Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekem apja képtelen...

A gyerekem apja képtelen kezelni a fiammal helyzeteket, altatás, fürdetés, stb. mert visszaüt az elkényeztetése. Mittegyek, csináljak mindig én mindent, vagy akár a gyerek sírása árán is hagyjam, hogy javítson a korábbi hibáján?

Figyelt kérdés
Vagy mit mondjak a férjemmel, hogy ne bántsam meg, de észrevegye, hogy neki is meg kéne oldani ezeket a helyzeteket? Most ő kijött, hogy nem tudja ő elaltatni, a gyerek meg fentről szólongatja, hogy apa apa.
2013. márc. 10. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Oldja meg! Ha nem lennél otthon, mit csinálna?!
2013. márc. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Oldja meg. Mond meg neki, hogy neked is ugyanolyan nehéz, mint neki. Neki is tudni kell ezeket a helyzetek kezelni, mert te sem leszel mindig ott, hogy lepasszolja a gyereket, ha valami nem megy.
2013. márc. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
En is ezt gondolom, de kozben megszakad a szivem, hogy hallom es tudom, hogy nem fog elaludni igy inkabb megyek en. Volt hogy nem furdott a gyerek mert nem voltam itthon fektetesre ertem haza es azt mondta, nem tudta ravenni hogy furodjon es mar pizsamaba volt. Jo apa imadja a fiat de ilyenekkel ugy elrontja.
2013. márc. 10. 13:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kicsi?
2013. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2 éves.

Ha az apja nincs itthon, minden rendben megy, max. kicsit szigorúbban kell rászólnom, hogy fürdeni kell, aludni kell, vagy pl. az utcán én nem cipelem kézben, hozzám már nem is kéredzkedik, beül a babakocsiba, ha elfáradt. Nála meg, egyszer elmondja, hogy nem, nem tudlak cipelni, aztán egy kis sírásra mindig felveszi. Mondtam neki, hogy ennek nem lesz jó vége, hát nem is lett. Gyakorlatilag nem merem rábízni a saját fiát.

2013. márc. 10. 14:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nagyon el tud fajulni - gondolom már észrevetted. Úgyhogy mondd meg a férjednek, hogy legyen következetes, és ne hagyjon magából bolondot csinálni. Nem egy két éves gyerek az úr a házban. Álljon a sarkára, mert ez csak rosszabb lesz. A gyereknek is rossz ez! És ne vedd ki a kezéből a feladatot, mert akkor sosem tanulja meg, hogy bánjon a gyerekkel. Még ma kezdjétek el!

Nem volt hajlandó fürdeni? Ne viccelj már! 15 év múlva mit csinál majd a férjed, ha valami veszélyes állatságot ki akar próbálni a gyerek? Akkor hogy fog hatni rá, ha már a fürdetésnél elakad?

Higgy nekem, 4 gyerekem van, tudom mit beszélek.

2013. márc. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, ha nem lennél ott, megoldaná.

Mi történik, ha egyszer nem fürdik? Semmi.

Ne akard azt hinni, hogy nélküled megállna az élet.


Nálunk ugy van, hogy ha en otthon vagyok, akkor mindent en csinálok, ilyen a napi rutin. Apának nem akarnak ilyenkor szót fogadni, táncolnak a fejen. De ha en nem vagyok itthon, akkor semmi fennakadás nincsen; szót fogadnak, es nem használják ki apa jószívűségét. (2 lányom van)

2013. márc. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem az a gond, hogyha egyszer nem fürdik, mi van. Hanem azzal, hogy az apja túl jószívű, és mindig mindent felad, hogyha nem vagyok itthon, az, hogy "hidd el, megoldja" azt jelenti, hogy mindig az lesz, amit a gyerek akar. Ha egész héten esti műszakban dolgoznék, és egész héten hisztizne a gyerek, hogy nem akar fürdeni, akkor egész héten nem fürdene. Gondolom. Merthogy az apjának az a megoldás, hogyha hisztizik, hogy ő nem tudja rávenni, ő nem tudja megcsinálni.
2013. márc. 12. 14:45
 9/9 Golan Trevize ***** válasza:

Szerintem a férjedet is próbáld ilyen szituációkban ugyanolyan ügyesen kezelni, mint a gyereket.

Legyél vele szigorú, amit kérsz, csinálja meg.

Fürdesse meg a gyereket, ha otthon vagy te is.

Ne engedd, hogy feladja, csinálja meg.

Párszor szenvedni fog, aztán rájön, hogy neki is megy.

2013. márc. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!