Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tartottad oviban vagy elvitted...

Tartottad oviban vagy elvitted iskolába a gyerekedet? Utólag jól döntöttél?

Figyelt kérdés
Hány éves hány hónapos volt mikor kezdte a sulit?
2013. jún. 2. 06:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Evvesztes volt, igy o 7 évesen kezdte. Egészen pontosan novemberben volt 7 eves, szóval nálunk nem volt kérdés, hogy megy e.
2013. jún. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem unokatesóméknál volt nagy dilemma, mert a gyerek Augusztusi és ugye új törvény, hogy ha szeptemberig betölti a 6-t akkor menni kell.

Az ovónök szinte kidobták a gyereket, hogy szuper képességü, menjen csak. De a szülök, mivel a fél család oda jár, és a gyerek tényleg szuper könnyen tanul, szerették volna egy kéttannyelvübe irattatni. Vissza marasztalni pont ez miatt nem akarták. A felvételit a gyerek hibátlanul megcsinálta, de lassan. Majd nem is kertelt a pszichologus és megmondta, hogy egy ilyen osztályba a gyerek nem mehet, mert TÙL FIATAL. Az anyja már ott elsírta magát, hogy akkor mi lesz. mire közölték ott vele, hogy a rendes iskolába mehet? Ezen teljesen kiakadtunk, mert mi az hogy oda meg mehet, ott nem kell tanulni? De vissza marasztalatatta a gyereket, és 7 éves fog múlni mikor megy iskolába. Ès tuti felveszik a jó osztályba.

2013. jún. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az oszi tarsamnak meg az oviban maradnia kellet volna de a szulei nem akartak ezert ment suliba erre a gyerek 1-es tanulo es az a es b csoportra bontott dogat ha o b lemasolja az a gyerekrol a holnapot ugy irja hogy hol nap szoval.... sorry az irasert nem ir ekezetet
2013. jún. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeptember közepei a lányom (idén lesz 5 éves), így ha minden igaz, évvesztesként mindenképpen kap +1 évet az oviban. És nem is bánom. Nagyon jó észbeli képességei vannak, de pl a kudarctűrése, a kitartása stb még nem az igazi, van hová fejlődnie, hogy mire iskolába jut, mindenképpen a lehető legkönnyebben vegye az akadályokat. Sokan riogatnak, hogy "unatkozni" fog az oviban, de nagyon jók az óvónénik, tudnak differenciáltan foglalkozni velük, és én is tudok itthon, le lesz kötve, szóval nem hiszem hogy unatkozna vagy ellaposodna a fejlődése stb.

Viszont: a fiam februári születésű, ő ugye 6,5 évesen kezdené a sulit. Ám már most tudom, hogy minden követ meg fogok mozgatni ,hogy 1 évet még az oviban maradhasson. Enyhe oxigénhiánnyal született, komoly problémái nincsenek szerencsére ,de picikék akadnak azért..., úgy érzem, az az egy plusz év neki különösen kellene.

Úgyhogy hiába tendencia kitessékelni a nagyokat az oviból a helyhiány miatt, ha szakvéleményezéssel meg lehet oldani a gyerek visszatartását, akkor szerintem a szülőnek nem szabad hezitálnia, ki kell használni, hogy kap egy ajándék évet.

2013. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

lemaradt: A férjem egyébként alsós tanító, nagyon sok olyan gyerkőccel van dolga, akinél egyértelmű, hogy nem lett volna még iskolába való.

Az a szomorú, hogy az ovi kiszórja a nagycsoportosokat, a gyerek szenved a suliban, a szülő is, mert ugye nem úgy teljesít a gyerek mint szeretnék... és amikor a tanító első év végén javasolja az évismétlést, még ők vannak felháborodva, hogy dehát az ő gyereke nem bukhat meg! Pedig a mostani törvénykezés értelmében ez nem bukás, papíron nyoma sem lesz, mint pl ha már másodikban-harmadikban vagy még feljebb derül ki, hogy nem bírja a tempót. Csak közben szerez a gyerekének 2-3-4 igen vacak évet, amire mondhatni ráment a fél iskoláskora :( Holott ha oviban tartotta volna egy évig, akkor nem lett volna gond vélhetően... vagy netán lenyeli a büszkeségét és az elsőt megismétlik, akkor csak 1 rossz évet húz le a gyerek... de nem. :( szomorú és sajnálatos, és a legnagyobb baj, hogy rengeteg ilyen gyereke van!

2013. jún. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Július végén született, és tartottam oviban egy évet. Az esze alapján én is úgy láttam, hogy mehetne, de még nagyon játékos volt. Ráadásul az a tanítónéni, akit szerettünk volna, pont akkor került sorra, amikor iskolába ment.

Az az év viszont nem volt könnyű és sokszor eszembe is jutott, hogy rosszul döntöttem...de nem! :) Az idő engem igazolt, nagyon bevált a tanítónéni és a gyerek is nagyon jól tanul azóta is. (negyedikes és kitűnő)

7 éves 1 hónapos pár napos volt, amikor kezdte a sulit, és messze nem ő volt a legidősebb.

2013. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtatok!
2013. jún. 5. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!