sőt izgi, hogy látni lehet a szívét egy monitoron.


3. vagyok

2013. febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok, bocs, a "basszus" nem neked szólt, hanem az orvosnak :)
2013. febr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3 éves elmúlt a kislányom, amikor nála is szívzörejt állapítottak meg. Egy kemény influenza után jelentkezett a dolog. Akkor a házi gyermekorvos adott beutalót szívultrahangra, elmentünk, és semmi nagy bajt nem találtak. Amikor 18 éves lesz, akkor kell még egyszer elvinnem kontrollra, ennyi a teendő a továbbiakban.

Kérj beutalót, hogy megvizsgálják, és megnyugodj, de ha a gyermek orvosa nem tartja szükségesnek, szerintem nem kell mindenáron erőltetned. Bár azt írod, hogy fáradékony is, ezt is említsd meg az orvosotoknak!

2013. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez lehet élettani, ami max. kontrollt igényel, de kinövi a gyerek. Bár az is igaz, hogy általában fiatalabb korban szokták észrevenni. A lányomnak is így volt, semmi gond nincs a szívével, évente kellett menni kontrollra 2x voltunk, második után azt mondták, hogy már nem kell mennünk. Azért azt hiszem az alapvető "gyakorlat" az orvosok körében, hogy egy szakorvoshoz, kardiológushoz el kell küldeni megvizsgálni. Ő azért abból, hogy meghallgatja, hallja a szívzörejt még nem tudja 100%-osan megállapítani, hogy az élettani-e vagy sem. Én a helyedben azért megnézetném szakorvossal, de valóban nem valószínű, hogy aggódnod kellene. 4,5 éves kislány anyukája.
2013. febr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!