Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél-két éves gyerekkel...

Másfél-két éves gyerekkel kapcsolatban milyen hasznos tapasztalatokat osztanátok meg? Mit csinálnátok másképp, és mit nem?

Figyelt kérdés
Játékok, egyéb gyerekdolgok is érdekelnek, amit érdemes beszerezni neki (kisfiú) valamint programok, helyek, ahová jó ötlet elmenni vele.

2013. máj. 29. 09:05
 1/5 anonim válasza:
Kisautók, vonatok játékoknak. Lehet vele parkba menni, medveparkba, állatkertbe
2013. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A mesélés, amit fontosnak tartok! Én kisfiam még nem volt egy éves sem, és már meséltem neki /Boribon könyvekkel kezdtük/. Most 3 éves, minden este lefekvés előtt mesélünk legalább 20 percet. Nagyon szereti, igényli. Mostanság az Anna, Peti és Gergő a kedvenc, meg a rólunk szóló történetek, például hogy született, persze csak leegyszerűsítve a korához illően. Nagyon okos, értelmes, kiegyensúlyozott kisfiú, és szerintem ezt a sok mesének is köszönhetem, nagyon sok élettani hatása van a meséknek! Ezeken keresztül sok mindent meg is lehet vele értetni, amit nem tudnál olyan jól összefoglalni a saját szavaiddal.
2013. máj. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is a meséket, gyerekdalokat említeném.

Az enyémeknek sokat dobott a beszéfejlődésében. Mindketten 1,5 évesen mondatokban beszéltek. Emellett rengetek könyvet nézegttünk, kirándultunk és közben minden kommentároztunk.


Szóval: mese, zene, kommunikáció.

2013. máj. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mesélés, mondókázás, ringató foglalkozás
2013. máj. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 djudit ***** válasza:

Igen, mese és zene és sok-sok mókázás. Nem szabad félni szeretni, nem lesz elényesztetett, attól, ha a kedvében jársz, amikor tudsz. Soha nem kiabáltam vele, vagy ütöttem meg, de határozott voltam, ha nemet mondtam, ha dühöngött magamhoz szorítottam. Egy okos, kedves és szófogadó kisfiam lett.(na majd biztos holnap cáfol erre rá ;)

Sokat járok vele társaságba, mert szerintem a legjobb, ha rajtam keresztül szocializálódik, mielőtt ovis lesz.

...amit talán máshogy csinálnék, hogy hamarabb be kellett volna vonnom egy segítőt,akit elfogad,és heti 1szer vele lett volna, hogy jusson idő egy kicsit kettesben is lenni a férjemmel. A nagyszülők messze élnek.

2013. máj. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!