Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Öt éves kislányomat rémálmok...

Öt éves kislányomat rémálmok és kényszergondolatok gyötrik. Szorongó magatartása miatt az óvónő a kerületi nevelési tanácsadóba küldött minket?

Figyelt kérdés
ahol egy pszichológus hosszas faggatózott a kislányom gyerekkoráról és terhességemről. Arra is rákérdezett volt e abortuszom, vetélésem, így elmondtam, hogy terhességem ikerterhességnek indult, de 6-7 hetes kor körül az egyik embrió felszívódott. Utalásokat tett rá, hogy gyermekem emiatt problémás. Lehetséges ez? Mit gondoltok?

2013. máj. 29. 22:10
 1/2 Steve Mcgarrett válasza:
Lehetseges de szerintem nem emiatt...nem latott, v hallott vmit a kislanyod amitol szoronghat?? Vagy nemerte vmikor vmi sulyos trauma?
2013. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát végül is lehet. Azokon a gyerekeken is kijöhetnek hasonló tünetek, akiknek a tesóját elvetették.

Mondjuk én egyelőre más vonalon kezdenék el keresgélni, nem volt-e valami nagyon traumatikus élménye, akár otthon, akár oviban. Nyilván a rémálmok válasz erre, esetleg azok témája alapján lehet valamire tippelni.

Ha mégis erre gyanakodnátok később is, én azt tenném, hogy elmesélném neki (elég nagy már, megérti), hogy volt egy testvérkéje, aki sajnos még a pocakban meghalt. Hozzátenném, hogy anya és apa őt is nagyon szerették volna, de sajnos így történt. De így most neked, kislányom, van egy testvérkét az égben/mennyországban (ahogy hívjátok), aki mindig vigyáz rád.

A titkolózás sose jó, a kisgyerekek sok mindent megéreznek, és többet megértenek, mint gondolnánk.

De azért még egyszer vegyetek számba mindent, mielőtt ezt megpróbálnád.

2013. máj. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!