Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Allergia lehet? Piros viszketo...

Allergia lehet? Piros viszketo folt a tenyeren? (keppel)

Figyelt kérdés

[link]


Tegnap reggel ebredesnel vettem eszre, hogy piros a tenyere lassan 3 eves kislanyomnak, kerdeztem tole, hogy viszket e, azt mondta, hogy nem. A nap folyaman el is feledkeztem rola, s nem is nezegettem, szinte azt gondoltam reggel, hogy rosszul lattam. Ma reggel lattam, hogy vakarja a tenyeret, latszott, hogy nem akar mulni a viszketes. Mintha erosodtek volna a piros foltok. Eddig 2x,vagy 3x tort ra, hogy viszket, par percig vakarja, aztan ugy tunik, elmulik. Nagy nehezen ilyen fotot tudtam csinalni rola az iment. Most gond nelkul legozik, nem irritaljak a lego kockak, ugy tunik.

2 dolog, ami uj volt az utobbi par napban. Tegnapelott, vagy az elott evett 1-2 falat paradicsomos konzerv halat az apjaval, valamint vettem neki kislanyoknak valo tusfurdot, ami ilyen csillamporral van tele. De azzal eloszor 3-4 napja furdott. Nem hinnem, hogy ezek voltak a bunosok. Mast nem emlekszem, hogy uj lenne.

Volt valakinek ilyen? Mi lehet ez? Kerjek szerintetek ezert idopontot az orvosnal, vagy menjek el gyogyszertarba, hatha ott tudnak valamit mondani?


2013. ápr. 29. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vidd dokihoz inkább..nekünk is ilyen volt csak nem ennyire piros, most meg hámlik már egy ideje, úgy néz ki ekcéma ( és 2 hete voltam dokinál akkor a hasa volt száraz ott állapítottak meg ekcémát kapott kenőcsöt és kezd ugyanott visszajönni, :( úgyhogy nekem is vissza kell vinnem)
2013. ápr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Eloszor most elmegyek a patikaba, a patika mellett ott a rendelo, probalok neki minel elobbre idopontot kerni. Koszi, hat remelem valami atmeneti (rovid atmeneti), nektek is jobbulast.
2013. ápr. 29. 10:20
 3/13 anonim ***** válasza:

nekem is ilyen a tenyerem télen, ekcéma... nem mindig viszket, igazából csak ha megizzad a kezem vagy fürdés után.

de tényleg elég rossz a kép, és nem is vagyunk orvosok.

viszont gomba is simán lehet, nem voltatok olyan játszótéren ahol piszkos volt a homok? pl. hogy nem elkerített játszó?

egyik ismerősöméknél volt hasonló, homokozóban szedte össze, a canesten 2 nap alatt levitte

2013. ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Elmentem a gyogyszertarba, ott se tudtak megmondani, meg kertem idopontot neki, de csak jovo het kedden tudja megnezni a doki...addig meg remelem elmulik. Azota nem viszket egyebkent neki. Majd figyelem. Van egy kis sodukremem, szerintetek addig bekenjem azzal?
2013. ápr. 29. 13:09
 5/13 anonim ***** válasza:

ne! ha ekcéma akkor nagyon nem jó, a sudo szárít, arra meg zsírozó kéne.

esetleg gyógyszertárba vegyél zsírozót és canestent, a kettőt keverd össze és azzal kend be ma 2x-3x, utána látni fogod, hogy használ-e.

csak a fenti felvetéseim miatt gondolom ezt jónak, mindkettőre jó lenne, ártani se árthat, ha meg egy 3. a gond akkor meg nem történik semmi javulás

(lehet együtt is meg tudod így venni, keverve, mi pelenka kiütésre kaptuk ezt a kombót)

2013. ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
a fiamnak ugyanilyen volt mindkét tenyere kb másfél éves korában.Neki nagyon viszketett,egész éjjel sirt,vakarta...szörnyű volt.Másnap levittem dokihoz,aki mondta,hogy ez egy kéz-láb betegség,gyerekeknél szokott előfordulni(pontosan már nem tusom mi a neve ennek),de a talpán neki sem volt,de ugyanez a "lényege"hogy az egész tenyér-talp tiszta vörös,és legtöbbször iszonyatosan viszket.Kapott rá krémet,azzal 3x kellett kenni egy nap,de a nevére már nem emlékszem sajnos.Remélem hamar rendbejön,a fiamnak pár nap alatt gyönyörűen helyretette a krém,és a viszketés is enyhült neki 1-2 krémezés után.
2013. ápr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azota nem viszket neki, sot, mintha tunne el. Reggel halvanyabb volt, most neztem epp, szinte teljesen eltunt. Epp furdik, az pedig gondoltam jobban elohozza. Ugy tunik, nem fog kiderulni, hogy mi volt ez. Majd aznap fogom csak lemondani az idopontot, mert akar vissza is johet. Ha aznap nem lesz semmi, telefonalok nekik, hogy huzzak ki.
2013. ápr. 30. 15:40
 8/13 A kérdező kommentje:
Na, kar volt elkiabalni, reggel visszajott, ujra viszketett, de delutanra megint halvanyabb lett....nem tudom, mi lehet
2013. máj. 1. 14:57
 9/13 anonim ***** válasza:
szerintem vidd el dokihoz,nem tudom hova kértél időpontot,de a sima házi/körzeti orvoshoz vidd,én is oda vittem a fiamat,és ő irta rá a krémet neki amitől helyrejött.
2013. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Odakertem, de csak jovo het keddre van idopontom.
2013. máj. 1. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!