Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eltapossátok, el kell taposni...

Eltapossátok, el kell taposni a bogarakat?

Figyelt kérdés
Lehet fura a kérdés, de azért érdekelne mert én azt tanítom a gyerekeimnek hogy nem bántsák ok nélkül a bogarakat és más állatokat se. Pedig utálom a bogarakat. Meglepődtem mikor egy anyukával beszélgettem és ő ki akadt rajtam ez miatt, mert ő viszont azt tanítja a kis fiának hogy taposson el minden rovart ilyesmit. Hogy gondolkodtok erről? Mit csináltok ha a járdán megy egy rovar, bogár?
2009. szept. 19. 07:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hátha a járdán megy,vagy a teraszon nem szabad bántani,had menjen.Ö is e´l....

Ha a lakásban légy vcan,lekell ütni,vagy megfogni és kivinni.Stb....

De én nem hagyom bántani a lányomnak.

2009. szept. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanúgy gondolkodom, mint te. Az értelmetlen pusztítást mélységesen elítélem, és akkor is rászóltam a férjemre, amikor egy-egy falevelet letépett a lányunknak. Ez felesleges. A lakásba betévedő bogarakat sem öljük meg, azokat pláne nem, amik az utcán vannak. A természet tiszteletét ugyanúgy a szülőktől kell, h' megtanulja a gyerek, és amit mi csinálunk, az lesz számára a példa.
2009. szept. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért bántanánk? Te látod jól. Csak akkor, ha bejön a lakásba a légy(mert fertőz), vagy szúnyog (csíp), de pl. pókot sem ölünk.
2009. szept. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell őket bántani és nem is szabad ilyenre nevelni a gyereket. Én is ezt vallom.
2009. szept. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Örülök hogy többen így gondolkodunk. Köszi a választ.
2009. szept. 19. 08:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nem taposunk el semmit a gyerek előtt.

Pókoktól félek, azokat sajnos igen, de amikor a törpe nem látja.

Nemrég egy poloskát találtunk a lakásban, zsepivel megfogtam és együtt kivittük a szabadba.

2009. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Darazsat igen, legyet, szúnyogot szintén, de csak otthon.

De pókot sosem.

2009. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
0%
Én simán eltaposok minden rovart, bogarat, akkor is, ha nincs az utamban és elvileg nem lenne muszály rálépnem. A barátnőm, aki tanítónő, szintén eltapos mindent, ami a szeme elé kerül és ugyanezt teszi a kisiskolások szeme láttára is. Egyedül a katicabogárral teszek néha kivételt, de ha az utamban van akkor őt sem kerülgetem hanem gond nélkül eltaposom.
2009. dec. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztis sokszor megaláznak/megaláztak és így vezeted le. Érdekes...
2009. dec. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%
Nem, tévedsz, nem vezetek le semmit semmin, egyszerűen csak jelentéktelen és haszontalan élőlényeknek tartom a bogarakat. Nem vadászok rájuk, nem írtom őket betegesen, egyszerűen csak eltaposom azt, ami a szemem elé kerül, illetve nem kerülgetem az utamban lévőket, hanem rájuk lépek és kész. Valószínűleg nem én vagyok ezzel egyedül így a földön...
2009. dec. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!