Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » El szeretnénk menni a párommal...

El szeretnénk menni a párommal 2 éjszakára kettesben, a 2 gyermekünk nélkül a közelbe. Szerinetetek ez önző dolog?

Figyelt kérdés
A gyerekek 3 éves és 10 hónaposak, soha nem voltunk együtt sehol, mióta ők vannak, semmi időnk egymásra és már veszélyben érzem a házasságunkat. Anyám elmondott mindenféle önzőnek meg hogy nem gondolta volna rólam ezt, stb. Persze nem is vállalja a gyerekeket. Imádom a gyermekeimet, minden percet velük töltök, nem járok el barátnőkkel sem, és egyáltalán sehova. Tényleg erről szól az anyaság és én látom rosszul a világot?
2013. júl. 1. 14:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
nem. Ha van aki vigyázzon rájuk menjetek el nyugodtan. a férjre is oda kell figyelni, különben tényleg baj lehet. Ha meg tudjátok oldani a felügyeletet menjetek el nyugodtan.
2013. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Egyáltalán nem önző dolog. :) Én pl. Állandóan csavarogtam a terhesség előtt, alig voltam itthon, párommal mentem mindenhova. Mióta megvan a kislányom ( 2 és fél éves), alig van időnk egymásra, 3-4 hetes kora óta visszük még boltba is.. 1-1 órára szoktam átvinni anyóshoz, de akkor is bűntudatom volt, hogy milyen rossz anya vagyok, lepasszolom a gyereket. Azokat sem szerettem, akik leadják hétvégére, stb.. Most viszont már belátom, mennyire jó, ha kicsit kettesben vagyunk :) Így anyósomnál tölt napi 2 órát ( a szomszédban) :) Én meg itthon pihenek, takarítok, stb. Illetve a múltkor volt egy fesztivál a városban, és Elmentünk kettesben egy koncertre, addig édesanyám vigyázott rá, aki imádja ( más, hogy én nem szeretem, ha ott van). Úgy feltöltődtem az alatt a kb. másfél óra alatt, édesanyám megkérdezte, mi történt velem. Visszatért az életkedvem :D Ha beteg volt, akkor én sem mentem sehova, mert őt nem vihettük. Néha kell a kikapcsolódás, nyugi :)
2013. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Egyáltalán nem önző dolog.Velem madarat lehetett volna fogatni mikor ajándékba kaptunk egy 3 napos utat az ország másik végébe rokonoktól,akik észrevették hogy mennyire hiányzik ez már nekünk.Hozzáteszem mi 8 év alatt egyszer se voltunk kettesben sehol.Nagyon jó volt végre gyerekek nélkül csak magunkra figyelni és egymásra.Előbb is megtettem volna ha lett volna rá lehetőség.Ez nem önzőség,a gyerekeknek jó lesz egy feltöltődött anya és apa,sokkal többet használsz ezzel nekik.A gyerekeknek is jó lesz egy kis változatosság.Anyukád pedig irigy azt gondolom,ő biztos egy ilyen mártír tipus volt,aki feláldozott mindent érted és neked is ezt kell tenned.Menjetek nyugodtan!
2013. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%
Nem, nem az, de hiába is magyaráznád anyukádnak, aki biztos a tipikus "feláldoztam magam értetek" mártíranyu. Próbáljatok meg mást keresni, a gyerkőcöknek is csak jobb, ha egy kipihent, feltöltődött anyut és aput kapnak vissza.
2013. júl. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Anyukád baromi kedves...Attól,hogy valakinek gyereke van van saját igénye is ugyanis nő,feleség és barátnő is.Simán belefér a kávézgatás,mozizás,barátnőzés,szórakozás,koncert,buli,kettesben pihenés,nyaralás.Aki nem így gondolja valójában irigy mert neki semmire nincs lehetősége.Nem kell mártírt játszani egy anyukának sem,mert normális esetben nem erről szól a gyerekvállalás,persze nyilván kevesebb a szabadidő,de jól kell szervezni,és akkor a szülő is ki tud kapcsolódni ki tudja elégíteni az igényeit. Menjetek csak nyugodtan ebben semmi önzőség nincs.
2013. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Ja, igen, az én édesanyám szívesen vigyáz az unokájára, de ha nem tudok semmit csinálni mellette, állandóan megkapom, hogy ő 4 gyereket nevelt fel, ellátta az állatokat, a 2 kertet, mellette dolgozott, ( vagy mikor kicis voltam, még éjjel tanult), stb... Szóval állandóan azt hallgatom, hogy ő szegény mennyi mindent megtett értünk. :( Meg régebben azt, hogy egy k.. vagyok, most meg azt, hogy ha tehetné, egyet sem szülne...
2013. júl. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Én megtettem, hogy nagypapára hagytam egy estére a fiúkat (5 és 2 évesek) és elmentem a párommal csatangolni nem túl messzire. Az éjszakát is ott töltöttük, és annyira jól sikerült, hogy ott és akkor megfogant a 3. gyermekünk :) Most egy darabig biztos nem megyünk sehova :)
2013. júl. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem onzoseg. Mi a ferjemmel es a kisfiunkal kulfoldon elunk es nyaron haza szoktunk latogatni a nagyszulokhoz. Mindig ugy megyunk, hogy a Furedi borfesztival egybeessen a latogatasi idovel. Ilyenkor 2-3 napig anyu vigyazz a kisfiunkra mi meg lefoglalunk egy jo kis hotelt reggelivel es irany a borfesztival meg a balaton. Iden is megyunk, akkor lesz 3 es fel eves a kisfiunk, tavaly is voltunk amikor 2 es fel eves volt 3 napig. Tavalyelott meg 18 hoanpos volt akkor voltunk csak 2 napig. 2 ora autoval Fured edesanyamtol. En nem latok benne semmi rosszat.

