Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2,5 éves. Beszéd és...

Kisfiam 2,5 éves. Beszéd és mozgás lemaradást, hogyan lehet fejleszteni? Hova érdemes vinni orvoshoz? Egyensúlyzavarral küzdünk.22 hónaposan kezdett el egyedül járni.

Figyelt kérdés

Voltunk neurológusnál motorikus diszfáziát állapított meg.

Hogyan lehet megelőzni a diszgráfiát?



2013. ápr. 7. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
szia, mindenképpen valami szenzomotoros tréninget próbáljatok, pl. tsmt-T, azzal jól lehet ezeket kezelni.
2013. ápr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A Dévény-féle terápiával érdemes lenne próbálkoznotok.

Már sok gyógytornász foglalkozik a dévény-módszerrel.

[link]

2013. ápr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
és a doki nem mondott semmit, hogy milyen kezelésre mennjettek?
2013. ápr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
első vagyok. nekünk anno nem mondtak semmit ,csak a nevtant javasolták. ami semmit nem ér, lehet hogy tünetileg valamit kezel, de az okot nem szünteti meg.
2013. ápr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is egy szenzoros tornát javasolnék, az erre a problémára kimondottan speciális és jó. Nézd meg a bhrg alapítvány honlapját vagy keress rá a tsmt-re a neten. Mi erre jártunk, és jók a tapasztalataim. Nem szeretnélek lebeszélni a Dévényről, mi is jártunk anno, és nagyon remek segítség volt, ennem a tornának köszönhetően értettem meg a problémánkat, és sikerült elérnünk, hogy ne késsen a mozgásfejlődése a lányomnak. De igazán ez 1-1,5 éves kor között ajánlott, az önálló mozgás kialakulásáig, utána már csak pl. baleset utáni rehabra. Ezek a szenzoros terápiák is segítenek megelőzni a diszgráfiát, diszkalkuliát, diszlexiát is stb.
2013. ápr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

itt most nem a diszgráfiát kéne megelőzni, arra ráértek még, hanem az értelmi lemaradást, mert ez a két dolog már vonhatja maga után sajnos.

én alapítványt javasolnék ahol többféle fejlesztés van.

TSMT torna mindenféleképpen jó volna, de az kevés még a mozgás és a beszéd lemaradásban szerintem, ezért kéne az alapítvány ahol pszichológus és pszichiáter vizsgálja rendszeresen, és több fejlesztést adnak úgy, hogy folyamatos kontroll alatt van.

korai fejlesztő pl. foglalkozik ilyennek, mi oda jártunk, mi is 2 féle terápiára jártunk, igaz hármat írtak elő csak olyan hatásos volt a kettő, hogy pár hónap alatt teljesen felzárkózott.

mondjuk így utólag már a gézengúzba vinném, de elsőkörben nézz szét, hogy nálatok mik a lehetőségek.


amúgy hogyhogy eddig nem jártatok tornára? a neurológus nem ajánlotta?

2013. ápr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
21%

Ez a te hibád!!!! miért nem tanítottad?? járni? mi?

Vettél neki fejlesztő játékokat????

ha nem akkor a te hibád!!!!

vitted rendszeresen dokihoz?? ha nem a te hibád!

2-évesen nem jár!!! itt nagyon nagy baj lesz!

az én öcsém itthon 1-éves és szalad mint a bak kecske!

de már... 8-9 húnaposan szaladt!

2013. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hú, utolsó válaszoló mekkora egy s..fej vagy!
2014. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó,te jó nagy brom vagy még mindig.
2018. jan. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló, egy ordas kretén vagy, tuti nincs gyereked
2022. jan. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!