Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 110cm,20 kg-os gyereknek...

110cm,20 kg-os gyereknek 16-os bicikli való? Melyik márkát ajánlanátok a nem túl drága kategóriából? Milyen szempontókat kell figyelembe venni? (Nálatok milyen bicaj jött be? )

Figyelt kérdés
2013. márc. 26. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ekkora, de jó neki a 12-es bicó.

Most tanul, vagy tud már?

Ha a 16-os biciklit választod, akkor arról annyit tudok, h a Hauser márkájúak jók, a fiam barátjának olyan van, ő 112 cm, épp leér a lába a földre, teljesen levett nyeregállásban.

2013. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

sztem menjetek el mondjuk egy decathlon-ba, ott rengeteg bicó van, amit ki tud próbálni.

necces, hogy 12-es, vagy 16-os... Futóbicaja van?

2013. márc. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Több, mint egy éve használja a futó biciklit. 3 kereküje csak a nagyiéknál volt. Azóta próbáltunk 16-ost. A mérete megfelel. A márkaügyben továbbra is tanácstalan vagyok.
2013. márc. 27. 23:18
 4/12 A kérdező kommentje:
Hausert néztem iwebáruházakban. Kb fele ennyit tudnánk rászánni:(
2013. márc. 27. 23:21
 5/12 anonim ***** válasza:
2013. márc. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, használatban gondolkodtatok-e...

Én linkelgettem, ill. a futó bicajt is en kérdeztem.


Fontos, hogy legyen a kontraféken kívül is patkó vagy v fék.

Es sztem az is jo, ha puha szivacsos ott, ahol beutheti magát.

2013. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A 16-os bicikli túl nagy. Mi vettünk pont tavaly Húsvétra a ló méretű 4 éves fiúnknak egy 16-ost, de később kénytelenek voltunk egy 12-est is venni.
2013. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én egyből 14-est vettem a gyerekeknek 3 évesen, a nagyobbik most 5 éves lesz és még mindig teljesen jó neki.

Decathlonos a legjobb minőség és ki lehet fogni használtan szuper állapotúakat is, én is így vettem mindkettőnek.

2013. ápr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A kislányom 3 hét múlva tölti a 3 évet. 12-es futóbiciklit kapott tavaly ilyen tájban, amit már szinte kinőtt. Még tudja használni, de már nem fél éve max magasságon van. Néztük a 14-est is. Épp, hogy jó lenne...ezért gondoltam, hogy akkor 16-os lesz. Nem nagyon lesz ki javítsa, azért gondoltam körbejárom a témát. Pl van olyan, hogy ne kelljen a kereket fújni és ne lyukadjon???(A futóbiciklink ilyen). Elmegyek majd a Dekatlonba. A télen láttam ott nagyon jó áron (20ezer altt), de akkor másra kellett a pénz :(.
2013. ápr. 4. 12:39
 10/12 anonim ***** válasza:

én ajánlottam a decathlonost.

a fiam februárban lett 3 éves, igaz, hogy súlyban elmarad a tiédtől, de magasságban kb ugynennyi. ő most a decathlonos 14-est használja, elvittem a decathlonba és ráültettem 16-osra is, de nem győzött meg... Az ottani eladó azt magyarázta ,hogy a lábnak nyújtva kell lennie és a pótkerék miatt nem kell hogy leérjen a lába, de szerintem nem így van, igenis legalább a lábujjak meg a talp elülső párnái le kell hogy érjenek, ergo a pedál alsó állásánál nincs teljesen nyújtva ugyan a láb, de legalább biztonságosabb neki ha le tudja tenni a lábát. Majd ha totálisan ura a gépnek, akkor tekerhet nyújtott lábbal úgy hogy nem ér le mindkét oldalon ha lelép, addig inkább tudjon megállni így is.


Úgyhogy én azt mondom, vidd el a gyereket is ,ültesd rá, és tologasd egy kicsit, nézzétek meg, mennyire ér le a lába stb. Ha leér mindkét oldalon a talp eleje akkor mehet neki a 16-os, egyébként nem.

A 14-es pedig mondom, még később is jó ezt meg a következő nyarat egészen biztos, hogy kiszolgálja nekünk, addig meg összerakom a pénzt a minőségi 16-osra. Tesco-ban Auchan-ban ne vegyél semmiképp, annyival nem olcsóbb, amennyivel megbízhatatlanabb és gyengébb minőségű! Erre full garancia is van 2 év.

2013. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!