Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mi a véleménye a nem...

Kinek mi a véleménye a nem kötelező védőoltások beadatásáról? (bárányhimlő, influenza, rota, kullancs okoza agyhártyagyulladás)

Figyelt kérdés
2009. okt. 8. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a nem kötelező védőoltásokon kívül csak 2 fajtát adattam be neki a védőnő és a gyerekorvos tanácsára.

A Pneumococcus-t és a Meningococcus-t. A többit nem ajánlották nekünk, mivel első baba, nem jár nagy közösségbe.

A H1N1-ről még most fogok beszélni velük, de szerintem azt se adatjuk be neki. Inkább minket szülőket oltatjuk be...


17 hós kislány anyukája

2009. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! A mi kisfiunk 7 éves és tyúkszemtől a hajhullásig minden ellen beoltattuk biztos ami biztos alapon.

Tartós beteg, így az influenza oltásokat automatikusan ingyen megkapjuk, ugyanígy a pneumococcust is, a többi néhányat pedig megvettük. A bárányhimlőt megspórolta nekünk, mert amikor be akartuk adatni benáthásodott és amint meggyógyult, máris pöttyös lett.

Most a H1N1-en vívódunk, mert túl sok rosszat hallani mindenhol. Lehet, hogy ezegyszer inkább megkockáztatom, hogy erősebben lebetegszik.

2009. okt. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rota volt, túl durva a betegség, és nem kell hozzá közösség, elég egy ügyeleti látogatás. Pneumo is volt, kullancs lesz, mert kirándulunk, bárányhimlő 70%, hogy lesz még gondolkozunk, övsömör miatt szeretnénk. Influenza tuti, hogy nem.
2009. okt. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Influenzásat nem adatom be neki. Én korábban kaptam influ elleni oltást hát olyan beteg lettem tőle 2 hétig mint a kutya. És a kolleganőim is.

Úgyhogy azt nem.

A többin túl vagyunk már.

2009. okt. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Márhogy a többi oltáson. 12.18as voltam.
2009. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rota, kullancs, pneumo be lett adva, bárányhimlőn gondolkozok, influenza valszeg nem lesz.
2009. okt. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pneumo,kullancs meg van. Bárányhimlőről lebeszéltek. Elkapták mind2en. Az egyik megúszta kb. 100pöttyel a másikon nem volt ép fél cm bőr... Akkor volt 2éves és egy hétig nem tudott aludni a fájdalomtól. Még a szájában,nemi szervében!!szemhéján is pöttyök voltak. Iszonyú volt!!! Ha ezt előlre tudtam volna,hogy ilyen szörnyü is lehet,tutti beoltatom szegénykéimet.

Influenzát én sem adnék,H1N1.et sem. Rota túl drága nekem,de volt már hányásos,hasmenéses vírus nálunk,kórház lett a vége,infúzió stb. Nem kellemes az sem. Ha tehetném bedatnám.

2009. okt. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!