Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Közvélemény kutatás: szerintet...

Tittiritty kérdése:

Közvélemény kutatás: szerintetek mennyire ártalmas, ha a gyerek napi 2 liter gyümölcs teát iszik (pl. víz helyett is)?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 15:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyi cukor van benne :)

Ha nincs, akkor - szerintem - nem gond.

2013. ápr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Milyen gyümölcs teát, és hogy van az ízesítve? Filtereset?
2013. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Filteres gyerekteát (Pickwick) kap és 2 ek cukorral (a mézeset nem issza meg)
2013. ápr. 14. 15:24
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Én nem tartom túl jónak, még akkor sem, ha nincs benne cukor. (a tea élénkít stb)
2013. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Persze 2 literhez 2 ek cukor
2013. ápr. 14. 15:25
 6/16 A kérdező kommentje:
a gyümölcsteákban (főleg a gyerekteákban) nincs teofillin! vagy rosszul tudom?
2013. ápr. 14. 15:27
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
Én jobban szeretem ha vizet iszik a gyerek. Nem adnék neki ennyi teát. A cukor nagyon nem jó a fogainak, és ha belegondolok, hogy ez mennyi cukor egy héten. Én amúgy sem igen teszek cukrot, sót az életelihez (kivéve sütemény). Én inkább csökkenteném az adagot, helyette vizet, szörpit, turmixot, gyümölcslevet (házi), limonádét, felválva adnék.
2013. ápr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

szerintem minimálisan rosszabb,mintha vizet inna...Ha valóban gyumolcstea az csak szárított gyümölcs...a gyümölcsös tea az más,de pickwickes gy.tea valóban gy.tea..

off:utolsó,ugye te se gondoltad komolyan,h a szorpiben kevesebb cukor van,mint 2ek?

amúgy ha a folyadekpotlasrol van szó tokmindegy,h víz,leves tea,stb. mindegyik beleszámít..

2013. ápr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Én is vízpárti vagyok, ha szomjas, akkor elsősorban azt igya. Sajnos sok gyerek manapság csak a kádban ismeri a vizet, nem a pohárban. Persze 1-1 pohár gyümölcstea időnként jól esik, de nem kellene hozzászoktatni, hogy inni csak édes löttyöket lehet.
2013. ápr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Arra értettem a szörpit, hogy kicsit változatosabb folyadék fogyasztásra lenne szükség. És a víz mellett lehetne 1-1 pohár egyéb folyadékot is inni. Én házi szörpit adok a gyereknek amiben vagy nincs is cukor, vagy legalább tudom, hogy igazi gyümölcsből, virágból készült.
2013. ápr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!