Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondják s hitetik el a...

Miért mondják s hitetik el a szülők a gyermekükkel, hogy létezik a mikulás, a nyuszi, a jézuska, stb? Ezzel nem hazudnak nekik?

Figyelt kérdés

2013. jún. 27. 16:28
 1/6 Kerria ***** válasza:
28%
ez mind a szeretetről szól szerintem, így akkor a szeretet az hazugság?
2013. jún. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Nehogy azt mondd, hogy gyerekként se soha egyikben sem hittél?!

Szerintem ez egy nagyon szép hagyomány, remélem még az unokám unokája is ebben fog hinni.

2013. jún. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Szent Miklós és Jézus születése miért ne létezne?
2013. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
A gyerekek egészséges fejlődéséhez nélkülözhetetlenek a mesék, a csodálatos alakok. Ilyenkor még ún. mágikus gondolkodásuk van, ez a természetes, hogy elhiszik, hogy a Mikulás a kéményen át jön, vagy a tündér a varázspálcával tényleg képes varázsolni.
2013. jún. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Jézus és Szent Miklós miért ne létezne??? Amúgy kell hogy a gyerek higgyen dolgokban,kellenek a csodák ebben a sivár világban és a gyerekekben még ott van ami sok felnőttből kihalt,ha a gyerekek se hinnének,ha nem lenne fantáziájuk itt most a Mikulásra gondolok aki a kéményen jön,vagy a Húsvéti nyuszira,vagy az angyalok hozzák az ajándékot akkor elég gyatra világ lenne,még ennél is gyatrább, a gyerekek színezik be a hitükkel.
2013. jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát most hogy így kérded egyikben sem hittem igazándiból..de lényegtelen:) csak érdekelt mások véleménye. köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 27. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!