Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám hónapok óta...

Hogy tudnám hónapok óta szobatiszta kisfiamat leszoktatni az éjszakai pelusról?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 évesen szobatiszta lett. Nyáron 3 éves lesz és reggelre mindig tele van a pelusa. Próbáltam este kevesebb folyadékot adni neki, de akkor is tiszta pisi volt. Éjjel nem iszik.
2013. ápr. 21. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam pont 3 éves, éjjelre még neki is van pelus, egyáltalán nem zavar. Ez egy olyan dolog, ami tényleg nem elhatározáson, hanem csak és kizárólag fizikai érettségen múlik, befolyásolni nagyon nem lehet.

Esetleg megpróbálhatod, hogy veszel gumilepedőt, és pár éjjel nem adsz rá pelust, hátha csak megszokásból pisil be, és akkor néhány baleset után rájön, hogy ezt már nem kéne. De ez csak akkor fog menni, ha egyébként fizikailag érett arra, hogy álmában is visszatartsa a vizeletét.

Egyébként az ismeretségi körömben a 3 évesek többsége kap pelust éjjelre, sokan még nappalra is, nem vagytok lekésve semmiről.

2013. ápr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy zavar, tudom hogy még nincs elkésve, csak a nagyobbik fiam mikor szobatiszta lett, szinte ugyanakkor ágytiszta is lett 2 éves korában. És most kicsit furcsa, hogy lassan egy éve szobatiszta, de éjjel csupa pisi. Erőltetni nem erőltetem. Nem hiszem, hogy megoldás lenne ha levenném róla, mert sokszor van, hogy átázik és arra sem ébred fel. A nappali alvásnál nem kap pelust, akkor nem pisil be.
2013. ápr. 21. 09:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk, 22 hónapos korától nappali szobatiszta, most 25 hónapos, tehát 3 hónap telt el, de éjszakára még mindig nem. Nem zavar kifejezetten, de azért már várom, hogy éjszaka se kelljen. Én is úgy tudom, hogy azon kívül, hogy várunk, mást nem lehet tenni, hiszen önkéntelenül, álmában és nem direkt pisilnek be.
2013. ápr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!