Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Autista lehet három és fél...

Autista lehet három és fél éves kislányom, ha örömében karizmait befeszítve repkedő kézmozgást végez, beszéde csak most indult meg, még nem szobatiszta?

Figyelt kérdés

2013. márc. 19. 21:12
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
De kedves, aranyos, mosolygós, szeretetre méltó kislány, gondoskodó, dac korszakban van, mindent egyszerre azonnal akar, bújós kislány. Mindennel szeret játszani, de ha valami jobban megtetszik neki, figyelme sokáig oda irányul, tekintete sokszor elkalandozik, tekintetével nem mindig követi amit éppen csinál! Egyedül eszik, iszik, öltözik, vetkőzik. Testvérére féltékeny, sokszor itthon teljesen meztelenre vetkőzik, és úgy futkos, állandóan levetkőzik, most kisbabát várok, nagyon anyás lett, amióta nagy a hasam, és felveszi a bébi rugdalódzókat ez a mániája,alvás zavarral is küzdünk.
2013. márc. 19. 21:17
 2/23 A kérdező kommentje:
Amibe elmélyül (játék) nehezebben mozdítható ki!
2013. márc. 19. 21:18
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Eddig nem voltál vele orvosnál? Légyszíves egy orvost keress fel mert szerintem ez nem laikusokhoz való kérdés!!!
2013. márc. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Irány az orvos.
2013. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%

Az én fiam is csinál ilyet örömébe mégse autista! Szerintem ez csak egy másolt viselkedés valahonnan!

A fiam is pl.: most a kutyát kezdte el utánozni :D Nyugi! Semmi baja a lányodnak! Természetes, hogy elmélyül abban amit csinál, Te is ezt teszed, ha tvzel vagy olvasol.

Sőt velem sokszor előfordul, hogy nézek valamit a tv-ben és meg se hallom amit valaki kérdez, mert annyira leköt a tv műsor, vagy film, mégse vagyok autista :D

Nyugi!

2013. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, az én gyerekem 1,5 éve van autizmus gyanún, szeptemberben lesz a következő kontroll, most januárban volt egy 3 hetes vizsgálat sorozata is.


ez nem így működik, hogy gyiken tapasztalatlan anyukáktól vársz választ, tudom milyen MOST AKARNI a választ de ez nem az probléma.

szépen tedd el magadban helyére a dolgot, ő a gyereked akit imádsz, akkor is ha autistza és akkor is ha nem. attól, hogy azt mondjuk igen/nem, nem lesz más, nem fog semmi megválaszolni, így nyugodj meg és keresd fel a vadaskertet.


egyrészt, amiket felsoroltál abban vannak autista tünetek, de nem attól lesz az valaki, mert röpköd vagy mert nem szereti a szüleit vagy mert lábujjhegyen járkál. ennél ez sokkal bonyolultabb, ráadásul ez egy spektrum "betegség"...

2013. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Csütörtökön megyünk most a vadaskertbe!:)

Sok helyen jártunk már, de mindenhol azt mondták ez a kislány nem autista, egy autista gyerek nem ilyen.

Ma megkaptam az óvodai jellemzést, és őszintén szólva a több oldalas jellemzést olvasva a leírtak alapján a gyermek inkább hiperaktív, mint autista! Sokszor engem is elbizonytalanít!

2013. márc. 19. 22:40
 8/23 anonim ***** válasza:
Szia! Majd megírod,hogy mi volt a vadaskertben? Mi még csak most indultunk útnak autizmus gyanu miadt. Köszönöm
2013. márc. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Snapette ***** válasza:
Ha a szemedbe néz, mikor beszélsz vele, vagy keresi ő a szemkontaktust, szociális, tehát lehet vele játszani, és akar veled játszani (vagy másokkal) akkor nem autista. Az, hogy a beszéde későn indult meg gondolom nem azt jelenti, hogy eddig nem kommunikált semmilyen módon. A repkedő kézmozgás pedig autista gyerekeknél nem csak öröm esetében van jelen, hanem egy repetíció, amit sokszor csinálnak és nagyon specifikus. Minden gyerek csinál valami furit túláradó öröm esetén, mert szavakkal nem tudják kifejezni az érzéseiket.
2013. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel, hogy mi volt a Vadasban. (Aspergeres gyermek szülője vagyok, és nekünk is nagyon sokáig mondták, hogy tuti nem auti, pedig az.)
2013. márc. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!