Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szófogadatlan, hisztis 2 éves...

Szófogadatlan, hisztis 2 éves kislányom van, ajánlanátok nevelési módszereket, könyveket vagy bármit ami segíthetne abban, hogy az apja és én jobban értsünk a neveléséhez? Bövebben lent.

Figyelt kérdés
a gyerek aranyos,bújós kis cica,cserfes,minden érdekli,élénk,szaladgál,gyerekekkel barátságos,énekel,mondókázik,szülei,nagyszülei imádják.DE van egy olyan oldala is amivel az apját is és engem is időről időre teljesen kikészít, akaratos, naponta többször sikítófrászt kap,hisztizik,bömböl ha nem engedünk meg neki valamit,vagy valamire rá akarjuk venni amit ő nem akar. pl.nem akar öltözködni, viszont akar játszani gyógyszerrel,gyufával,csavarhúzóval a kezében rohangálni,a tv-t ütni kemény tárgyakkal. Ha bhova elmegyünk,számtalanszor elszalad,otthagy minket,ha indulni kell haza nem jön,még a ház kapujá
2013. ápr. 2. 14:28
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
...a ház kapujábòl még egyszer el akar szaladni,miután már túl vagyunk egy fél órás harcon hogy a kocsiba üljön be.
2013. ápr. 2. 14:32
 2/15 A kérdező kommentje:
tudom,hogy valamit mi nem csinalunk jol... Eloszor mindig nagyon szepen kerjuk, turelmesen, akar fel oran keresztul. Utana egyre kategorikusabban,majd fenyegetve,de vegso idegessegemben es elkeseredesemben ra szoktam csapni a pelenkas fenekere is,bekuldom a szobajaba gondolkodni,sirdogal,utana kibekulunk,utana nem rosszalkodik. Ha csak sima hiszti van,mert vmiert rajon az otperc, eloszor mindig probalom vigasztalni,kedvesen kerdezgetem hogy mondja el nekem hogy
2013. ápr. 2. 14:39
 3/15 A kérdező kommentje:
mi a baj miert sir, ha erre sem reagal, rahagyom es par perc mulva magatol abba hagyja. De mostanaban az oltozkodes szornyu, visit kozben,semmilyen rabeszeles,elterelo hadmuvelet,szepen keres,csunyan keres,semmi nem hasznal,sir,hogy "nem akajom es utalom" a vege az hogy nagy nehezen raadjuk a ruhat a vergodo gyerekre...
2013. ápr. 2. 14:44
 4/15 A kérdező kommentje:
de idegileg az a legkiboritobb amikor az utcan vagy bevasarlo kozpontban vagy mas olyan helyen old kereket ahol baja eshet, johet egy auto, vagy ugy akar elszaldni hogy en eppen fizetek egy standnal egy aruhazban, o elszalad,nalam szatyrok,babakocsi,kismotor,miegymas es a szivem megall menten hogy mar szalad is es a mozgolepcso elott erem utol,kiabalva,rohanva. Elkapom a karjat es o mar uvolt is, nem tetszik neki. teljesen tancstalan vagyok sok mindenben hogy ez mikor fog megvaltozni,illetve mit csinalok rosszul. Anyukam szerint nem szuletunk egyformanak, ez agyerek yen de
2013. ápr. 2. 14:56
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne könyörögjetek fél órán át:)! Háromszor kérjétek, aztán csináljátok. Most abban a korban van, hogy ki _kell_ próbálnia, meddig mehet el, most van szüksége arra, hogy felállítsátok neki a határokat. MOst van igénye arra, hogy egy számára kiismerhető szabályrendszerben éljen, tudjon mihez igazodni.

Nem lesz könnyű, én is beleestem abba a hibába, hogy túl sok helyzetben engedtem volna dönteni, ezzel túl nagy "felelősséget" adva neki. Amihez még kicsi. Egyszer megelégeltem és bevezettem azt, hogy háromszor szólok, ha nem csinálja magától, amit kérek, akkor nyugodtan de határozottan a kezembe veszem az irányítást. Illetve kétszer engedem, hogy meggondolja magát(hiszem azt én is szoktam:D), ha még utána sem tud dönteni, akkor marad, amit én kigondoltam. Azóta sokkal gördülékenyebben mennek a dolgok nálunk. VAn joga és alkalma dönteni, gyakorolni a döntéshozást, de nem veszti el a fonalat, nem vész el a lehetőségek között.

