Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adnátok tanácsot, hogyan...

Adnátok tanácsot, hogyan kezeljem az agresszív hisztit?

Figyelt kérdés

Lányom 15 hónapos, pár hete elég aktívan űzi a magát földhöz verős hiszti műfaját.

A mai viselkedésén viszont teljesen elhűltem, fogalmam sincs mit tegyek. Sétáltunk, többször is ki akart menni az úttestre. Miután párszor szépen arréb tereltem elmondtam neki, hogy nem szabad az autók közé menni, felvettem, hogy messzebb vigyem, mert nem tágított a szándékától. Erre teljes dühből ordítva elkezdte tépni a hajamat és marni az orromat. Nagyon ijesztő volt. Az apja szedte le rólam.

Ilyen esetben mi a helyes reakció, mit tegyek? Legszívesebben jól rávernék a kezére, de tudom, az semmi jót nem szül.


2013. ápr. 7. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Belenézel jó mérgesen a szemébe, lefogod a kezét és határozottan azt mondod, hogy ezt nem szabad, ez fáj! Az útra pedig nem szabad kimenni és kész! Meg kell értenie a szabályokat, hisz magát veszélyezteti.
2013. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Nem ártott volna, ha ráütsz a kezére. Ekkora gyerek még nem törődik azzal, ha csak rászólsz. Hamar rájön, hogy ez csak "duma", következmények nélkül.

Otthon, ha hisztizik, ne törődjetek vele, hagyjátok hisztizni, Esetleg rakjátok be a szobájába, amíg abba nem hagyja a hisztit.

Ha rájön, hogy a hisztivel nem tud benneteket zsarolni, leszokik róla.

2013. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

nem értek egyet a kettessel. Az enyém bizony értett a szóból mindig, soha nem ütöttem meg, pedig már közel 4 éves!

egy 15 hónapos nem azért csinálja ezt hogy neked fájjon, és nem azért hogy téged manipuláljon (kisfiamnak volt egy harapós korszaka, naponta megharapott, iszonyúan fájt, mégsem ütöttem meg ezért)

nem tudja még fékezni az érzelmeit, az indulatait, nem szabad ezért bántani, hanem el kell neki mondani hogy nem szabad, határozottan, és el lehet neki magyarázni, hogy miért nem szabad


"Sokan a mai napi úgy gondolják, a büntetés az egyetlen helyes módja a gyermeknevelésnek. És már nagyon korán el is kezdik:

- beteszik büntetésből a 10 hónapost a járókába,

- leültetik büntiszékre az 1 évest,

- sarokba állítják a másfél évest.


De ameddig a kisgyerek még nem tudja, mi az a "bűn", mikor csinál rosszat, és mi a kapcsolat a büntetés és a "bűn" között, addig hogyan lehet büntetni?! Büntetés csak akkor járhat, ha a gyerek ismerte a szabályokat, tudta mit kellett volna az adott helyzetben tennie és szánt szándékkal az ellenkezőjét tette. Ilyen helyzet 1-2 éves korban még nem fordulhat elő, hiszen még csak most ismeri meg a határokat, nem tudja még mindig pontosan mit szabad és mit nem, meddig mehet el és meddig nem és még nem képes higgadtan a helytelen viselkedés mellett dönteni.


Büntetés helyett:

- Mondjuk el (röviden), mit csinált rosszul!

- Mutassuk meg, mit kellett volna csinálnia ahelyett, amit csinált! (pl. csapkodás helyett simogatás)

- Ha van rá mód, tegyük rendbe közösen (később, ha már képes rá, egyedül), amit csinált (pl. törölje fel, ami kiborult, tegye vissza a helyére, amit szétdobált, simogassa meg és kérjen bocsánatot a másik kisgyerektől stb.)

- Ha azért viselkedett "rosszul", mert nem tudta uralni az indulatait, akkor a büntetés csak tovább növeli benne a bizonytalanságot, ami az indulatkitörések kiváltója. Helyette öleld át, nyugtasd meg, legyél vele, amíg nem nyugszik meg."

2013. ápr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd ha türelmes vagy akkor úgy csinálsz mint a 3. válaszoló. Ha meg éppen egy türelmetlenebb napod van akkor meg úgy ahogy neked tetszik. Magamról tudom, hogy ha a lányom hibázik akkor elmagyarázom, szépen megkérem és működik a dolog, de ha éppen rossz napom van akkor nincs türelmem és könnyen eljár a kezem, de nálunk ez is hatásos. Nem fog belehalni egy segreveréstől, de lehet megmenti az életét! Aztán van gyerek akinek lehet engyempengyemezni, van amelyiknek meg nem. Persze itt semmi pénzért be nem ismerné senki sem, hogy néha kijut egy segreverés... :-).
2013. ápr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat. Valahogy úgy vagyok vele, mint az utolsó válaszoló. Én mindig próbálom elmagyarázni neki, és higgadtan kezelni ezeket a hisztikitöréseket. De sajnos ritkán előfordul, hogy nem vagyok túl jó passzban, és amikor már tízszer próbálom ugyanarról a dologról leállítani, rácsapok a kezére vagy a fenekére. Érdekes módon akkor rögtön abba lehet hagyni!
2013. ápr. 8. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!