Kisfiam bolcsibe jart mar 2 evesen es mi parszor csinaltunk olyat is a ferjemmel, hogy kivettunk 1-2 nap szabadsagot (hazassagi evfordulo, szulinapok, vagy csak ereztuk, hogy ki szeretnenk kapcsolodni) es amig bolcsibe volt a gyerek elmentunk moziba, ebedelni, vagy csak egy jot setalni meg romatikazni. Ha van lehetosegetek menjetek nyugodtan.

2013. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, megnyugtattatok!:) Úgy látom sajnos itt járt egy anyukámhoz hasonló megkeseredett lepontozó, de részemről mindenkinek ment a zöld kezecske, mindegyik válasz hasznos volt!
2013. júl. 1. 16:57
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

Nos,3 éves a nagy 5 hónapos a kicsi!Amióta megszülettek sehol nem voltunk kettesben a férjemmel,max egy vacsi egy mozi ami nemtartott 2-3 óránál többet!

A múlt héten elmentünk 2 napra kettesben Egerbe!Hát mi csak aludtunk(a kicsihez még elég sokszor kel kellnem éjszaka így rám fért egy kis alvás!)ettünk,iszogattunk,szexeltünk,túráztunk!

Lehet önző vagyok de valami BORZASZTÓ JÓL ÉREZTEM6TÜNK MAGUNKAT!!!Olyan jó volt hogy csak úgy vagyok,nem kell rohannom,etetnem,altatnom,öltöztetnem,orrot szívnom,azon agyalni,hogy melyik gyereknek milyen gyógyszert adtam már be stb stb!!!Nagyon feltöltődtem nagyon jó volt!

A gyerekek jó kezekben voltak:Anyukámmal(aki éjszaka is ugyanúgy kelt a kicsihez és nagyon jól elboldogult)meg Anyósommal voltak!!!

Ne is foglalkozz Anyukáddal:menjetek!!!

2013. júl. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!