Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22hónapos kisfiam tépi le...

22hónapos kisfiam tépi le magáról a pelenkát, kiteszi az alsónadrágot a szekrényből es felveszi, viszont a bilibe nem mindig sikerül neki pisilni! Ráálljunk jobban a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni hogy esett lehet e már rá?! Ha belekakil vagy éppen kakil a pelenkaba akkor szól,es rögtön le is veszi! Aztán ha újat akarok ráadni sír,tiltakozik,es szalad a szekrényhez alsónadrágert! Fel is vesszük,de utána nem mindig megy a bilire pisilni! Viszont ha pisilnie kell akkor megáll vagy leguggol es várja a pisit! Szóval azt veszem észre hogy az ingert érzi! De nem megy el a bilihez! Kint az udvaron is azt csinálja,hogy letolja a nadrágot meg a pelenkat es úgy pisil mint a nagyok :-) aztán le is veszi magáról a pelust! Szerintetek ráálljunk jobban? Legyek következetes es itthon ne erőltessem a pelenkat?
2013. máj. 12. 07:12
 1/4 A kérdező kommentje:

kiteszi = kiveszi

Azt még elfelejtettem hogy van egy 3,5éves bátyja es arra is gondoltam hogy lehet hogy ot akarja utánozni?mert most mindenben utánozza! Vagy elkezdődhetett már nála a folyamat? Olyan tanácstalan vagyok! Persze örülnek ha már nem kellene pelenka,lassan es is már csak gyest fogok kapni...

2013. máj. 12. 07:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen! Itt az idő a szobatisztaságra, szerencsére jön a meleg és nem lesz olyan nagy baj ha becsurog. Ez azért nem egyik napról a másikra megy, sokszor be fog csurogni az alsó gatyába. Hagyd a pelenkát csak alváshoz legyen. Ha be pisil beszéljétek meg, hogy máskor majd a bilibe kell, de ne szídd meg ha becsurog, csak beszéljétek meg 1-2 percben. Lehet a wc tehető szűkítővel is próbálkozni mert van , hogy az jobban tetszik a gyerekeknek mert a felnőttek is oda pisilnek. Leszoktató pelenkát is kipróbálhatod, hátha azt jobban elviseli, de ha meleg van akkor én csak bugyit adnék. És ha sikerül a megfelelő helyre pisilni akkor jön a nagy ünneplés ének, tánc és minden, akár jutalom matricát is kaphat érte.
2013. máj. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem most 2 éves, és kb 1 hónapja mondta doktornő, hogy még nem kell erőltetni. Úgyis jön a nyár, könnyebb lesz akkor. A nagy is nyáron lett szobatiszta. Néha előveszi a bilit, múltkor állva bele is pisilt, de nem erőltetem. Ha úgy gondolja, akkor abba pisil. Majd ha jó idő lesz, az udvaron nem adok rá pelust, úgy is kellemetlen lesz neki, ha pisis cuccban van, akkor majd könnyebben rááll a dologra, de nem szabad erőltetni.
2013. máj. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
25 hónapos es szobatiszta lett 😊 a délutáni alváshoz sem kell a pelus mar 1 hete.
2013. aug. 24. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!