Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik, hogy 3 napos láz?

Létezik, hogy 3 napos láz?

Figyelt kérdés

4 és fél éves kisfiamnak tegnap délután 38, éjszaka 38,5 volt a hője, fájlalta a torkát, hasát. Ma elvittem orvoshoz, és amikor felhúztuk a pólóját, hogy meghallgassa a tüdejét, akkor láttuk, hogy tele van apró, piros kiütéssel a hasa, háta, lába, mellkasa. Ezt reggel én még nem láttam, tehát napközben jöttek ki rajta. A doki azt mondta, hogy a torka és a szája, ínye is kiütéses, 3 napos lázas vírust kapott el.

Lehetséges ez? Ma egyáltalán nem volt lázas, étvágya nem nagyon volt, és a hasára panaszkodik, hogy fáj neki.


2013. máj. 22. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:

hát remélhetöleg vírusos, ez nekem inkább olyan skarlát szerünek tünik, lányomnak is volt, meg most itt a környékünkön több típusa is volt, gyereken felnöttön is.

Es azt baktérium okozza.


Minden vírusos fertözés 3 napig lehet csak láz. Àltalában onnan is ismerni fel, hoyg virusos, hogy nem okoz nagy bajt, max 3 napig van láz.

Ha a láz több napig van vagy nagyon magas, akkor már inkább bakteriális fertözés.


Virusra nem írnak antibiotikumot, virusra igazából semmi sem hat, azt ki kell kúrálni.

Baktérium viszont erösebb és arra hat egyedül az antibiotikum.

2013. máj. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, létezik olyan, hogy 3 napos láz, amit vírus okoz.

Ott valóban 3 napig lázas a gyerek és megjelenhetnek kiütések a testen, ami aztán el is múlik. És megfázás szerű tünetek is jelentkezhetnek, bár ez ritkább.

A fiam is átesett ezen.

Bár az nem rémlik, hogy hasfájás, étvágytalanság lenne-e tünete vagy hogy a kiütések jelentkezhetnének a testen belül is.

Kérdezz inkább rá az orvosnál, hogy nincs-e más is a dologban!

2013. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, másoltam be neked néhány dolgot erről a betegségről.

Ott írják a hasmenést is, ami tehát arra utalhat, hogy a hasban is okozhat problémát, tehát lehet akár ettől is akkor a hasfájás.


Tünetek


A 3 napos láz egy olyan vírusos fertőzés, amely magas lázzal és kiütésekkel jár. A láz kifejezetten magas is lehet, hiszen nem ritka, hogy 40 fok fölé is emelkedik, és a betegség nevének megfelelően ténylegesen akár 3 napig is eltarthat. Természetesen mint általában, itt is az esti órákban szökik magasabbra a láz, majd a 3 nap elmúltával visszamegy, általában ekkor jelentkeznek a kiütések.


Ezek kis piros pöttyök, amelyek akár az egész testre is kiterjedhetnek, de a legjellemzőbben a törzsön, főleg a mellkason. Kezelést a kiütések nem igényelnek, néhány napon belül maguktól elmúlnak. Tünetként jelentkezhet még torokgyulladás, nyirokcsomó-duzzanat, köhögés vagy hasmenés is.

2013. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ma látta a háziorvos, de csak azt mondtam, hogy nincs étvágya, a hasfájást elfelejtettem mondani. Egy kicsit össze vagyok zavarodva, mert a 15 hós kislányomnak meg hörghurutja van, minden héten orvoshoz járunk, már három hete tologatjuk a betegségek miatt a kötelező oltását, azt sem tudom, hogy hol áll a fejem.

Nekem az volt fura, hogy napközben egyáltalán nem volt lázas, és hajnalban is csak 38,5 volt a hője. Úgy rémlik, hogy a 3 napos láz közel 40 fokos lázat okoz. Erre azt mondta a doki, hogy nem kötelező 3 napig lázasnak lennie. Mindegy, holnap felhívom, és megkérdezem ezt a hasfájásos dolgot tőle.

2013. máj. 22. 21:34
 5/5 anonim ***** válasza:

A tünetek persze nem egyformák mindenkinél a 3 napos láz eteén sem. A kisfiamnál pl. pontosan 3 napig tartott a láz, és amikor megszűnt a láz, csak akkor jöttek ki a kiütések, egyik óráról a másikra. Mondta is az orvos, hogy akkor most már nem lesz láza. Tényleg nem volt utána. A kiütések is szinte pontosan 3 napig voltak rajta, utána egyik óráról a másikra mind elmúlt, illetve elkezdett elhalványodni, és elmúlt. Tehát így összesen 6 napig tartott a betegség: 3 napig 39 fok feletti láz (napközben csak hőemelkedés,délután 4-től reggelig magas láz, szinte csillapíthatatlanul), aztán 3 napig a kiütések a törzsén és az arcán. Neki sem volt étvágya, mert a vírus torokgyulladást is okozott, és nehezen nyelt. Inkább nem evett.

Jobbulást kívánok!

2013. máj. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!