Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam még nem beszél,...

2 éves kisfiam még nem beszél, pedig sokat "tud". Mindent megért, és mutogatással válaszol, de nem szólal meg. Mi lehet ennek az oka? Lehet valami negatív következménye a késöbbiekben?

Figyelt kérdés

2013. febr. 23. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg semmi különös oka nincs csak későn érő típus. Még bőven van ideje beszélni sógornőmnek a lánya 17 hónaposan már rövid mondatokat mondott nekem az nagyon fura volt , a fia meg majden 3 lett mire beszélni kezdett.
2013. febr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

A következö 2 évesen a követelmény.

tudjon alap szavakat pl kutya, cica, mama, papa, autó, megy, jön, (persze minden gyereknél más), csücsü...

ezeket pedig tegye már össze max 2 szavas mondatba. mama auto, vauvau csücsü

és tudjon ilyet hogy vau vau, hápháp, ninó...


és ha hallja öket felfigyeljen rá és keresse vagy mutassa. pl ugata kutya a szomszédnál és ekkor felnéz majd mondja hogy vauvau.


ez a beszéd követelmény 2 éves státuszon.

2013. febr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Annyit mond hogy papa, apa, aja (az én lennék), Ba (Bandi),veveg (cumisüvege) meu( cica)Má (Máté=Ő)

Azért furcsa, mert a agyobbikam ő 8 éves lesz már mondatokba beszélt ennyi idősen és folyamatosan, be nem állt a szája.

2013. febr. 23. 13:55
 4/10 A kérdező kommentje:
nagyobbikom
2013. febr. 23. 13:56
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Az az oka, hogy megértitek őt - és így nem töri magát :) Ha leadnátok a mamához 1 hétre, akkor ott megeredne a nyelve.
2013. febr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 2éves és o sem egy nagy beszedu meg csal halandzsalni is alig akar mindent megert de nem hajland beszelni de en meg nem aggodom majd elered a nyelve te se aggodj es olyan szerintem nincs a gyereknel hogy kovetelmeny ugyan mar van aki ebben a korban nagyon jol beszel de pl keson tanult meg jarni az en fiam 10honaposan mar majdnem szaladt de most 2 evesen nem beszel es akkor?majd beszelni fog mi az hogy 2 eves kovetelmeny
2013. febr. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

èn írtam le a 2 éves követelményt. ez a státuszvizsgálaton a követelmény. ha ezt nem tudja a gyerek akkor az orvosnak még vár általában 2 hónapot, de ha akkor sem megy ez neki, akkor elküldik további vizsgálatokra, miért nem tudja ezeket.


Az én lányom semmit nem beszélt még 1 hónappal a 2 éves szülinapja elött. De a 2 éevs vizsgálatra ezeket már tudta.

Amit kéreezö leírsz elég, még annyit kell tudnia, hogy felfigyel a hagokra, pl mentö, autó....

2013. febr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi most a héten voltunk 2 éves státuszon a fiammal. Annyit mond, hogy mama, papa, apa és nagy ritkán ana ( ez vagyok én :)).

Kérdeztem a védőnőt, van-e valami teendő, kell-e fejlesztés, vizsgálat, stb. Azt mondta, hogyha a gyerek megérti amit mondunk neki, a kéréseket teljesíti és ő meg tudja magát értetni velünk pl.mutogatással, akkor semmi probléma, majd idovel ő is elkezd beszélni.

Erre megnyugodtam, mert mindent megért, és mi is értjük őt, szóval várunk :)

2013. febr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Kár volt lepontozni - nem rosszindulatból írtam. Több helyen olvastam már, hogy ez az oka és ha olyan környezetbe kerül a gyerkőc, ahol nem tudja érvényesíteni - a megszokott módon (mutogatással) - a mondani valóját, akkor napok/1 hét alatt(!) nagy változások történnek.


Lehet, hogy nyersnek tűntem, de nem bántásból írtam :)

Elnézést!

2013. febr. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Mi lett a kisfiaddal később? Mikor indult be a beszéd?
2021. máj. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!