KOnkrétan például:

-öltözködésnél kiteszek két ruhát, hogy válassza ki, melyiket akarja felvenni(megvan a választás lehetősége, nem éli meg kényszerként). HA kiválasztja az egyiket, akkor kétszer meggondolhatja magát. Tehát ha 'A' ruhát szeretné, majd 'B'-t, majd mégis 'A't, akkor kész-passz, 'A' ruha lesz rajta akkor is, ha piros hó esik. Nem kérlelem fél órán át. Választhatott, megtette, kész, öltözünk. Nekünk így redukálódott az öltözés 5 percre, ami előtt hozzátok hasonlóan kínkeserves volt.

Elszaladásnál:

amikor otthagyott, utánamentem és onnantól fogva fogni kellett a kezem. Nálunk sima sétakor nem kell kézenfogva haladni, de ha elszökött, akkor onnantól fogva igen. Az egyik emlékezetes szökési kísérlete után kezdtem így csinálni, azután még 2-3x próbálkozott, de azóta mint a kisangyal, áll mellettem:). Mert tudja, hogy abból csak korlátozás lesz ha "visszaél" a szabadságával.

Ezek így szigorúnak tűnhetnek, de nincs benne ide- oda csapás, kiabálás...csak következetesség:).

2013. ápr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
ilyennek kell elfogadni. O nagyon jo nagymama,agyon babusgatja,es szerinte a hisztire az egyetlen modszer a figyelem eltereles. De en meg azt gondolom hogy eleg eros lenne ha a ket eves gyereknek olyan kiforrott egyeniseget tulajdonitanank amit nem lehet megnevelni.
2013. ápr. 2. 15:00
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
aranyos ez a panaszáradat, épp ilyen a kétéves lányom, vigasztalom a családot hogy ez átmeneti és megjavul, szinte minden amit leírtál ráhúzható az enyémre, ha foglalkozok vele jó gyerek, amint nem figyel rá valaki figyelemfelkeltésként rossz, esetleg hisztis, gyakran felesel és mindennek ellentmond, aztán rájön hogy hülyeséget válaszolt (pl kérsz csokit? Nem kérek! De igen kérek csokit) és módosít. Ez a korral jár, nem rontottatok el semmit, mert akkor nem lenne "aranyos,bújós kis cica,cserfes,minden érdekli,élénk,szaladgál,gyerekekkel barátságos,énekel,mondókázik". Túl fognak ezen jutni. Ami nálunk bevált az a büntisarok, amit a Jo Frost-os sorozatban láttam, de nem tudom mindig alkalmazni mert van egy 6hetes kistesó is, szoptatás alatt nem ugorhatok fel büntisarokkal szöszölni, de hatásos. 3szor figyelmeztetem, utána beül a sarokba 2 percre, ha letelt, bocsánatot kell kérnie, átbeszéljük miért kellett odaülnie, ha menet közben kijön, visszavinni, órát újraindítani, egy idő után feladják. Sok sok türelem, sok-sok magyarázás, figyelemelterelés kell, szerintem ezeket ti alkalmazzátok is. Egyébként barátnőm lánya is két éves, hasonlóakat produkál, el is határozta h egy gyereknél megállnak:-) Szeressétek nagyon és ahogy nagyapám mondaná nyesegessétek a vadhajtásokat, de tudja hogy mit miért kell "helyesen". Idővel megérti és megtanulja. Az enyém most azért beteg mert éjjelente pelenkára vetkőzött és hiába figyelmeztettem hogy beteg lesz, azt mondta nem baj,majd megy a doktorbácsihz, majd szed gyógyszert, hát már egy hete szadizom az orrszívóval olyan taknyos szegény, egy életre megtanulta.
2013. ápr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! ilyet csinaltam mar, hogy akkor innentol fogni kell a kezem vegig, de sajnos eleg hamar ki akarja tekerni a kis kezet, ennek is ellen akar allni, es folytatodik a rakobcatlankodas, hisztizes. Ilyenkor az lenne a megoldas hogy fogom es hazaviszem,nem? oke, haza is erunk, majd a kapuban folytatja, nem hajlando bejonni. Ilyenkor avege
2013. ápr. 2. 15:11
 9/15 anonim ***** válasza:
Jan-Uwe Rogge Kell a gyereknek a korlát. Hasznos olvasnivaló. :)
2013. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
az hogy varandos anyukaja 6 masik szatyorral egyutt hona alá kapja a 14 kilos bogomasinat es ugy probal beszallni a liftbe...
2013. ápr. 2. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!